Motyvacija PO atostogų – 7 patarimai, kad Tas pirmadienis nebūtų pati blogiausia diena metuose

Masiškai, praktiškai visi, na didžioji dauguma tikrai susiduria su motyvacijos trūkumu po atostogų. Kitaip tariant – iš atostogų grįžti, bet Tavo motyvacija lieka atostogauti. Ką daryti?

-Grįžk prie režimo šiek tiek anksčiau nei pirmą darbo dieną. Jei per atostogas miegojai iki pietų, naktinėjai iki vidurnakčio, bent porą dienų prieš grįžimą į darbą grįžk kiek įmanoma prie įprasto darbo režimo (individualu, bet turbūt keltis teks anksčiau, miegot eiti taip pat). Tada bent jau biologinis organizmo šokas bus mažesnis.

-NEskatiname dirbti per atostogas, bet jei žinai, kad grįžus į darbą bus tikra duobė, pamąstyk, ką galėtum paskaityti, kur pasigilinti, apie kokias naujoves sužinoti prieš grįžtant į darbą? Neskirk tam daug laiko, bet sužadink sau smalsumą, išsikelk sau pirmas užduotis – naujovės praktiškai visada užkuria motyvacijos varikliuką, tai visai ne tas pats kas grįžt į įprastą rutiną, tai nauji iššūkiai.

-dar prieš atostogas susiplanuok kursus ar susitikimą su mentorium / coacheriu, ilgai svarstytą konsultaciją ar pan. Turėsi ko laukti.

-Pirmadienis po atostogų yra blogiausia diena. Tikrai. Įsigyk mūsų eterinių aliejų roller’į Beat the blues – geresnei nuotaikai sukurti – nenaudok jo iki TO pirmadienio ir tik atsisėdus prie stalo, bejungiant kompiuterį, išsitrauk ir pirmą kartą atidaryk, įkvėpk gamtos kvapo, ramiai pakvėpuok, pasitepk pulso taškus ir kibk į darbus. Kai tik motyvacija slopsta – ritualą kartok.

būtinai bendrauk – su kolegom, su vadovais, su komanda, sužinok kas, kaip sekės, kas naujo, kas įvyko, kas neįvyko, kas buvo juokingo – įsitrauk į ofiso gyvenimą. Ir nepraleisk pietų – paskirk juos kokiam nors artimesniam kolegai, kad turėt tokią tikrai fainą pertrauką darbo metu.

nebijok xxx+n laiškų, pradėk sąrašą. Ramiai. Iškart skirstant į dega / labai dega / visai nedega – palauks / rytoj / šią savaitę. O tada net jei dega ir labai dega dalys atrodo užima visą lapą – nepanikuojam ir žingsnis po žingsnio vykdom darbus, išbraukinėjam sąrašą.

apsirenk maloniai ir patogiai. Jei darbas nereikalauja kostiumėlio – pirma darbo diena tikrai skirta apsirengti taip, kad po vasarinių suknelių nesijaustum kaip įsprausta į per mažą polietileninį maišelį.

EXTRA patarimas. Susikurkite tradiciją darbe, kad kolegos grįžimas tampa švente (tai gali būti stalo papuošimas, bendri pietūs, gėlės, didelis šaltas arbūzas, sudainuota daina, balionai, ilgesnė kavos pertrauka ryte ar bet kas, ką tik sugalvosit).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur