Slenka plaukai?

Bėda ne bėda tas plaukų slinkimas: ne pasaulio pabaiga, bet kartu ir nesinori jų paleist, o ir dušas kemšasi. 😀 Toms, kurios žūtbūt nori storesnių plaukų, plaukų slinkimas apskritai sukelia stresą. Todėl šiandien ir nagrinėjam plaukų slinkimo temą – visų pirma, prisiminsim pagrindines priežastis, kodėl slenka plaukai?

  • Slenka, nes slenka. Nes toks plauko amžius, nes plaukai tiesiog keičiasi ir natūralu, jog kartais jų slenka daugiau. Plaukas auga apie du-tris metus ir paskui trumpam nustoja augti, pagyvena tiesiog ant mūsų galvos ir kažkuriuo momentu iškrenta – šiuos procesus galima ir pagreitinti, ir pristabdyti.
  • Vitaminų ar mineralų trūkumas (vitaminai D, B12, geležis). Pirmam punkte minėti pagreitinimai ar pristabdymai gali vykti būtent dėl vitaminų ir mineralų – arba jų pakanka ir plaukas tiesiog skatinamas augti maksimaliai, arba jų nepakanka ir plauko senėjimas pagreitinamas.
  • Įvairūs gyvenimo būdo faktoriai – tokie dalykai kaip stresas, bloga mityba, dietos, „persisportavimas“ gali trumpinti plauko gyvenimą.
  • Hormoniniai pasikeitimai – tokie dalykai kaip nėštumas, gimdymas, menopauzė tikrai įtakoja ir mūsų plaukus. Beje įdomus dalykas apie plaukų slinkimą po gimdymo: nėštumo metu plaukai labai gerai auga (dažniausiai), visi plaukai auga paspartintai, o po gimdymo staiga visi plaukai grįžta į savo įprastas fazes, t.y. jeigu kai kurie turėjo būti ilsėjimosi fazėje – jie į ją ir grįžta ir tada atrodo baisu kaip slenka plaukai, bet iš tiesų tas slinkimas toks dirbtinis – tiesiog susikaupė per 9 nėštumo mėnesius.
  • Senėjimas – įvairūs hormoniniai pokyčiai senstant įtakoja (ir daugiau paveikia vyrus) plaukų slinkimą.
  • Įvairios ligos– bet šių temų neliesim.
  • Tam tikri įvykiai ar gyvenimo pokyčiai – labai didelis stresas, staigūs svorio pokyčiai – tiek aukštyn, tiek žemyn, liga su aukšta temperatūra ir pan. gali sąlygoti plaukų slinkimą už 3-6 mėnesių..

Čia pagrindinės priežastys, ir sakysi – slenka tai slenka, bet ne – labai svarbu atsekti plaukų slinkimo priežastį – nes jeigu tai koks stresinis įvykis prieš pusmetį ir nuo to laiko tu tvarkingai/teisingai/sveikai gyveni, reiškia viskas susitvarkys. Jeigu tai slinkimas po gimdymo – vėl gi tai laikina ir praeis. Bet galbūt nerandi tokio konkretaus įvykio ar priežasties – tada gal tau trūksta vitaminų ar mineralų (o jei jų trūksta tai žinok, kad jie reikalingi tikrai ne vien plaukams, reiškia jų trūksta ir kitoms Tavo organizmo funkcijoms). O gal tai kokie hormoniniai sutrikimai, kurie lygiai taip pat reiškia tikrai ne vien plonesnę kasą. Iš tikrųjų visada į savo išorės pokyčius turėtum žvelgti kaip į jau „šalutinius“ rezultatus: jeigu kažkas blogai su oda, plaukais, nagais ar pan. – reiškia, kad tikriausiai vis tik kažkas negerai viduje. Ir jei tavo odai elementariai trūksta vandens – nieko daug nenuveiks tas drėkinamasis kremas jei Tu teišgeri porą stiklinių vandens per dieną..