Melisos eterinis aliejus

Melissa officinalis

Saldaus kvapo augalas, užaugantis iki 60 cm aukščio. Švelnūs ir gausūs lapeliai, turintys šviesiai žalius dantytus pakraštėlius ir balti ar švelniai rožiniai žiedai. Štai iš ko atpažįstame melisą.

Melisa yra kilusi iš Viduržemio regiono, tačiau dabar yra plačiai paplitusi visame Europos žemyne, vidurio Azijoje, šiaurės Amerikoje, šiaurės Afrikoje ir net Sibire.

Melisa yra vienas iš seniausių ir labiausiai žinomų medicinoje naudojamų augalų. Šveicarų alchemikas Paracelsus dar XVa. yra pasakęs, kad ‘Melisa yra gyvenimo eliksyras’. Melisa dėl savo gydomųjų savybių išskirtinai buvo naudojama gydant nervinius sutrikimus, širdies ligas ir emocinius dalykus. Dažniausiai ji buvo skiriama esant nerimui, melancholijai, siekiant sustiprinti ar atgaivinti vidinę dvasios ramybę. Lygiagrečiai melisa buvo naudojama skrandžio ir kvėpavimo sutrikimams gydyti, jei jie atsirado dėl nervinio pagrindo – pavyzdžiui astma, virškinimo problemos, dujų kaupimasis. Melisa taip pat gelbsti siekiant sureguliuoti menstruacinį ciklą ar pagerinti vaisingumą. Efektyvi pagalba įkandus bitei/uodui/vapsvai – nuramina įkandimo vietą. Tai gi, ne tokia jau ir paprasta ta melisa! 🙂

 

Ką daro?

 

 • Oda ir jos problemos. Melisos eterinis aliejus puikiai tinka odai ir jos priežiūrai. Tai natūrali priemonė, ir ji puikiai tinka esant probleminei odai – akne, smulkūs spuogeliai, egzema, mažos žaizdelės. Melisa ne tik veikia raminančiai, bet taip pat pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis. Atlikus tyrimus buvo pastebėta, kad melisų eterinis aliejus pasiekia geresnių rezultatų sumaišius jį su citrinų eteriniu aliejumi (plačiau apie citrinų eterinį aliejų skaityk čia).
 • Gerina virškinimą. Melisų eterinis aliejus puikiai tinka esant virškinimo problemoms. Jis ne tik nuramina įsisiautėjusius nemalonius dalykus. Jis apskritai užtikrina sklandų virškinimo darbą. Jis padeda esant įvairioms skrandžio žaizdelėms, opoms, tonizuoja, apsaugo nuo infekcijų. Tik mes labai griežtai primename, kad eterinių aliejų vartojimas į vidų – na realiai gėrimas – yra galimas tik paskyrus gydytojui, tik jo nurodytom dozėm, ir tik su jo priežiūra! Griežtai!
 • Padeda esant spazmams. Tikrai žinai melisą, ir tikrai žinai, kad melisa (kaip ir jos pusseserė mėta) yra žinomos ir vertinamos dėl savo raminančio ir atpalaiduojančio poveikio. O esant spazmams gi būtent to ir reikia – atpalaidavimo. Melisa padeda esant bet kokios kūno dalies spazmams – tiek kvėpavimo, raumenų, tiek virškinimo ar nervų. O jei tiksliau – jei vargina sunkūs ir smarkūs ‘kutenantys’ kosuliai, jei raumenis traukia mėšlungis, jei atsirado pilvo skausmai, ar dusulys, ar dar kažkas panašaus – išbandyk melisos eterinį aliejų. O šiaip – visi su spazmais susiję dalykai turi būti vertinami itin rimtai ir atsakingai, ir melisa vartojama tik šalia pagrindinių vaistų, tik kaip priemonė palengvinti simpotomus – jokiu būdu ne siekiant išgydyti.
 • Skatina prakaitavimą. Melisos veikia ne tik raminančiai. Jos yra prakaitavimo skatintojos – geras pagalbininkas susirgus. Jau žinom, kad skirtingi eteriniai aliejai iššaukia skirtingas organizmo reakcijas (plačiau gali skaityti mūsų straipsnyje apie eterinius aliejus ir imunitetą), ir būtent melisų eterinis aliejus lengvai ‘uždega’ organizmą taip paskatindamas prakaitavimą.
 • Mažina karščiavimą. Labai susiję su ką tik mūsų aptartu punktu. Būtent dėl to, kad melisos skatina prakaitavimą, mūsų organizmo temperatūra pradeda kristi, ir karščiavimas mažėja. Taip pat melisų eterinis aliejus veikia antibakteriškai ir antivirusiškai – tad dar kartą pasikartosim, puiki pagalba susirgus (nors geriausia – būt sveikam!).
 • Slopina uždegiminius procesus. Melisų eterinis aliejus ne tik veikia antibakteriškai ir prieš įvairius virusus ir infekcijas. Tuo pačiu ji veikia raminančiai – slopina uždegimus, atsiradusį nerimą, nervingumą, trauminį šoką. Tokiu būdu mūsų organizmas atsipalaiduoja, atsiranda lengvas mieguistumas, mintys yra nuraminamos, ateina ramybės ir pasitenkinimo jausmas (vietoj įtampos, streso..). Būtent dėl šių savo savybių melisų eterinis aliejus anksčiau buvo naudojamas karuose, siekiant padėti kareiviams atsipalaiduoti ir išvengti nuovargio bei streso.
 • Ramina nervų sistemą. Faktas! Juk jau žinom, kad melisų eterinis aliejus veikia raminančiai. Bet būtent melisų eterinis aliejus mūsų nervus veikia kaip koks tonikas – palaiko juos sveikus, užtikrina tinkamą funkcionavimą, užkerta kelią nervų sutrikimams. Ir puikiausia tai, kad jį gali naudoti tiek profilaktiškai, teik esant tokioms problemoms kaip galvos svaigimas, nervingumas, spazmai, traukuliai ir pan.
 • Pagerina nuotaiką. Melisų eterinis aliejus jau nuo senų laikų yra žinomas kaip ‘nuotaikos pakėlėjas’ ir antidepresantas. Kamuoja niūri nuotaika, liūdna? Kviesk į pagalbą melisų eterinį aliejų – jis ne tik išvaikys visus liūdesius, bet ir įkvėps džiaugsmo bei vilties. Nes juk būtent dėl to Paracelsus jį ir vadino ‘gyvenimo eliksyru’.
 • Geros sveikatos užtaisas. Tai gi, melisų eterinis aliejus yra mums lyg ir įprastas – kas jau čia tokio? Bet tuo pačiu ir ypatingas. Jis, veikdamas kaip tonikas, užtikrina, kad visos mūsų sistemos veiktų tinkamai, kad viskas būtų savo vietose. Ir tuo pačiu tai mums suteikia papildomų jėgų ir užtikrina stipresnį imunitetą.

