Daugiausiai streso sukeliantys dalykai šiandien

Yra dvi šios temos pusės – viena, tai, kaip pasikeitė gyvenimas per pastaruosius 100 ar kad ir 50 metų – kiek visko prisidėjo, ko nusiėmė, kita pusė – kiek dalykų galėtum išimti iš savo gyvenimo (nes jie nebūtini, neprivalomi, nereikalingi), tačiau to nepadarai. Peržiūrėk sąrašą, kurių iš didžiausių šiuolaikinių stresorių galėtum atsisakyti?

 1. Važinėjimas – į darbą, iš darbo, į mokyklą / darželį / burelį, į parduotuvę, treniruotę. Žmonės didmiesčiuose automobilyje darbo dieną praleidžia 1.5-3 valandas. Dažnai neįsivaizduojama, kad situacija gali būti kitokia (pakeisti gyvenamą vietą – gal mažesnis būstas arčiau vaikų mokyklos būtų didelis laimėjimas, nes išloštum tarkim porą valandų laisvo laiko?, susitarti dėl daugiau nuotolinio darbo, pereiti ant maisto užsakymo internetu, išbandyti online treniruotes). Turime 24 valandas per parą.
 2. Laiko limitai darbe – pasirodo, galutiniai terminai (deadline’ai) yra vienas daugiausiai streso sukeliančių faktorių darbovietėse.
 3. Laisvalaikio užimtumas – kadangi dirbame daug, automobilyje praleidžiame daug, „laisvalaikio” metu dažnai reikia spėti automobilį nuplauti / sutaisyti, apmokėti sąskaitas, skalbti, išklausyti mokymus, aplankyti gimines, pasikviest draugus ir paruošti jiems įspūdingą vakarienę, susitvarkyti, apsipirkti, pamatyti, aplankyti,.. Vietoj bent vienos dienos savaitėje lova-sofa-stalas-sofa-lova mes turim daug dienų su daug micro įsipareigojimų.
 4. Santykių problemos namie –  kadangi dėl įvairių priežasčių (kad ir minimų viršuje) visur skubame, nemokame sulėtėti, nemokame išgirsti artimo žmogaus, turime reikalavimų ne tik sau, bet ir kitiems – ‘ar nematai, kad sukuosi kaip voverė?’. Nemezgant šilto santykio, jo nepalaikant, vien nurodinėjant ir nesistengiant įkalbėt ir susikalbėt kyla daug problemų ne tik su antra puse, bet ir su vaikais.
 5. Buities darbai – pasirodo, atliekant buities darbus streso hormono kortizolio kiekis kraujyje nesumažėja.
 6. Gyvenimo greitis – vėlgi, sudėjus visus kitus šiuos punktus, visus mūsų įsipareigojimus, ir apskritai norą būti geresniems, daugiau spėjantiems, daugiau mačiusiems, daugiau…gyvenimo greitis tampa dideliu stresorium gyvenime. Problema ne tik tame, kad bandoma viską spėti, bet dar ir todėl, kad galutinis pojūtis yra toks lyg nieko iki galo nepadarei.
 7. Aukšti reikalavimai sau.
 8. Finansinės baimės – dėl darbo, atlyginimo, įsipareigojimų bankui.
 9. Socialiniai tinklai, el. paštas, bendravimo programėlės – nuolatinis prieinamumas visiems ir visada. Nuolatinis prieinamumas neleidžia iki galo atsipalaiduoti, dauguma žmonių pasitikrina el. paštą ne darbo metu, socialiniai tinklai yra tapusi laisvalaikio forma, vietoj kokybiško ir gilaus bendravimo renkamės paviršutinišką susirašymą.

Nežinau kaip Tau, bet man šie punktai atrodo išsprendžiami – sumažinami. Tik reikia stengtis. Automatu gyvenant savo rutinoje niekas nepasikeis, nes, pasirodo, net ir neteisingas ir mums žalingas elgesys yra daug lengvesnis pasirinkimas jei tai yra mūsų įprotis, rutina.

 • Natūralūs smilkalai iš Nepalo virvelių Neturime
  10.50 

  Trumpai apie Smilkalus:

  „Astasugandha“ yra 8 skirtingų natūralių žolelių mišinys, naudojamas subalansuoti ir nuraminti protą. Jame yra grynų Himalajų žolelių: kadagio, agarmedžio, ramunėlių, kuto, salmedžio, vetiverijos, kraujažolės ir kamparo mišinys.

  Pagaminta rankomis Nepale pagal senovės tradicinius receptus. Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur