Citrinos eterinis aliejus

Citrus limon, citrus limonum, cedro oil, citrus javanic

Citrina – tai nedidelis visžalis medis, kuris gali užaugti iki 6 metrų aukščio. Turi ovalius šiek tiek dantytus lapus, kietus spyglius ir labai kvapnius bei aromatingus žiedus. Citrinos vaisius nokimo metu iš žalio virsta sodriai geltonu. Citrinmedžiai yra kilę iš Azijos (labiausiai tikėtina, kad rytinės Indijos dalies), tačiau dabar jų galima rasti visame Viduržemio jūros regione bei Šiaurės Amerikoje.

Tiek pati citrina, tiek jos žievelės yra tikrai žinomos ir daug naudojamos mūsų virtuvėse – tiek kaip prieskonis, tiek ir kaip tam tikra „panacėja“ nuo ligų 🙂 Na kurie gi iš mūsų, pajautę pirmuosius peršalimo simptomus, nelekiame į parduotuvę citrinų? Iš tikro, citrinos gydomosios galios buvo atrastos jau senai – ji yra turtinga ne tik vitamino C, bet ir vitamino A ir B. Citrina aktyviai buvo naudojama esant maliarijai, vidurių šiltinei. Jūreiviai citrinas veždavosi į ilgas keliones laivu – kaip vienintelį vaistą nuo infekcinių ligų. Kur slypi tokia paslaptis? Mokslininkų teigimu čia veikia D-limonenas, o citrinų eteriniame aliejuje jo yra apie 70%!

 

Ką daro citrinų eterinis aliejus?

Citrina labiausiai vertinama už savo karščiavimą ir temperatūrą mažinančias savybes . Ji taip pat gali būti naudojama:

 

  • Imunitetui: citrinų eterinis aliejus yra pilnas vitaminų, tad būtent jų dėka ir yra stiprinama tavo imuninė sistema. Jis taip pat skatina baltųjų kraujo kūnelių gamybą, taip stiprindamas tavo organizmo galimybes kovoti su „įsibrovėliais“. Ir dar – skatina geresnę kraujotaką (kuo ji naudinga – kalbėjome straipsnyje apie šaltą dušą).

 

 

  • Antistresinis: citrinų eterinis aliejus yra raminančio poveikio. Jis tobulai tinka po sunkios darbo dienos – pašalina protinį nuovargį, išsekimą, nerimą, nervingumą, galvos svaigimą. Ir dar ne viskas – atgaivina tavo protą, „prikviečia“ teigiamas mintis ir padeda pasišalinti blogoms emocijoms 🙂 Taip pat manoma, kad būtent citrinų eterinis aliejus pagerina tavo koncentraciją, budrumą. Todėl labai rekomenduojama jį naudoti biuruose ir ofisuose. Mes pačios irgi labai mėgstame citrinų eterinį aliejų po sunkios darbo dienos!

 

  • Nemiga: Teigiama, kad citrinų eterinis aliejus labai naudingas žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos. Jis užtikrina geresnį ir kokybiškesnį miegą. Kodėl? Skaityk pastraipą apie antistresinį jo poveikį 🙂

 

  • Odos priežiūrai: ar tau būna, kad oda tarsi papilkėjusi, be gyvumo? Tai va, citrinų aliejus čia puikiai gelbsti – jis atgaivina odą, suteikia jai spindesio. Taip pat jis suteikia odai stangrumo, veikia detoksikuojančiai. O antiseptinės citrinos eterinio aliejaus savybės puikiai padeda kovojant su spuogais, beje jis taip pat mažina odos riebumą.

 

 

  • Skrandžio problemos: Šitą specialiai palikome pabaigai 🙂 Taigi, be to, kad citrinų eterinis aliejus mažina dujų kaupimąsi ir padeda esant virškinimo problemoms, padidėjus rūgštingumui ir kitoms skrandžio problemoms. DAR, pagal neseniai atliktą tyrimą, jis padeda nėščiosioms, esant pykinimui ir vėmimui, ir rezultatai labai geri – net 33% besilaukiančiųjų būklė pagerėjo! Vien tik nuo citrinų eterinio aliejaus 🙂

 

Kada ir kam naudoti?

 

  • Odos priežiūrai: spuogai, trapūs nagai, nuožvarba (chroninis dermatitas), riebi oda, herpes virusas, vabzdžių įkandimai, burnos opos, venų varikozė, karpos.

 

  • Raumenims ir sąnariams: artritas, celiulitas, padidėjęs kraujospūdis, kraujavimas iš nosies, nutukimas, bloga kraujo apytaka, reumatas.

 

  • Kvėpavimo sistemai: astma, infekcinės gerklės ligos, bronchitas, persišaldymas.

 

  • Imunitetui: peršalimas, gripas, karščiavimas ir infekcijos.

 

  • Valymui: labai geras valiklis – įlašink kelis lašus ne tik dėl gero kvapo, bet ir dėl antibakterinių savybių. Buvo net atlikti tyrimai, ir citrinų eterinis aliejus puikiai kovoja su E.coli ir salmonella bakterijomis – tad jis puikiai pasitarnauja valant virtuvę!

Citrinų eterinis aliejus puikiai tinka su daugeliu eterinių aliejų – levandų, rožių, neroli, ylang ylang, arbatmedžiu, pelargonija, sandalmedžiu ir kitais.

 

Atsargumo priemonės

Citrinų eterinis aliejus nėra toksiškas, tik reaguoja su tiesioginės saulės spinduliais – jokiu būdu negalima tepti ant atviros odos! Taip pat mes nerekomenduojame jo tepti gryno – visada geriau sumaišykite su pasirinktu baziniu eteriniu aliejumi.

Ir primename, kad norimą efektą pasieksi tik naudodama kokybiškus eterinius aliejus.

 

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur