Mečiau cukrų – na ir kas dabar?

Trumpas straipsniukas apie tai kuo gali baigtis cukraus metimas:)

Ką reiškia “mesti cukrų”? Atsisakius saldumynų reikia žinoti, kas tavęs laukia, nes laukia pokyčiai (o kaip žinia – bet kokie pokyčiai žmogui dažniausiai yra nemalonūs, nes mes gi nemėgstam išeiti iš savo komforto zonos):

 • Žinoma, fiziologinis saldumynų troškimas – kai dažnai atrodo gyvybės ir mirties klausimas dėl to nelemto šokolado stalčiuje – tai va, čia taip būna visiems ir nereikai įsivaizduoti, kad jau TU tai tikrai negali be saldumynų :)) gali ir dar kaip, tik reikia šitą faze pralaukt 🙂
 • Teks rasti kitų saves mylėjimo ir lepinimo priemonių. Šauniai pasirodei darbo pokalbyje? Ne, tau nereikia torto, kad savim pasidžiaugti!:) susipykai su vyru? Ne, tau nereikia guostis bandelei 😀 arba na gal tiksliau tariant – tu jai guostis gali (jei padeda :), bet tik jos nevalgyk 🙂
 • Keisti socialinius įpročius – dažnai ypač moterys yra pratę susitikti kavos, o prie kavos jau visos mes žinom kokie “priedai” eina: nuo karamelinio sirupo į kavą iki avietinio sūrio pyrago:) tad teks apsibrėžti “susitinku kavos = TIK KAVOS”, o dar geriau – arbatos.

Kokie simptomai laukia atsisakius cukraus? Taip taip, atsisakius cukraus laukia labia panašūs simptomai kaip atsisakius nikotino ar net narkotikų. Gali skaudėti galvą, krėsti drebulys, gali svaigti galva, gali užkietėti viduriai, gali imti nuovargis ar niežtėti odą, gali būti nuotaikos šuolių, gali atrodyti, kad esi baisiai alkana, bet turėk omeny, kad jei tau netinka vaisius vietoj saldumyno – reiškia čia ne alkis. Gali būti sunku sutelkti dėmesį (nes galvosi apie kažkokį saldumyną), gali imti depresyvi nuotaika ar nuobodulys (nerasi nieko kito ką veikti tik galvoti apie M&Ms). Mums baisu ką daro cukrus su organizmu jei savaitė kita be cukraus reiškia TOKIAS kančias.. Bet mus šis sąrašas tik motyvuoja jo atsisakyt – verta pakentėt 1-3 savaites (paprastai maždaug tiek užtrunka blogieji simptomai), kad paskui gyvent sveikiau ir nebūt priklausomoms nuo, atsiprašau, šokolado? 🙂 Turi suprasti, kad jeigu kūnas yra pripratęs gauti energiją pačiu paprasčiausiu įmanomu būdu – iš cukraus, natūralu, kad toks pasikeitimas sukelia neigiamas kūno reakcijas, o kur dar neprisitaikęs žarnynas ir psichologiniai įpročiai. Žinoma, sunku. Bet verta.

Kai užeis sunki akimirka (ar iš tų akimirkų sudėta valanda ar kelios :D), galvok, kad esi suaugusi moteris (ar suaugęs vyras) ir NĖRA NORMALU, kad nieko daugiau negali galvoti tik apie kažkokį saldumyną – tu tiesiog turi įveikti tą cukrų.

Mažinkime cukrų
Cukraus atsisakymas gali vykti mažesniais žingsniukais

Kokie galimi gerieji rezultatai? Specialiai surinkom atsakymą iš įvairių užsienio blogų ir interviu, kad perskaitytum ne teoriją, o va paprastus punktus iš tikrų žmonių tikrų istorijų. Taigi, žmonės teigia, kad:

 • dingsta nemiga
 • susitvarko oda
 • dingsta nuotaikų šuoliai
 • pagerėja santykiai su antra puse
 • padaugėja energijos
 • padidėja produktyvumas darbe ir atmintis
 • numetama svorio
 • sumažėja pilvo apimtis (dažnai saldumynai sukelia dujų kaupimąsi žarnyne – jų atsisakius, žinoma, susitvarko ir dujos)
 • atsiranda psichologinis savęs įvertinimas AŠ GALIU
 • grįžta skonio receptorių jautrumas – jei anksčiau migdolų pienas atrodė tiesiog kaip augalinis pienas, tai nevartojant cukraus grįžta gebėjimas pajausti natūralų to pieno saldumą (ir taip su kitais produktais)

Jeigu valgei daug cukraus – gali būti per sunku išvis jį mesti, todėl programą vykdyti galima palaipsniui – pirmą savaitę atsisakant gaiviųjų gėrimų, antrą desertų po vakarienės, trečią – saldžius užkandžius keičiant saldžiais vaisiais ar riešutais ir pan.

Ypač pirmom dienom – sveikai valgyk (greitas maistas, daug kavos tik atves tave atgal pas saldumynus, todėl nepamiršk daržovių, pusryčiams sveikos košės, bei kiekvieno valgio metu – baltymų), gerk daug vandens, gali pakeisti kavą į kiaulpienių, gilių ar kitą ‚alternatyvią‘ kavą (įprasta kava taip pat sukelia cukraus kraujyje bangas, kurios kažkiek pasunkina pirmas dienas be cukraus), eik pasivaikščiot bent 15 minučių ir gerai pamiegok. O labiausiai mums patinkantis patarimas internete – susirasti palaikymo grupę! Na ką – tu ją čia jau radai 🙂

Ir, žinoma, nepamiršk mūsų saldumynų atsisakymo programos. Ji nėra iš trumpųjų (ne 7 patarimai kaip atsisakyti cukraus), bet mes į ją sudėjom tiesiog viską 🙂 tikimės, kad iš to visko rasi, ką pritaikyti sau – o jei turėsi klasuimų – rašyk, bandysim padėt 🙂

Nemokamas pristatymas nuo 50 EUR