Kaip tapti laimingesniu? Įrodyti būdai pasiekti laimę

Medicinos mokslininkų išskiriami būdai, kaip galima tapti laimingesniu. Iš tiesų populiarioji psichologija, terapijos, praktikos, sąmoningumo savaitgaliai ir panašūs dalykai nebuvo ant bangos tada, kai mes augome. Mes augome suvokdami, kad žmogui tiesiog turi būti gerai, o jei jam negerai – jis turi pats/ji turi pati tai susitvarkyti savo viduje. Smagu, kad šiandien situacija vis labiau keičiasi ir vis atviriau priimame nuomonę, kad dėl savo gerovės, dėl savo vidinės laimės mes turime stengtis ir turime kažką daryti. Taigi, kokie yra įrodyti būdai, kuriuos galime priimti į savo gyvenimą kaip įpročius, kad ilgajame laikotarpyje vidutiniškai jaustumėmės laimingesni?

Būdai, kaip galima tapti laimingesniu:

Ryšys. Iš tiesų vieno žymiausių Harvardo tyrimų, kuris buvo atliekamas daugiau nei 60 metų rezultatai parodė, kad vienintelis ryškiausias laimės reikalavimas – ryšių palaikymas. Turėti artimą ryšį su šeima, su draugais, su giminėmis, su kaimynais, bendruomene – tai atneša ilgametę laimę.

Laisvalaikis. Kai tampame suaugusiais – labai surimtėjame, siekiame karjeros, kuriame šeimas, tampame rimti ir atsakingi suaugusieji. Tačiau laimei labai svarbu, kad laiku prisimintume savo hobius, sportus, kuriuos mėgome, o galbūt atrastume naujus, tačiau nesilaikant jokių tabu (jau per vėlu, ne tas amžius, kaip aš atrodysiu). Tad prisėsk ir prisimink, ką veikdama (-as) ištirpdavai laike?

Savanorystė. Vienas daugiausiai vidinio pasitenkinimo duodančių dalykų. Be to, labai puikiai ugdantis dėkingumą asmeniniame gyvenime.

Jei ką nors perki – pirk laiką. Žmonės, kurie įsigyja dalykus, sutaupančius jiems laiko, yra laimingesni nei tie, kurie perka tiesiog daiktus, drabužius ar.. Namų tvarkytoja, skalbimo paslauga, galbūt būsto keitimas į tokį, kuriame gyvenant galbūt neturėsi milžiniško kiemo, tačiau turėsi papildomas dvi valandas dienoje NE kamščiuose.

Jei ką nors perki – pirk patirtis. Žmonės, perkantys keliones, savaitgalius, mokymus, degustacijas, pamokas ar bet kokias kitas patirtis yra laimingesni, nei investuojantys į daiktus. Nors atrodo turėdamas daiktą, jį turėsi ilgiau, tačiau emocijos ir prisiminimai, kuriuos sukuri per patirtis pasirodo sukuria daug daugiau laimės ir vidinio pasitenkinimo nei daiktai.

Leisk laiką žalumoje. 2021 metų tyrimas, atliktas 90 pasaulio miestų parodė, kad žmonės, gyvenantys šalia miestų žaliųjų zonų (ir ten praleidžiantys daugiau laiko) yra laimingesni. Nuolat kartojame, kad ryšio su gamta negalime pamiršti ir neigti, mums jis reikalingas.

Praktikuok dėkingumą. Pastarojo laiko situacija parodė, kad net patys pamatiniai dalykai gali pakibti ant plauko, tad nuolat džiaugtis tiesiog paprastomis akimirkomis su šeima, tuo, kad gyveni nuostabioje šalyje, kuri padarė milžinišką progresą per paskutinius 30 metų, tuo, kad pavasaris ar vasara, o gal ta pati šalta žiema – tai atneša daug laimės.

Padaryk gerą darbą. Ar kada esi padarius staigmeną kitame mieste gyvenančiai močiutei ir ją aplankius su pietumis, desertu? O gal esi iškepusi pyragą kaimynams? Pažiūrėjus pusseserės vaikus, kad jie su vyru galėtų išeiti į restoraną? Manom, supranti, kad vien gero darbo planavimas atneša teigiamas emocijas, o jį padarius apskritai užplūsta didžiulė vidinė laimė. Galima net pasidaryt kalendorių – vienas geras darbas..per mėnesį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur