Kodėl Tu nepildai savo svajonių?

Kodėl? Ar nepastebėjai, kad metai sukasi vienas po kito ir nieko esminio neatsitinka? Gruodžio 31 dienos tikslai nugula kažkur pasąmonėje, dienas užpildo rutina, o svajonės ir lieka svajonėmis. Bet kodėl? Kodėl labai dažnas žmogus turėdamas svajonių nieko iš esmės nepadaro, kad jos išsipildytų? Mes visi turime svajonių, bet kiek žinai artimųjų ar draugų, o gal pažįstamų, kurie sakytų „žinai, pernai išsipildė 3 mano svajonės” ar bent viena?

 

Kodėl?

K O M F O R T O   Z O N A – patikėk, visi mes drąsūs, visi mes kritiniais momentais darome tai, ką reikia padaryti. Ir jau patikėk – visos mes viską galime. Bet komforto zona yra lyg ta šilta lova su šiltais patalais šaltą ir tamsų žiemos rytą, ar tas patogus minkštas fotelis su knyga, kai iš tiesų sąžinė burba, kad reiktų išnešti savo subiniuką pasportuoti. Taigi, kad ir kokia netenkinanti esama padėtis, mes esame linkusios (-ę) joje ir likti, nes juk PATOGU. Esama padėtis turi labai stipriai netenkinti, kad būtų gana lengva žengti žingsnį pokyčio link.

B A I M Ė – bijai būti balta varna, bijai „įrodyti”, kad esi nevykėlė, bijai pati tuo patikėti, bijai, ką pagalvos kiti, bijai.. Kad ir kiek racionalių priežasčių sugalvosi, kodėl Tavo svajonei nelemta išsipildyti – iš tiesų esminių priežasčių yra tik kelios ir viena iš jų – BAIMĖ. Ko labiausiai bijai – tik tau žinoti. Mes bijome, kad nepasiseks – tikrai labai bijom ir mums labai puikiai veikia pokalbiai – išsakyta baimė – patikėk – iškart SUMAŽĖJA. Išdiskutuota baimė – DAR LABIAU sumažėja. Tad dalinkimės savo baimėmis su artimais žmonėmis ir jos sumažės iki mikroskopinio dydžio. Prisimink – tokios baimės yra Tavo išgalvotos, tai yra Tavo mintys, Tavo proto kūriniai, jos beveik visada nėra racionalios arba bent jau neracionaliai padidintos.

N E A P Y K A N T A   S A U – stiprokai parašėm, bet iš esmės, mes visi turime tą gražią ir pozityvią dalį, savivertę, meilę sau (taip, visos turim, tik kai kurios iš mūsų jas užkasę), bet taip pat turim ir tą savęs neigimo, savikritikos, tam tikra prasme – neapykantos sau dalį. Kiekvienos ji kitokia, pasireiškia kitaip, viena galbūt plaka save tik už nesėkmes, kita galbūt kasdien prieš veidrodį, trečia – kas vakarą, ketvirta gal tik metų gale, o gal tik jau tikrai padarius nemažą klaidą. Tu žinai, už ką save kritikuoji. Bet šita, tavyje gyvenanti pikčiurna atleika savo vaidmenį ir neleisdama Tau išpildyti savo svajonių. Tada kai pradedi abejoti savimi, savo planu svajonės link – atsibunda pikčiurna ir puola pritarti – „tikrai, ką aš čia prisigalvojau, ir žinojau, kad nepavyks, kur tau, gi prisimeni kaip dvyliktoj klasėj nepavyko tas projektas, arba kaip tave atleido iš darbo – o dabar užsinorėjai savo verslo?? tu gal juokauji??”. Pičiurna visada įsijungs silpniausiais momentais.

P A T I R T I S – pasaulį mes matome per savo prizmę, iš savo perspektyvos. Tai, kaip jį matome, priklauso nuo mūsų charakterio ir patirties. Jei paskutiniuose keliuose darbuose ne kaip sekėsi – labai panašu, kad galvodama apie naują veiklą savo galimybes vertinsi tikrai kritiškai. Jei bandai išsiugdyti įprotį sportuoti ar sveikai maitintis, bet tas nepavyko jau 50 kartų…kaip manai su kokiu nusiteikimu bandysi 51-mą kartą? Ir kaip greitai mesi savo planą?

J O K I O P L A N O   I R   R E S U R S Ų – svajoju daugiau keliauti, svajoju turėti verslą, svajoju nustoti būti tokia pesimiste, svajoju… Svajonės išsipildymas prasideda nuo svajonės, iš tiesų, pradžioje daugiau ir nereikia – tiesiog labai stipriai norėti. BET jei nori įgyvendinti savo svajonę – REIKIA plano ir REIKIA resursų. Yra daug šaltinių internete, kurie padės susikurti svajonei tikslus, o tada tikslams – įgyvendinimo planus. Na o su resursais.. tikrai nuoširdžiai tikim, kad jei trūksta laiko – galima jo rasti, jei trūksta pinigų – galima jų gauti, jei trūksta įgūdžių – turbūt supratai – galime juos įgyti ir ko reikia išmokti.

