Sausas odos šveitimas

Vėl grįžtame prie mūsų mėnesio iššūkių. 🙂 Kodėl galvos masažą darysime kasdien – jau žinai. O tai kodėl dabar reikalingas viso kūno šveitimas sausu šepečiu? Apie tai ir norime su tavimi pakalbėti. Pats ritualas yra labai labai senas – dažnai praktikuojamas ajurvedoje, kur kūno šveitimas sausu šepečiu yra savotiškas ritualas. O jei grįžtume į mokyklos laikus, į biologijos pamokas – tai koks gi žmogaus organas yra pats didžiausias? Taip taip, oda. Ir ne tik tai yra pats didžiausias mūsų organas, bet dar oda gauna apie trečdalį viso mūsų kūne cirkuliuojančio kraujo! Taip pat mūsų oda yra tas pirminis barjeras, kuris skiria (ir apsaugo) mūsų organus nuo likusio išorinio pasaulio. Išvis apie odą pažadame atskirą straipsnį, nes čia toks įdomus dalykas! Bet nebeišsiplečiame ir grįžtame prie esmės 🙂

Sausas odos šveitimas

Kaip matai mūsų oda yra labai labai svarbi. Juk kaip atrodai –taip ir jauties 🙂 O jau pavasarį tai tikrai visi norime būti gražūs, lengvi, pakylėti. 🙂 Todėl pateikiame tau 5 priežastis, kodėl gi naudingas kūno šveitimas sausu šepečiu.

Priežastys

  • Stimuliuoja limfinę sistemą. Visų pirma, trumpai paaiškiname, kas ta limfinė sistema. Tai gi, limfinė sistema perneša baltuosius kraujo kūnelius, ir yra mūsų organizmo imuninės sistemos dalis. Limfinę sistemą būtina prajudinti, kad ji veiktų dar efektyviau, ir būtent sauso šveitimo metu labai efektyviai visa limfa yra sujudinama, ir taip dar efektyviau pernešamos naudingosios medžiagos ir pašalinamos atliekos.
  • Pašalinamas negyvas odos sluoksnis. Šveičiant šepečiu sausuoju būdu labai efektyviai (ir pigiai) pašaliname negyvas odos ląsteles, taip pagerėja odos būklė ir skatinamas ląstelių atsinaujinimas. Oda iškart pagyvėja, atsigauna ir daug efektyviau veikia.
  • Gerinama kraujotaka. Tai gi, kai nušveičiame negyvas ląsteles, mūsų oda ne tik atsigauna – ji atsigauna dėl konkrečios priežasties. Mes šveisdami taip pat suaktyviname kraujotaką. Ir beje mūsų oda kvėpuoja (taip taip – per poras!), ir po šveitimo kvėpavimas tampa daug efektyvesnis (nes tos negyvos ląstelės neužkemša porų ir netrukdo).
  • Veikia raminančiai. Sausas odos šveitimas šepečiu padeda nusiraminti, įveikti stresą. Net gi prilyginamas meditacijai, ypač jei atliekamas tyloje, susikaupus. O taip yra dėl to, kad šveitimas yra savotiškas masažas, kuris padeda atsipalaiduoti raumenims – o atsipalaiduojant raumenis, atsipalaiduoja ir mūsų mintys, sumažinama įtampa, lengviau nusiraminti.
  • Suteikia žvalumo. Būtent dėl to ši procedūra rekomenduojama rytais – kadangi šveitimas savaime pažadina mūsų kūna, visus organus. Ir tai yra puiki dienos pradžia! 🙂

Ir tada, kaip mes ir mėgstame – apie viską ne pagražintai, o šviesiai tiesiai – pateikiame tau ir 2 didžiuosius mitus apie sausą odos šveitimą šepečiu.

Mitai

Visų pirma – naudok tinkamą šepetį. Ką reiškia tinkamas? Kadangi šveitimas vyksta sausuoju būdų – sausą odą šveiti sausu šepečiu – šepetys turi būti natūralių šerių. Ir dėl labai paprastos priežasties – natūralūs yra švelnesni, ir nepažeis tavo odos. Juk tikslas tik nušveisti, o ne sužeisti!

Visų antra – jokiu būdu neatlik sauso šveitimo jei ant odos yra žaizdelės (net ir labai mažos), jei turi bet kokių odos problemų (tarkim aknę ar pan.). Konsultuokis su gydytoju!

Ir tada, jei turi reikiamas priemones (na kokios čia ir priemonės – tavo kūnas ir šepetys 🙂 ), ir oda yra sveika, tada keliaujam prie esmės: šveitimo procedūrą rekomenduojama atlikti pradedant nuo pėdų ir keliaujant iki juosmens, ir tada nugaros srityje atvirkščiai – nuo pečių link juosmens. Beje, moterims nerekomenduojama šveisti krūtinės.

Kiek laiko šveisti? Priklauso nuo tavęs – gali 3 minutes, o gali ir 10-15 minučių. 🙂 Kaip tau norisi, ir kiek tu jauti. Tiesa, įspėjame, kad pirmus kartus šveitimas gali pasirodyti aštrokas, tai tikrai nepersistenk – procesas turi būti lengvai aštrus, bet malonus. 🙂 Vėliau (mums prireikė nepilnos savaitės) tikrai to aštrumo nebejausi. Tiesiog oda pripranta. 🙂