STRIJOS – kaip jų išvengti?

Tiesą pasakius nelabai yra stebuklingų priemonių, kurios leistų taip op ir išvengti strijų. Deja. Ir tuo galbūt būtų galima pabaigti šį straipsnį, bet norėtume paaiškinti daugiau ir pateikti ir gerų žinių, ką vis tik galima daryti ir naudoti norint maksimaliai sumažinti riziką pasipuošti strijomis.

Kas tos strijos?

Pagrindiniai kriterijai, nulemiantys kodėl atsiranda strijos:

  • Svoris – kuo daugiau svorio priaugsi, tuo didesnė tikimybė, kad atsiras strijų
  • Daugiavaisis nėštumas – taip pat didesnė tikimybė
  • Odos spalva – juodaodės turi didesnę riziką turėti strijų
  • Amžius – vyresnės moterys turi didesnę tikimybę turėti strijų
  • Genetika

Tad jeigu esi jauna, baltaodė, mažai priaugai svorio, laukiesi vieno vaiko ir tavo giminėje niekas neturėjo strijų – nemaža tikimybė, kad neturėsi ir tu. Ypač jei tinkamai maitinsies ir prižiūrėsi odą iš išorės. Žinoma, galima viską išvardint ir atvirkščiai, bet čia tik sausa statistika, o išimčių visada būna.

Ar kremai veikia?

Buvo atlikti tyrimai, kur kaip pavyzdys 800-ams moterų paskirstoma skirtingų kremų ar aliejų ir lyginami rezultatai – o rezultatai yra nuliniai. Gerosios žinios yra tokios, kad yra tyrimų, kurių rezultatai parodė, jog nesvarbu kuo tepė moterys savo pilvukus – svarbu, kad tepė ir tepė masažuodamos. Tai tikrai nėra panacėja. Tačiau teigiama, kad drėkinančio kremo ar aliejaus masažavimas (švelnus!) vis tik turi teigiamos įtakos strijų prevencijai. Tik jau jokio skirtumo ar tepi kokosų aliejum, ar kremu už 50 eur. Beje, natūralių produktų šalininkai dažnai labai tiki kokosų aliejaus galia prieš strijas – bet vėl gi nėra kokybiškų mokslinių tyrimų, įrodančių, jog kokosų aliejus turi kažkokių ypatingų galių prieš strijas. Masažavimas teigiamai veikia ląsteles gaminančias kolageną ir elastiną – tiesiog masažo metu jos aktyvinamos ir taip kažkiek padeda išvengti strijų.

Ko ieškoti kremuose?

Taip pat yra tyrimų, kurie rodo, kad veikia tokia natūrali medžiaga ‚centella‘ (gaminama iš Azijoje augančių žolelių) bei hialurono rūgštis. Paklausėme kelių Lietuvos kosmetikos gamintojų ar turėtų ką pasiūlyti su centella ekstraktu – teigiamai atsiliepė VIVI kosmetika, jie turi alijošiaus kremą būtent su šiuo ekstraktu.

Ir vėl – mityba ir vanduo

Kitas dalykas yra tai, kad vis tik strijų atsiradimas yra siejamas su odos drėgmės netekimu, todėl galima tuo pasirūpinti tiek iš išorės (minėtas masažavimas), tiek iš vidaus – gerti pakankamai skysčių, valgyti maisto, turinčio vitamino C, E, cinko ir silicio, kurie padeda formuotis kolagenui.

Taigi 3 priemonių kompleksas:

  • Sveika mityba ir daug vandens
  • Švelnus masažas ir lengva mankšta
  • Drėkinančios natūralios priemonės

Sėkmės! Mums pavyko jų išvengti. 🙂 Ir vykdėme visus punktus – tikime, kad tikrai padėjo. 🙂