M Ū S Ų   L U B O S – G. Hendricks savo knygoje rašė, kad visi mes turime susigalvoję savo – o taip! – išgalvotas lubas. Ir gerai jei tos lubos pakankamai aukštai – na prezidente nebūsiu, bet visa kita galiu pasiekti (nors ir tokių lubų nereiktų turėti, nes jos yra tiesiog mūsų psichologinis įsitikinimas, vėlgi įtakotas mūsų patirties, požiūrio, charakterio,..), bet ne viena iš mūsų turi gana žemas lubas – galvoja, jog nesugebėtų pakeisti profesijos, nesugebėtų pradėti naujos veiklos, verslo, negalėtų pakeisti išvaizdos, sportuoti svajonių sporto, gal net išmokti naujos kalbos. Iš tiesų labai liūdna tokių žmonių klausyti, nes jie iš tiesų iš visos širdies tiki, kad tai ne jiems, kad jie nesugebės, kad jiems tikrai nepasiseks – O JUK VISOS MES GALIM (IR VISI)! Mes tikim savim ir Tavim. Ir taškas.

 

Ką daryti su visa šita informacija? P R A T I M A S   Tau. Atsakyk į kelis mūsų klausimus – raštu – paskirk tam keliolika minučių ir pamatysi, naujiems metams ir savo svajonėms būsi labiau pasiruošusi.

 

  1. Kada gyvenime Tave sustabdė būtent buvimas komforto zonoje?
  2. Kaip tu manai kiek esama patogi situacija Tave stabdo nuo svajonių įgyvendinimo?
  3. Kiek esamas gyvenimas turėtų pasidaryti nepatogus, kad Tu būtum priversta kažką keisti?
  4. Ar esamoje patogioje padėtyje ir nori gyventi? Ar vistik nori įgyvendinti savo svajonę/-es?
  5. Išvardink baimes, kurios Tave stabdo. Nuoširdžiai – net jei bijai savo klasiokų nuomonės ir Tau tas atrodo juokinga – užrašyk.
  6. O dabar kiekvienai baimei užrašyk sprendimą ar argumentą – bijai, kad nepavyks ir prarasi santaupas? Ok, susirasi kitą darbą ir susitaupysi iš naujo. Bijai, ką pagalvos tie minėti klasiokai? Na, matotės kas kelis metus, na ir kas, ką jie pagalvos. Bijai, kad viską mesi dar neįpusėjus? Susikurk smulkų planą ir jo laikykis. Ir taip kiekvienai baimei po sprendimą ar argumentą.
  7. Kaip dažnai save stabdai ir net pastūmėji atgal? Kiek Tave stabdo savikritika?
  8. Kaip įvertintum – kiek iš 100 balų save palaikai? Jei 100 balų yra maksimalus palaikymas ir pasitikėjimas.
  9. Kada paskutinį kartą sukūrei ir užrašei planą savo svajonei įgyvendinti? Ir ne kažkur spalvotoje užrašų knygelėje prisiminimų stalčiuje, o konkrečiai savo darbo knygoje, kurią kiekvieną dieną naudoji.
  10. Pamąstyk kokius esminius dalykus turėtum padaryti, kad įgyvendintum savo svajonę. Kolkas jų į mažus žingsnelius neskaidyk – tiesiog išskaidyk į kelis mažesnius tikslus svajonės link.
  11. Kaip įvertintum savo patirtį? Ji teigiama ar neigiama? Kaip pozityviai žiūri į pasaulį ir įvykius?
  12. Jei maksmali svajonė pinigais būtų turtingiausias pasaulio žmogus, kaip manai kiek tu galėtum pasiekti? Ar būtų TOP turtingiausių 10tuke? O gal bent savo šalies dešimtuke? Nebūtinai Tavo svajonė pinigai, tiesiog šis pavyzdys padės Tau suprasti kur Tavo įsivaizduojamos lubos.
  13. Ko Tau trūksta plano įgyvendinimui – visų pirma sąrašas.
  14. Kaip galėtum gauti tų resursų įgyvendinimui – iš ko pavogti laiko, kur sutaupyti ar uždirbti pinigų, o gal pasiskolinti ar kažką parduoti. Kiekvienam trūkumui po bent vieną sprendimą – ir žinai ką, tegu fantazija liejasi laisvai – galvok net nebūtinai apie save, kaip manai kaip kitas žmogus galėtų išspręsti tuos esamus trūkumus.
  15. O dabar laikas refleksijai – peržvelk ir pagalvok, jei svajonei įgyvendinti taip vaizdingai tariant reikia 100 tavo pastangų, kaip manai, kiek jų atima Tavo neigiama patirtis, o kiek baimės, kiek slepiasi kažkur po ta patogumo jausmo sofkute, kiek įsivaizduojamuose resursų trūkumuose, ir dar kiek savikritikoje ir pasąmonės lubose. Aha, bent mums tai geras gabalas iš to 100-tuko atkrenta dėl visokių psichologinių dalykų.

MES VISOS VISKĄ GALIME IR VISKĄ SUGEBAME. MES VISKĄ GALIME NUVEIKTI IR PASIEKTI. O visa kita yra tik susikurta mūsų galvose.

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur