Kaip padėti sau psichologiškai?

Radau, kad viena iš labai dažnų google paieškų yra ‘kaip padėti sau psichologiškai?‘. Nuolat kartoju ir kartosiu – mums trūksta psichologinio išsilavinimo, emocinio intelekto. Labai dažnai žmonės neatpažįsta savo emocijų, nežino, ką jaučia, kas juos kankina, kartoja ir kartoja „nervai„, bet juk visa tai, ką jaučiame nėra vien tik nervai. Turbūt beveik visi mes tiesiogiai ar netiesiogiai susiduriame su perdegimu, depresija, apatija, santykių problemom, nerimu, nemiga, visu emocijų spektru, tačiau nežinome, ką su visu tuo daryti. Dažnai tik būdami jau visai dugne pradedame ieškoti informacijos ir tik tada – pagalbos.

Šiandien straipsnyje įvairūs pagalbos sau būdai – kaip padėti sau psichologiškai:

PSICHOTERAPIJA

Minčių ir galvos higiena. Vyraujantis mitas, kad pas psichologą kreipiamasi, kai kažkas baisaus atsitinka ar sergant rimtomis psichologinėmis ligomis. Tikrai ne. Supraskime, kad šiandien žmogus gyvena visai kitokiu temptu, prie visai kito informacijos srauto, su dar daugiau atsakomybių ir rolių ir nereikia tragiškų įvykių, kad vertėtų pradėti lankyti psichoterapiją. Juk negalvoji, kad dantis valysiesi tik, kai išpus dantys, taip ir psichoterapiją lankyti reikia ne, kai ‘išprotėsi’.

SĄMONINGUMO PRAKTIKOS

Apie jas daug daugiau jau artimoje ateityje, nes tai itin naudinga priemonė šiuolaikiniam žmogui. Ar esi pastebėjusi (-ęs), kad dienos pabaigoje esi itin nervuotas nuo prisikaupusių emocijų? Savaitės pabaigoje atrodo, kad sprogsi? Dažnai įvyksta konfliktai ne dėl racionalių priežasčių, o dėl…susikaupusios įtampos, nervų? Sąmoningumo praktikos visų pirma moko pastebėti save, sustabdyti ir pastebėti, kas vyksta Tavo galvoje ir Tavo kūne. Vietoj to, kad emocijos ir įtampa tik kauptųsi, ją bandytum blokuoti ir neigti, tiesiog keliskart dienoje susistandant įvardini sau, kas vyksta – susinervavai? bet kodėl? pajautei pavydą? o tada dėl to gėdą? Įprasta neigti ir bandyti pakasti viską po ‘sąmonės’ kilimu, lyg to nebuvo, blokuoti, tačiau tiesa ta, kad neigiamos emocijos kaupiasi, neišgyventos ir blokuojamos vėliau vistiek išlenda.

MEDITACIJA

Tarp meditacijos privalumų – sumažinamas stresas, sumažinamas juntamas nerimas, didinamas kūrybiškumas, gerinama savistaba, prailginamas susikaupimo laikas, gerinama atmintis, gerinamas miegas, gali sumažinti kraujo spaudimą, gerinamas emocijų pažinimas. Nenustebk – meditacijos teigiamų rezultatų reikės palaukti, tikrai ne po savaitės pastebėsi geresnį emocijų pažinimą, tačiau juk visas gyvenimas prieš akis – ar neverta pasistengti dėl daugiau balanso ir ramybės gyvenime?

SVEIKESNIS GYVENIMO BŪDAS

Jau seniai sveikesnė mityba ir judėjimas nėra suvokiama kaip tik priemonės gražesniam kūnui. Sveikesnė mityba ir judėjimas padeda ir geriau jaustis psichologiškai. Mūsų savijauta priklauso ir nuo hormonų – juos įtakoja mūsų valgomas maistas, vartojamas alkoholis, gyvenimo būdas be judėjimo. Verta rinktis sveikesnius įpročius dėl geresnės savijautos, daugiau sąmoningumo ir laimės, stabilesnių nuotaikų, daugiau energijos, geresnio miego.

BUVIMAS GAMTOJE

Japonijoje yra kuriami specialūs miško takai skirti nusiraminimui, daug streso patiriančių profesijų žmonės (pavyzdžiui, gaisrininkai) yra siunčiami būtent miško terapijai. Kolkas mokslininkai negali tiksliai paaiškinti kaip tiksliai buvimas gamtoje mus ramina, bet tai iš tiesų veikia. Po pasivaikščiojimas būna suretėjęs pulsas, sumažėjęs kraujospūdis, kraujyje randama mažiau streso hormonų. O juk šiandien, ypač miesto gyventojai dažnai ištisomis savaitėmis neranda laiko pabūti gamtoje.

SKAITYMAS

Žinios psichologijos srityje ypatingai naudingos – suvokti, kas su Tavimi vyksta, kokias išgyveni emocijas, ką daryti skirtingose sudėtingose situacijose (perdegimas, apatija, depresija, nerimas, emocijų nevaldymas,…), kaip padėti artimui, kokie yra sprendimo būdai, ką Tavo juntami simptomai gali reikšti, kur gali kreiptis, kaip gali save ugdyti – visa tai ir dar daugiau tikrai padės Tau augti. O beje, šalutinis efektas – toks augimas pasirodo didina savivertę.

GRUPINĖS TERAPIJOS, TYLOS STOVYKLOS, MOTERŲ STOVYKLOS, VYRŲ STOVYKLOS, DVASINĖS PRAKTIKOS

Yra dar daug būdų kaip gali sau padėti, tik pradėk, nors ir mažais žingsneliais, bet žingsnelis yra vistiek daug daugiau nei nieko. Esame kalbinę ne vieną moterį, kuri veda užsiėmimus padedančius moterims rasti save, rasti pagalbą ar netgi tiesiog petį išsiverkti ar ausį išklausyti tad gali ir pas mus rasti daugiau idėjų. Rekomenduojame paskaityti apie Moterų Vakarones, Qoya užsiėmimus bei TETA gydymą.

  • rankų ir kūno losjonas aromaterapinis Neturime
    34.00 

    ilapothecary „Keep Calm“ rankų ir kūno losjonas yra lengvas, švelnus ir skaniai kvepiantis kūno losjonas, kuris sujungia visą rožių pelargonijos, Ylang Ylang ir petitgreinų džiaugsmą, kad nuramintų ir maitintų odą. Naudokite kiekvieną kartą, kai jums reikia atsipalaiduoti ir apsivalyti nuo streso, ir kaip kasdienį drėkinamąjį kremą po dušo ar vonios.

    200 ml Skaityti daugiau

  • natūralių eteriniu alieju mišinys rutuliniame buteliuke drop and give me zen aromaterapija aliejus garinimui žolelės meditacija Neturime
    14.00 

    FYG Drop and give me zen mišinys patogiame rutuliniame buteliuke, kad naudoti būtų dar paprasčiau. Sukurtas meditacijai, padės jums atsipalaiduoti ir grįžti atgal į save. Tobulas raminančių žolelių derinys natūraliai malšina nerimą ir padeda atpalaiduoti kūną ir protą. Puikiai tinka sąmoningumo praktikoms ar meditacijai.

    Užuosite frankincensą, pačiulius, apelsinus, šalaviją…

    Talpa 10 ml Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur