Baziliko eterinis aliejus

Aromaterapijoje ir kai kur alternatyvioje medicinoje baziliko eterinis aliejus yra naudojamas mažinti nerimą, lengvinti bronchito, peršalimo, kosulio, sinusito simptomus, lengvinti depresiją, mažinti nuovargį, gerinti viršikinimą. Šis eterinis aliejus išskiriamas kaip mintis išgryninantis, sustirpinantis, nuotaiką keliantis eterinis aliejus.

Laboratoriniai tyrimai (vykdomi ne su žmonėmis) leidžia mokslininkams spėti, kad bazilino eterinis aliejus gali turėti antibakterinių, priešvėžinių savybių. Tačiau platesni ir gilesni tyrimai turi būti atlikti.

Taip pat alternatyvioje medicinoje baziliko eterinis aliejus naudojamas mažinti spazmams, sąnarių skausmams, raumenų skausmams ir pervargimui. Teigiama, kad nuima liūdesį, gali pataisyti nuotaiką, įkvepia. Įdomu, jog bazilikas yra naudojamas keliose religijose ir yra svarbus dvasiniuose įsitikinimuose. Tarkim buvo naudojamas pasninkavimo metu, kad suteiktų stiprybės, laikomas šalia altoriaus, nes buvo tikima, kad jis augo netoli Kristaus kapo. Kai kuriose religijose, baziliką laidodavo kartu su mirusiaisiais.

Bazilikas. Baziliko eterinis aliejus. Nuotrauka: Suzy Hazelwood