Tavo ritualai su Gintaute Riabovaite

Tęsiame. Mus nuo pat Monumonų pradžių ši veikla suvesdavo su įdomiais žmonėmis. Taip ir dabar, negalim atsidžiaugt – kiekvienas interviu kitoks ir su kitokia moterim, o iš kiekvienos jos mes galima kažką pasiimti sau.

Gintautė Riabovaitė, mūsų sekama ir mums žinoma dėl savo siuvinėjimo darbų – @manding.studio. Nesakykit – tikrai nerealu:) „siūlais užrašau istorijas” – nuostabūs žodžiai:)

Gintautė save pristato taip:

 

Diplomuota menotyrininkė, tačiau daugiausiai dirbau labai nuo studijų nutolusius darbus, kol pamečiau save. Per pirmąjį karantiną susitaikiau su savimi, atradau siuvinėjimą, kurio negaliu paleisti ir žengiu primuosius savo mažo verslo „Manding” žingsnius.

Gintautė Riabovaitė @manding.studio

 

@manding.studio

1.Kas Tau yra moteriškumas?

Man ši sąvoka jau kuris laikas kvestionuojama. Stengiuosi nuo jos atsiriboti ir tai ganėtinai nesudėtinga, tiesiog neatsakinėju sau į šį klausimą. Tuo tarpu keliu „kas man yra žmogiškumas?Moteriškumas ir vyriškumas yra svarbūs tiek, kiek esi savo vertybėms ištikimas žmogus. 

2.Kokius vaidmenis tu atlieki ir kaip sekasi juos suderinti?

Neturiu daug vaidmenų, esu dukra, draugė, žengiu savo verslo pirmuosius žingsnius. Manau suderinamumas yra paprastas, kai sritys viena kitos nekerta ir tik papildo.

 

@manding.studio

3.Kaip susikuri balansą savo gyvenime? Ar turi atradusi kokius nors įpročius, priemones, laiko praleidimo būdus, kurių imiesi įtemptu laikotarpiu?

Per pastaruosius metus tapau priklausoma nuo kokybiško laiko sau, buvimas vienumoje, ėjimas į mišką be jokių ausinių ar kitų trukdžių, užsiimu mylima veikla, šiuo atveju tai siuvinėjimas, kuris puikiai atpalaiduoja ir subalansuoja, nes įdarbina smegenis ir rankas. Maždaug penkis metus su nedidelėmis pertraukomis rašau ryto puslapius, turiu prikaupus daug sąsiuvinių savo rytinių minčių, manau ten labai daug palieku to, kas neleistų pataikyti į natas dienos metu.

4.Kokie Tavo atsipalaidavimo ritualai?

Ėjimas yra numeris vienas, o dar geriausia eiti neįprastu keliu, dopaminas užplūsta smegenis. Dar mėgstu mokytis, mane tai ramina, nukreipiu mintis nuo esamų rūpesčių. Dievinu skaitymą, ypatingai atpalaiduoja siuvinėjimas: išsikreipia laikas, jis sustoja arba sudega, pamirštu ir pavalgyti. O labiausiai iš visko – baseino treniruotės. Iki pandemijos metus jas lankiau, nežinau tobulesnio sporto. Dabar baseinas yra dažniausias mano sapnas: prieš kelias naktis po vandeniu bendravau su Uma Thurman.

 

@manding.studio

5.Kaip randi laiko sau? Ir ką dažniausiai renkiesi jam praleisti?

Man nesudėtinga rasti laiko sau, tiesą sakant didesnė mano dienų dalis yra laikas sau.

6.Ar jautiesi save atradusi? Jei taip – kokia buvo ta kelionė? Jei ne – kaip ieškai?

Šiandien jaučiuosi atradus, bet prie to neprisirišu, nes bet kurią dieną galima vėl pamesti. Dabar atrodo puikiai suprantu kaip radau save, koks to receptas, bet nesu tikra ar jis veiktų kitu mano gyvenimo laikotarpiu. Pirmiausia, pakeičiau nemažai darbų, kai kur dirbau vos du-tris mėnesius, mesdavau vos tik netenkina. Toks bruožas buvo nuo vaikystės, nes man leido rinktis būrelius ir mesti, jei netenkinta kažkas, taip aktyviausiai likau prie teatro, planavau studijuoti aktorinio meistriškumo studijas. Manau per tuos metimus, o ne kančią nepatinkančioje veikloje pirmiausia atradau tai, kas man nepatinka. Kai jau tikrai žinai kas nepatinka, lengviau rasti kas džiugina. Pirmojo karantino metu atsitiktinai pradėjau siuvinėti, tai buvo impulsyvu, nors vėliau supratau, kad į tai pastūmėjo dar prieš metus lankyta psichoterapija, kai man buvo pasiūlyta užsiimti rankdarbiais, būtent rankas sutelkti į smulkų darbą su greitu rezultatu. Mano asmenybei tai puikiai tiko.

7.Kaip svajoji? Ar svajonės lieka galvoje, o gal turi susikūrusi jų įgyvendinimo priemones?

Metų pabaigoje apžvelgiu praėjusius metus ir susidarau ateinančių metų tikslus bei svajonių lentą, kuri labiau orientuota ne į tai, ko trokštu, bet į tai kas man svarbu tuo metu. Tikslus patinka išsikelti įveikiamus, logiškus ir tuomet susidarau planą kaip jų sieksiu. Daugiau jie yra tęstiniai praeitų metų, kur siekiu sutvirtinti įpročius. Pavyzdžiui iki pandemijos per dieną nueidavau apie 16000 žingsnių, dabar būna ir 254. Išsikėliau tikslą iki metų pabaigos nueiti per dieną 5000, o šiuo metu tiesiog nueiti daugiau nei praeitą savaitę. Netikiu puolimu į viską staiga, reikia po truputį pratintis prie rutinos. Jei norisi kažką didinti, reikia kažką mažinti, nes laikas ne guminis. Manau todėl tiek daug žmonių nusivilia savimi dar per pirmas dvi sausio savaites. 

8.Tave įkvėpę: knyga, filmas, žmogus.

Žmogus: mama, Ingrida Šimonytė, Dalia Grybauskaitė, Lena Dunham

 

Knyga: Orhan Pamuk „Nekaltybės muziejus”, Jostein Gaarder „Cirko direktoriaus duktė”

Filmas: visi Wes Anderson filmai bei Submarine (2010)

Žmogus: mama, Ingrida Šimonytė, Dalia Grybauskaitė, Lena Dunham

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur