Kodėl pusryčiams košė?

Ei, ar prisimeni, ką valgydavai vaikystėje pusryčiams? Na jei ne namie, tai darželyje tikrai tikrai būdavo… košė! Ir, na greitai prisipažįstame, kas ją mėgsta ir iki šiol valgo pusryčiams? Aha! Taip ir manėm!

Dažniausiai gi pusryčių nespėji pavalgyti – nes per vėlai atsikeli, dar nieko nenori. Arba užkremti sumuštinio. Arba bandelė su kava. Užtat šiandien ir norime pakalbėti ne tik apie tai, kodėl pusryčiai yra svarbu, bet ir apie pusryčius su koše 🙂

Tai gi, pusryčiai. Rodos toks mažas ir nekaltas patiekalas. Na ir kas čia tokio, jei jį ‘praskipinsim’, ar tiesiog greitosiomis susimesim ką nors į skrandį?Iš tikro apie pusryčius yra pilna visokiausių mitų – tad šia tema tikrai pažadame atskirą straipsnį! Na o šiandien tiesiog norime pasilikti ties pusryčių koše. Kodėl? Kas man iš to?

Pusryčiams košė
Sveiki pusryčiai – košė. Nuotrauka: Eva Elijas from Pexels

Tai gi, skelbiame didžiuosiu UŽ pusrytinę košę 🙂

Gausu skaidulų. Pilno grūdo košės pasižymi dideliu skaidulų kiekiu. O jos yra tikras gėris! Gerina virškinimą, mažiną blogąjį cholesterolį. Išvis, kasdien rekomenduojama su maistu gauti bent 5-10 g skaidulų. O tuo tarpu su puse puodelio košės iškart gauni 3g.!

Energija. Pilno grūdo košės yra turtingos sudėtingaisiais angliavandeniais. Tokiais, kurie yra lėtai virškinami ir suteikia energijos.

Cukraus kiekis kraujyje. Skaidulos naudingos ir dar vienu atveju – jos sulėtina cukraus įsisavinimą. Vadinasi, padeda šiek tiek kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Tai ypač svarbu sergantiems diabetu.

Gausu naudingų medžiagų. Tik primename, kad tai galioja pilno grūdo košėms (ne dribsniams, ar tuo labiau manų kruopoms). Nes pilno grūdo košės pagaminamos iš neapdorotų/mažai apdorotų grūdų. Tad juose išlieka didžioji dalis vitaminų ir kitų maistingųjų medžiagų – baltymų, cinko, geležies, magnio, antioksidantų, vitamino B, vitamino E… Tad, ne tik gauni kasdieninės energijos dozę, bet ir papildai savo imuninę sistemą.

Padeda kontroliuoti svorį. Skaidulų gausi košė ne tik pagerina tavo virškinimą, bet taip gali padėti ir siekiant numesti svorio. Juk košė yra soti, maistinga, tačiau tuo pačiu ji turi mažai kalorijų ir gerai numalšiną alkį. Tai gi, rytinė košė suteiks reikalingos energijos, pagerins virškinimą ir bus puikiai subalansuoti pusryčiai siekiant numesti svorio.

Kaip pradėti valgyti košę?

Paprastai. Tiesiog imti ir pradėti 🙂 O jei rimtai – mums padeda pasiruošimas iš vakaro. Nes na rytai – jie būna greiti, su mažai laiko, daug skubos. Ir na lengviausia išvis atsisakyti pusryčių, arba nukelti tą košės valgymą iki kitos savaitės, kito mėnesio, kitų metų… Tad imam ir iš vakaro užsimerkiame pasirinktas kruopas – tas, kurias turi spintelėje, kurias labiausiai mėgsti. Mes bent po kartą per savaitę valgome avižas, grikius. Avižos išvis toks lengvai tobulas pasirinkimas – ypač su šviežiais vaisiais. Štai taip su mažai laiko (per naktį brinkintą košę galima valgyti šaltą arba lengvai pašildyti – laiko sąnaudos minimalios) gauname skanius, sveikus ir smagius (ypač vaikams!) pusryčius.

Na ir pasakyk dabar – ar jau pradedi pamėgti košę? 🙂