Pelyno arbata

Apie pelyno arbatą kaip apie labai veiksmingą žarnyno valytoją pirmą kartą sužinojom iš Vainiaus, o paskui – kaip kartais būna – tiesiog pradėjo eiti rekomendacijos iš šalies, ir ne mums klausinėjant, o tiesiog kažkaip pasakojimai pradėjo plaukti iš šalies. Tad labai susidomėjom ir, tiesą pasakius, nelaukėm detoksikacijos mėnesio ir arbatą išbandėm. Kadangi mums labai patinka visokie natūralūs būdai sau padėti – tad kodėl neišgėrus tokios stebuklingos arbatos?

Skonis: tragedija. Ne. TRAGEDIJA:))) Nors turim pasakyti – geriant kelias dienas iš eilės, jau galima taip visai per daug nesiraukant išgerti tą puodelį. (o pirmi kartai buvo užspaudus nosį ir geriant labai dideliais gurkšniais, kad spėt kuo daugiau išgert kol neatėjo šlykštumas:))) Na bet juk ją gerti reikia ne dėl skonio? Ir kai gersit žinokit, kad ji yra viena karčiausių žolelių – toks užsispyrimas gali atsirast išgert tą bjaurastį:))

Nauda:

  • Pelyne yra vienas stipriausių natūralių antiparazinių augalų komponentų – artemizininas. Dar prieš 3500 metų buvo naudojama naikinti kirmėlėms iš žarnyno.
  • Turi stiprių antiparazitinių ir antigrybelinių savybių.
  • Maišant su mėta gali padėti nuo dirgliosios žarnos sindromo.
  • Gali būti geriama norint atsigauti po peršalimo ar gripo – laikoma tonizuojančia arbata.
  • Pelyno ekstraktas naudojamas kai kuriuose ekologiškuose ūkiuose galvijams nuo žarnyno parazitų.
  • Atpalaiduoja raumenis.
  • Gali padėti nuo nerimo
  • Gerina apetitą.
  • Gerina virškinimą, net rekomenduojama gerti arbatą prieš sunkesnį valgį (kadangi paskatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, pagerina ir virškinimą)
  • Yra naudojamas ir maliarijos pacientams, nes pagal kai kuriuos tyrimus stipriai sumažina parazitų skaičių kraujyje. Artemizininas reaguoja su dideliu geležies kiekiu parazituose taip juos nužudydamas. Lygiai taip pat artemizininas veikia ir vėžio ląsteles, nors labai tvirtų įrodymų nėra, bet manoma, kad artemizininas lygiai taip kaip maliarijos ląsteles, taip pat ir vėžio ląsteles su daug geležies.

Dar kelios pastabos: Nerekomenduojama gerti ilgiau nei 4 savaites. Bei pakankamas kiekis daugelyje šaltinių yra puodelis arbatos per dieną – nes arbata yra stipri ir jos padauginti tikrai galima (didesni kiekiai gali sukelti nemigą, virškinimo sutrikimus, kepenų sutrikimus ir pan. – tad tikrai nesidarykit kelių dienų organizmo valymo vien tik su pelyno arbata).

Pelyno arbata. Nuotrauka fotografierende from Pexels

Geriausia, žinoma, be cukraus, nors mes tiesą pasakius netikim, kad cukrus skoniui padėtų:)))

Parazitų naikinimui žarnyne kartais naudojama kartu su česnaku ar gvazdikėliais ir juoduoju riešutmedžiu.

Įdomus faktas: iš pelyno (bei kitų žolelių) gaminamas gerai žinomas, kai kuriose šalyse uždraustas gėrimas absinthe.