 

 

Kada ir kam naudoti?

 

 • Odos priežiūrai. Alergijos, vabzdžių įkandimai, probleminė oda, egzema.
 • Kvėpavimo sistemai. Astma, bronchitas, chroniškas kosulys.
 • Virškinimo sistemai. Virškinimo problemos, ‘sustojęs’ skrandis, diegliai, pykinimas.
 • Lytiniams organams. Menstruacijų ciklo sutrikimai.
 • Nervų sistemai. Nerimas, depresija, hipertenzija (padidėjęs kraujo spaudimas), nemiga, migrena, nervinė įtampa, stresas, šoko būsena, galvos svaigimas.

Melisų eterinis aliejus pasižymi lengvai citrininiu kvapu, kuris puikiai dera kartu su levandų, pelargonijų, kitų gėlių ir citrusų eteriniais aliejais.

 

Atsargumo priemonės

Pagal atliktus tyrimus melisų eterinis aliejus yra priskiriamas prie netoksiškų. Tačiau galima alerginė (ar jautrumo) reakcija tepant jį ant tiesiogiai ant odos. Taip pat reikėtų atsargiai rinktis būtent šio tipo eterinį aliejų ir atkreipti dėmesį į kokybę ir sudėtį (kaip išsirinkti kokybišką eterinį aliejų – skaityk čia).

 • ekologiškas citrinos eterinis aliejus stikliniame buteliuke garinimui aromaterapijai nuotaikai pakelti aliejus nuo pykinimo Neturime
  12.00 

  Ekologiškas citrinos eterinis aliejus Bio Scents kilęs iš Italijos, savo saldžiu, lengvu aromatu kaip mat pakels jums nuotaiką, nuramins ir sumažins įtampą. Pasijusite tarsi pati sėdėtumėte Italijoje po citrinmedžiu! Beje jis puikiai padeda kovoti su pykinimo jausmu tad pasitelkite šią gudrybę sunegalavusi.

  Talpa 8 ml Skaityti daugiau

 • ekologiškas burboninių pelargonijų eterinis aliejus stikliniame buteliuke garinimui, aliejus aromaterapijai, nuotaikai pakelti, kovai su depresija, nerimu Neturime
  23.00 

  Ekologiškas burboninių pelargonijų eterinis aliejus Bio Scents kilęs iš Pietų Afrikos. Šiek tiek rožes primenantis pelargonijų eterinis aliejus išgaunamas iš jaunų augalų viršūnėlių. Pasitelkite šį aliejų kai reikės pasikelti nuotaiką, norėsis pradėti dieną pozityviai, įveikti nerimą.

  Talpa 8 ml Skaityti daugiau

 • ekologiškas pipirmėčių eterinis aliejus energizuojantis mažina stresą nuramina niežulį, skausmą Neturime
  18.00 

  Ekologiškas pipirmėčių eterinis aliejus Bio Scents kilęs iš Vengrijos, išgautas iš paskutinio sezono skynimo pipirmėčių. Pipirmėtės ir jų aliejus naudojami nuo neatmenamų laikų, apie jas kalba ir graikų mitologija ir biblija, romos filosofai ir net viduramžių vienuoliai. Pipirmėtės savo gaiviu aromatu suteiks jums energijos ir padės įveikti stresą.

  Talpa: 8 ml. Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur