Dėkingumas ir vaikai

Ar kartais nepagalvoji – kaip būtų gerai, kad tiesiog būčiau užaugusi su visais teisingais gyvenimo įgūdžiais (sportas, mityba, sveikas mąstymas ir visa kita) – gal nebereiktų valios? Pastangų? Pokyčių? Knygų, kursų, įkvėpėjų ir pan.? Tobulų nėra ir nebūna, bet manom, kad savo vaikams gražius (visom prasmėm) įpročius galima skiepyti nuo mažumės.

Ką reiškia skatinti dėkingumą? Klausiam, nes rodos, kad greta visų rūpesčių susijusių su vaikais, dėkingumo skatinimas yra tiesiog gerų manierų skatinimas – t.y. pasakyti ‘ačiū’ tam tikrose situacijose. Bet ar skatiname vaikus susimąstyti apie platesnę dėkingumo prasmę? Kaip jie jaučiasi gavę dovaną, kaip jie jaučiasi padovanoję dovaną, kaip jie jaučiasi, kai sulaukia pagalbos iš kitų, ar jiems pasidaro šilta ir gera, kai patys padeda kitam vaikui, ar gera yra padaryti kažkam staigmeną, kaip smagu, kad esame sveiki/turime žiemą/vasarą/artimuosius/draugus/namus/žaislus/… O gal mūsų dėkingumo skiepijimas baigiasi ties „ačiū” ir „kai aš buvau maža – tiek žaislų neturėjau, tu visiškai nevertini to, ką turi”

Dėkingumas yra susijęs su vaikų laime – ištyrus penkiamečius vaikus, paaiškėjo, kad laimingesni yra dėkingesni vaikai (NGuyen SP, Gordon CL. 2019).

Dėkingi vaikai (buvo tiriami 11-13 metų vaikai) buvo įvertinti kaip linksmesni, optimistiškesni, jaučiantys kitų žmonių paramą. Jie taip pat jautė didesnį pasitenkinimą savo mokykla, šeima, bendruomene, draugais ir savimi. Dėkingi vaikai buvo labiau linkę padėti kitiems (Froh JJ, Sefick WJ, Emmons RA, 2008).

 

Dėkingumas ir vaikai

Beje, toks mažas bonusas – darydama dėkingumo veiklas su vaikais – ir pati ugdysi savo dėkingumą (jei jie pasakys 3 gerus dalykus, teks ir Tau), be to, jausiesi daranti iš tiesų gerą ir prasmingą darbą. Patikėk, mūsų išbandyta, iš tiesų labai įdomu, ką vaikas kasdien suranda gero savo prisiminimuose..

P.S. nebūtina vaikams sakyti – mes dabar ugdysime jūsų dėkingumą, bandyk tiek sau, tiek jiems tą skiepyti natūraliai. Bandyk parodyti gera kituose, gera aplinkoje, ir ne tik parodyti, bet ir klausti- ką jie mato gražaus ar gero, kasdien užduok bent vieną klausimą apie 3 dalykus (arba išsirink kitas veiklas su vaikais iš mūsų programos), valyk savo kalbą (ir mintis) – jei stovi prie jūros, nesakyk vaikui „kodėl Baltijos jūra tokia murzina, o va Viduržemio tokia žydra?” (esam girdėjusios) – keisk save, keisis kiti, keisis vaikai, Daugiau apie tai – vėliau, bet juk viskas prasideda nuo mažų žingsnelių?

 

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur