Dėkingumas ir dosni širdis

Kaip ir jau rašėme, dėkingumas labai įvairiai keičia mūsų gyvenimus, didina pozityvumą, keičią mąstymą, stiprina santykius. O pasirodo, dėkingumas taip pat yra susijęs su didesniu dosnumu.

Dėkingumas apskritai kaip jausmas ir sąvoka yra siejamas su dosnumu. T.y. kai Tu esi dėkinga pasauliui, kad jis yra koks yra, kai stengiesi džiaugtis kiekviena diena, džiaugiesi ir dėkoji už tai, ką vaikštai, už tai, kad prasidėjo pavasaris ar žiema, už arbatos puodelį – esi linkusi tuo, ką turi labiau dalintis su kitais. O juk tai ir yra dosnumas.

 

Dėkingumo nauda ir psichologija
Dėkingumo nauda ir psichologija

Pasirodo, dėkingi žmonės yra dosnesni. Ir juk logiška – kai Tau reikia mažiau, kad jaustum laimę ir pasitenkinimą, tuo, ko turi daugiau esi linkusi atsisakyti ir dalintis su kitais, aukoti, atiduoti. Tačiau jei Tau vis negana, nori daugiau, geriau, brangiau – žinoma, kad laikysi viską savo rankose ir visai nenorėsi kažkam kažką duoti.

Dalinantis ar aukojant smegenyse pradeda veikti atpildo centrai. t.y. pradedame jausti teigiamas emocijas. Dėkingi žmonės jų jaučia daugiau, todėl yra linkę kartoti veiksmą. Viename eksperimente, kuriame dalyvavo grupė jaunų moterų, moterys buvo padalintos į dvi grupes, viena grupė nieko nekeitė, o kita rašė dėkingumo žurnalą kiekvieną vakarą – jau po trijų savaičių buvo atliktas vertinimas, ir rašiusi dėkingumo žurnalą grupė jautė daugiau pasitenkinimo aukodama nei eksperimento pradžioje. Nerašiusioje grupėje jokio pokyčio nebuvo.

Nuostabu, ką gali padaryti 5 minutės per dieną.

 • Aromaterapinė sojų žvakė su eteriniais aliejais natūrali Neturime
  28.00 

  Žvakės Savybės:

  Išskirtinis eterinių aliejų mišinys iš rožių, pelargonijų, kedro, jazminų ir santalo eteriniais aliejais padaro šią žvakę išties ypatingą ne tik savo kvapu, bet ir aromaterapinėmis savybėmis.

  Dega 45 valandas
  Žvakės svoris: 200 g Skaityti daugiau

 • natūralių eterinių aliejų mišinys stikliniame buteliuke aromaterapija aliejus garinimui pozityvumui Neturime
  14.00 

  FYG You can totally do this mišinys sukurtas paskatinti jūsų vidinę motyvaciją. Tikėjimą savo jėgomis grąžins ši gaivinanti, medienos, žolelių ir citrusinių vaisių kvapų puokštė, sukurta pozityvumui sustiprinti ir pakylėti jus aukščiau kasdienybės. 

  Užuosite apelsinus, kedrą, pačiulius, ylang ylang…

  Talpa 10 ml. Skaityti daugiau

 • natūralūs smilkalai drakono kraujas baltame įpakavine susukti į virves Neturime
  10.50 

  Trumpai apie Smilkalus:

  Tradiciškai naudojamas blogos energijos valymo ritualuose, naudojamas, kai smilkalais norima sukurti nepakartojamą ramybės atmosferą.

  Purnama Rituals Drakono kraujas yra sujungtas su Baltuoju šalaviju, kurį Amerikos indėnai tūkstančius metų naudojo neigiamai energijai valyti. Šalavijas yra kilęs iš natūralių Salvia Apiana buveinių, esančių kalnuose prie Kalifornijos krantų, ir yra nuimamas rankomis taip, kad nepakenktų natūraliai augalo aplinkai. Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur