Ritualai laimingai laimingos dienos pradžiai

Mūsų rytai iš esmės kartais atrodo taip: atsikeli su žadintuvu ir greit greit skubi susiruošti pati, kaiti košę pusryčiams tarp dušo ir makiažo, o tarp makiažo ir apsirengimo sudedi vaikams užkandėles, tada puoli žadint vaikų, kad po truputį išsibudintų ir kažkaip stebuklingu būdu nors kartą per savaitę pakankamai greitai suvalgytų pusryčius be raginimų „jau laikas kitam kąsniui”, kol dar vaikai lėtai lėtai kramto košę, nusineši daiktus į mašiną. Ai, dar prieš tai Mildai tenka greituoju būdu ir – jei pasiseka be didelių dramų – vaikus aprengti, Dovilė jau rengimo proceso išvengia, bet rūbus išsirinkt su vaikais stengiasi iš vakaro – vėlgi, kad nebūtų rūbų dramos rytais.. Tada tokios ne iki galo susitvarkiusios, vienoj pusėj truputį pasivėlusios šokam į mašinas ir jei tai yra mūsų diena (o ne vyrų) – išvežiojam vaikus po mokyklas ir darželius. Tai kur čia ta laiminga pradžia??? Toks kažkoks skubėjimo ir chaoso mišinys, kuriame stengiesi neprarast kantrybės ir sveiko proto. Todėl bandėme suieškoti būdus/priemones/ritualus, kurie bent kiek pridėtų žavesio mūsų rytams 🙂

 

RItualai laimingai dienos pradžiai. Nuotrauka: Taryn Elliott from Pexels

 

  1. Kelkis anksčiau. Ot geras patarimas. Bet žinok, žiauriai geras patarimas(!), mums puikiai suveikiantis, veikiantis ir padedantis. Žinom, kad pagulinėt visada norisi, kad miego VISADA trūksta, kad ypač šaltuoju metų laiku keltis anksčiau yra baisi mintis, kurią sunku net į galvą įsileist. BET iš tiesų – na koks skirtumas ar keltis 7:00 ar 6:40? 6:30 ar 6:00? 6:00 ar 5:40? O tos papildomos 20-30 minučių TAVO rytui gali suteikti visai kitokį prieskonį. Įsivaizduok – atsikeli, išsimaudai, neskubant susiruoši ir dar išgeri arbatos, pagalvoji apie savo dieną, pasimankštini ar pasportuoji (beje, žinom nuostabų ir patikrintą namie atliekamą maždaug 28 minučių „sportą” pagal Kayla Itsines – kodėl gi ne taip pradėti rytą?).
  2. Antras patarimas jau pusiau išdėstytas pirmame :)) skirk laiko sau: ar tai būtų puodelis kavos/arbatos, ar treniruotė, ar meditacija, bet diena turi prasidėti bent lašeliu meilės SAU.
  3. Pasimankštink – vieni yra prisiekę sportuotojai rytais, kurie sėkmingai atsikelia ir penktą ryte ir suka ratus parke ar būna pirmieji sporto klubo lankytojai, o kiti yra pelėdos, kuriems tikrai pati NElaimingiausia dienos pradžia būtų sportas, nes jie tiesiog iki devynių ryto tiek širdim, tiek galva vis dar miega:)) tad jei jau esi antrasis tipas bent jau pasimankštink ir na bent jau lovoje pasiražyk. Ir ne tik ištiesk rankas ir kojas, bet šiek tiek jas pasuk, pati pasisukiok. Gali Youtube įsivesti ‘Morning yoga in bed’ ir išsirinkti savo mankštelę. Ir besimankštinant gali nuspręsti sugalvoti kokie trys geri dalykai bus tądien – jei neišmąstai tiek, susigalvok kažką gero nuveikti, pasigalvok apie savaitgalį, nuspręsk paskambinti per pietų pertrauką seniai matytai draugei, su kuria žinai, kad prisijuoksi.
  4. Komplimentas SAU – būtinai! Net nebandyt galvot kokia tu užtinusi, kokie paburkę paakiai, kaip pilvas po nakties jau nebepasidaro plokščias ir kitų nesąmonių – pagirk save! Nuoširdžiai ir garsiai! 🙂
  5. Gal kiek keistai nuskambės, bet mes kartais pagalvojam ir nutariam sau mintyse, kad būsim moteriškos. Realiai tikrai taip ir skamba: „Šiandien aš būsiu švelni ir moteriška”. Čia jau kita tema, kurią irgi paliesim šį mėnesį, bet mums atrodo, jog šiandien labai svarbu nepamesti savo moteriškumo, švelnumo. Nežinom, kaip jūs, bet mes ne taip jau ir retai nesam tos harmonijos kūrėjos ir židinio kurstytojos namie. Darbe pasiruošusios versti kalnus, o va namie jau…kas liko, tas Miko:))
  6. Čia jau ne ryto, o vakaro ritualas, bet laimingai dienos pradžiai – susiruošk ką tik gali iš vakaro, kad ryte liktų kuo mažiau chaoso. Išsirinkit su vaikais rūbus, apgalvok, ką dėsi į vaikų (ir savo) užkandėles, užsimerk kruopas pusryčiams, suruošk, ką reikia į darželį ar mokyklą ar sau/vyrui į darbą ir pan. Kuo mažiau reikalų ryte – tuo geriau.
  7. Eik anksčiau miegoti ir miegok pusiau atitrauktomis užuolaidom – puikiai veikiantis būdas švelniau atsikelti. Kėlimasis be natūralios šviesos ir tik su žadintuvu žmogaus organizme išskiria streso hormonus, o jei organizmas po truputį iš ryto gauna signalus, jog jau pradeda švisti, atsikelia natūraliau ir streso hormonų dozės rytais negauna. Beje, šaltuoju metų laiku galima išbandyti žadintuvus su lėtai beryškėjančia šviesa.
  8. Muzika! Elementariausia radija padės nuotaikingiau keltis tikrai, o įsijungt radiją ryte trunka kiek? Porą sekundžių?
  9. Vanduo:) tikrai padeda organizmui palengva išsibudinti – nepamiršk savo kambario temperatūros ar šiltesnio vandens stiklinės!
  10. Padėkok, už tai už ką gali padėkoti, pasidžiauk tuo, kuo gali pasidžiaugti. Bet kuo. Net mažiausiais dalykais. Net skaniais pusryčiais. Pabandyk užkrėsti kitus gera nuotaika. Pavyzdžiui, Mildos Jurgis yra labai nekoks kėlikasis ryte:)) visada piktas, be nuotaikos ir labai nepatenkintas ir kol bandydavom su juo kuo greičiau ir paprasčiau – kiekvienas rytas būdavo su pykčiais ir sukąstais dantim.. o dabar stengiamės jį prajuokint nuo pat pirmų jo atsikėlimo minučių, tarkim atsistojam su Jonu (Jurgio tėčiu) prie jo lovytės ir pradedam diskutuot: Kaip manai gal čia šamas miega Jurgio lovytėj? O kur Jurgis? Bet man atrodo čia meškėnas.. Eik tu – tikrai arba šamas, arba jūrų liūtas. Baik tu – taigi matai kailį ant galvos, čia bus…liūtas!:) Ir jau girdi Jurgio juoką. Tikrai ne kiekvienam vaikui tas suveiktų, bet kažkas juk kiekvieną gali prajuokint:) tada surengiam varžybas ‘kas greičiau: Jurgis ar sesė apsirengs darželiui’ ir voila – mes jau prie pusryčių stalo BE DRAMŲ. Labai svarbu nusiteikimas – jei eisi žadinti vaiko kaip į karą, na gali būti, kad karo ir sulauksi, bet jei iš paskutiniųjų bandysi užkrėsti jį gera nuotaika..gali būti, kad gerą nuotaiką ir gausi:)

 

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur