Afirmacijos norint sumažinti nerimą

Afirmacijos yra kaip nedidelė papildoma priemonė norint įkvėpti save, sustiprinti pasitikėjimą, įveikti baimes ir naudojama dėl daug įvariausių priežasčių – tame tarpe ir sumažinti nerimui. Daugiau apie tai, kas yra afirmacijos ir kaip teisingai jas naudoti, gali paskaityti straipsnyje – Kas yra afirmacijos?. O šiame straipsnyje rasi afirmacijų pavyzdžius nerimui bei pagrindinius patarimus kaip ir kada naudoti afirmacijas, kai užeina nerimas.

Nerimas (straipsnis – Kas yra nerimas?) yra viena dažniausių psichologinių problemų šiandieniniame pasaulyje. Nors atrodo ne tokia sudėtinga problema, tačiau gilėjantis / dažnėjantis ir stiprėjantis nerimas gali stipriai paveikti žmogaus savijautą, santykius su kitais žmonėmis, laimės pojūtį bei kita. Nerimo pojūtis neleidžia susikaupti – tai gali įtakoti ir darbo rezultatus. Yra daug būdų, kaip kovoti su nerimu, o afirmacijos yra vienas iš jų.

Afirmacijų kartojimas yra raminantis procesas – jeigu atliekant procesą teisingai, tariant afirmacijas su tikėjimu jomis, jos tikrai gali padėti suvaldyti nerimą. Labai svarbu, kas ir rašoma straipsnyje apie afirmacijas, kad jos iš tiesų turi kažką reikšti jas tariančiam žmogui – reiškia, kad žaiūrėjus į afirmacijų pavyzdžių sąrašą apačioją ar paieškojus jų internete vertėtų peržvelgti, kurios iš jų iš tiesų Tau tinka, jas modifikuoti ir pritaikyti sau taip, kad jos iš tiesų kažką reikštų ir kabintų. Afirmacijos veikia tik tuomet, kai jomis tikima.

Afirmacijos nerimui sumažinti:

  1. Šiuo metu man pavojus negresia, aš esu saugi. – tokia afirmacija nukreipia dėmesį į pamatinę mūsų būseną, turbūt į tai, kas svarbiausia, iš esmės sau pasakoma – man viskas gerai, pereisim prie problemos, kuri sukelia nerimą vėliau, o šiuo metu prisimink, kad esi saugi.
  2. Aš renkuosi pozityvumą ir kitą perspektyvą. – Primenam sau, kad visada galime pakeisti požiūrį, kad į kiekvieną situaciją galima pažiūrėti kitu kampu.
  3. Tai mano praeiti sukelia man tokius jausmus – aš neleisiu jai kontroliuoti mano gyvenimo. – puikiai žinome, kad esame formuojami (-os) savo patirčių, žinome, kad neigiami įvykiai ir patirtys iš patirties verčia mus kitaip žiūrėti į pasaulį, bijoti tam tiktų situacijų ir, pavyzdžiui, nerimauti. Kitas žmogus, su visai kitokia patirtimi, gali visiškai kitaip reaguoti į tą pačią situaciją, kurioje dabar esi.
  4. Aš iškvepiu tai, ko man nereikia ir kas man trukdo, ir įkvepiu tai, ko man reikia. – labai tinkama afirmacija, kai esi saugioje aplinkoje ir gali užsimerkus atsipalaiduoti, tada iš tiesų gali įsivaizduoti kaip vyksta šis procesas ir kūną palieka nerimas.
  5. Aš neprivalau būti tobula, niekas nėra tobulas, aš esu nuostabi tokia, kokia esu. – priminimas sau, kad reikia pamiršti perfekcionizmą, neplakti savęs už klaidas ir jų nebijoti.
  6. Tai yra nerimas, aš galiu su juo susidoroti. – Labai svarbu naudojant afirmacijas naudoti pirmąjį asmenį – AŠ / MAN /MANO – kartoti sakinius, kad kažkas praeis gali būti neįtikinama, tačiau bandyti save įtikinti, kad Tu pati (pats) gali kažką padaryti, yra daug veiksmingiau.
  7. Man dabar sunku, bet tai praeis – aš galiu tai pakeisti. – pasikartosiu, labai svarbu nuoširdžiai stengtis patikėti tuo, ką sakai. Būtent taip veikia afirmacijos – kaip net ir dirbtinė šypsena sukelia mums laimės, taip ir bandymas sukelti sau ramesnę būseną gali suveikti, jei tas bus daroma nuoširdžiai ir nuolat (pirmais kartais neverta tikėtis greitos ir netikėtos sėkmės).
  8. Aš nesu nerimas, nerimas mane kankina, bet jis praeis. – psichologai kartojai kaip svarbu nesusitapatinti su savo emocijom, ar tai būtų pavydas, pyktis ar nerimas – mes nesame emocijos, mus apima emocijos. Mus apima nerimas, kuris praeina, mes galima padėti jam praeiti.
  9. Ši situacija nėra nei bloga, nei gera – man įdomūs stimulai, kurie sukėlė nerimą. – vėlgi, tai labai stipriai susiję su meile sau, savimi rūpinimusi – kai nustoji kaltinti save už savo emocijas, pojūčius, mintis – gali kažką iš tiesų pradėti keisti. Jei pažiūrėtum tai kaip į užduotį, matematinę užduotį – įsivaizduok, jog turi ją išspręsti. Yra moteris (tinka pratimas ir vyrams), kuriai kyla nerimas, visų pirma – kas tai sukėlė? Jokio teisimo ir kritikos, pagalvok, kas sukelia Tau nerimą? Net jei tai visiškai juokinga ir menka situacija, net jei tai kažkas „nedoro”, nesvarbu, svarbu paieškoti šaltinio. O tada sekantis žingsnis – priimti šią situaciją. ‘Aš tiesiog pavydžiu ir nervuojuosi, kad kažkam sekasi geriau nei man. Tai yra normalu. Ar irgi einu savo keliu ir pasieksiu savo, tai užtrunka, tai irgi normalu.’
  10. Aš esu geras ir besistengiantis žmogus. – Kartais naudinga nukreipt dėmesį į esmę, išeit iš situacijos, kuri kelia nerimą, susifokusuot į save, savo pagrindą, prisimint, kad stengies, mokaisi.
  11. Nerimas nepavojingas, aš tik taip jaučiuosi, aš leisiu sau pabūti nerime ir jis praeis. – priminti sau, kad tai yra psichologinė būsena, kuri praeis.
  12. Aš nerimauju – na ir kas? Aš žinau, ką tai reiškia, aš žinau, kad tai praeina. – priminti sau, kad ne pirmas kartas, kai taip atsitinka, kad nerimo yra buvę ir anksčiau, kad jis visada praeina.
  13. Aš galvosiu apie dalykus, už kuriuos esu dėkinga.Dėkingumas yra be galo naudingas dalykas, skatinantis pozityvumą ir laimės jausmą, priminimas sau apie dalykus, už kuriuos esi dėkinga gyvenime, gali padėti išeiti iš nemalonios nerimo situacijos.
  14. Tai pirmas kartas (pirmi kartai) – jei nenustosiu ir darysiu tai toliau, man seksis vis geriau, normalu nerimauti. – kartais naujose ir bauginančios situacijose nerimas gali būti itin stiprus, ypač žmonėms, išgyvenantiems socialinį nerimą, tad reiktų priminti sau, kad pirmi kartais visiems yra sudėtingesni, kad visi įsivažiuoja po situacijos kartojimo, kad normalu jaudintis ir nervuoti pradžioje.
  15. Įveikusi save aš didžiuosiuosi. – labai priklauso nuo situacijos, bet jei tai pirmų kartų baimė, jei nerimas kyla dėl užduoties įveikimo, pokalbio, skambučio, varžybų ir pan. – tada vertėtų priminti sau, koks geras jausmas ateina, kai kažką įveiki, išbandai, nuveiki, pabaigi. Vėlgi fokusuojantis į patirtį, o ne į laimėjimą, kad vėliau nerimas neimtų dėl to, kad naujo kliento neužkabinai, varžybose nebuvai pirma, vaikinas nesusidomėjo, dėl pristatymo gavai pastabų – na ir kas? Tu įgijai patirties ir sekantį kartą seksis geriau, dar sekantį – dar geriau. Tobulėjimas yra kliūčių įveikimas.

Taigi čia radai 15 afirmacijų nerimui įveikti. Mažas priminimas, kad jas naudoti reikia teisingai ir jos daug geriau veikia kartu, pavyzdžiui, su kvėpavimo pratimais bei kitomis praktikomis, be to nereikėtų tikėtis labai greitų rezultatų – kaip ir viskam – joms reikia laiko.

  • Natūralūs smilkalai iš Nepalo virvelių Neturime
    10.50 

    Trumpai apie Smilkalus:

    „Astasugandha“ yra 8 skirtingų natūralių žolelių mišinys, naudojamas subalansuoti ir nuraminti protą. Jame yra grynų Himalajų žolelių: kadagio, agarmedžio, ramunėlių, kuto, salmedžio, vetiverijos, kraujažolės ir kamparo mišinys.

    Pagaminta rankomis Nepale pagal senovės tradicinius receptus. Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur