Arbatmedžio eterinis aliejus

Turbūt vienas žinomiausių ir plačiausiai naudojamų eterinių aliejų yra arbatmedžio eterinis aliejus. Lietuvoje tikriausiai pirmiausia pradėtas naudoti nuo slogos, peršalimo ligų simptomams lengvinti. Tačiau privalumų ir teigiamą efektą jis turi tikrai ne tik slogos gydymui.

 

Eterinis aliejus
Eteriniai aliejai. Nuotrauka: Karolina Grabowska.

 

 

Trumpi faktai:

Gaminamas iš Australijoje augančių augalų Melaleuca alternifolia.

Turi antibakterinių, antiuždegiminių, antivirusinių ir antigrybelinių savybių.

Gydomos įvairios ligos ir būklės, pavyzdžiui, aknė, pleiskanos ir kitos.

Jokiu būdų negalima jo ryti.

 

Plačiau:

Arbatmedžio eterinis aliejus yra antibakterinis, nes ištyrus jį laboratorijoje, pastebėta, kad net nedidelis jo kiekis pažeidžia bakterijų ląstelių sieneles. Trūksta platesnių tyrimų kaip jis galėtų būti naudojamas plačiau ir tiksliau, bet faktas, kad jis veikia prieš bakterijas.

Taip pat jis veikia prieš uždegimus – dėl to, kad turi didelę koncentraciją terpinene-4-ol, elemento, kuris veikia priešuždegimiškai. Gyvūnų tyrimai parodė, kad šis elementas padeda gydyti burnos žaizdas. Su žmonėmis atliktame tyrime, rasta, kad arbatmedžio eterinis aliejus mažina tinimus.

Nemažai tyrimų rodo, kad arbatmedžio aliejus sėkmingai veikia prieš įviairas grybelių rūšis. Ir tokias, kurios veikia mūsų odą ir gleivinę.

Kai kurie mokslininkai teigia, jog galima prognozuoti, kad tokių eterinių aliejų kaip arbatmedžio naudojimas ateityje galės ženkliai sumažinti vartojamų antibiotikų kiekį, tiesiog šiuo metu trūksta tyrimų, kad būtų aišku kaip tiksliai jie veikia, kaip tiksliai juos vartoti bakterinių ar grybelinių susirgimų atveju. Tačiau optimistinė vizija yra ir arbatmedžio aliejaus potencialas jau dabar matomas.

 

Kaip dar naudojamas arbatmedžio eterinis aliejus?

Kaip rankų dezinfektanto ingredientas, kaip vabzdžių atbaidomoji priemonė (viename tyrime karvės, kurios nebuvo apipurkštos arbatmedžiu buvo apspistos 6 kartus daugiau musių nei tos, kurios buvo apipurkštos), dezodoranto ingredientas, antiseptikas mažiems įbrėžimams ar sumušimams, papildoma gydomoji priemonė žaizdom gyti, grybeliui gydyti, burnos skalavimo skysčio ingredientas, valiklio dalis, pleiskanų gydymui.

 

 • ekologiškas arbatmedžio eterinis aliejus stikliniame buteliuke garinimui aliejus aromaterapijai gydomosios savybes Neturime
  14.00 

  Ekologiškas arbatmedžio eterinis aliejus Bio Scents kilęs iš Pietų Afrikos, gaunamas iš ten augančių arbatmedžių lapų ir šakų. Jau daugybę metų arbatmedžių aliejus plačiai naudojamas kaip pirmoji pagalba netik žaizdelėms, įvairioms odos būklėms, bet ir sergant kvėpavimo takų ligomis ar gripu.

  Talpa 8 ml. Skaityti daugiau

 • eterinių aliejų mišinys apsaugantis nuo virusų stikliniame buteliuke su pipete Neturime
  40.00 

  Trumpai apie eterinių aliejų mišinį:

  Apsaugoti savo organizmą tiek kelionėse, tiek šaltuoju metų laiku gali būti nemažas iššūkis. Šis „Support+Protection” imuninės sistemos eterinių aliejų mišinys pasižymi žoliniu 24 eterinių aliejų kvapu. Sudėtyje esantis arbatmedis, eukaliptas, pipirmėtė, rozmarinas ir mirta stiprina, apvalo ir apsaugo tiek tavo organizmą tiek ir tavo erdvę.

  30 ml Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur