Taigi, mes eterinius aliejus naudojame visus metus, bet pastebėjome, jog ypatingai juos mylime žiemos metu. Ir žinai kodėl? Dėl labai paprastos priežasties – taip stipriname imunitetą, valome orą nuo visų blogiukų ir jei stengiamės greičiau pasveikti. Kaip jau ir minėjome, eterinių aliejų panaudojimo būdų yra labai įvairių. Mes pagrinde naudojame du – garinimą specialiose eterinių aliejų lempose/inhaliatoriuose ir masažus su baziniu ir eteriniu aliejumi.
Iš pradžių norime tau papasakoti, kodėl mes taip mylime eterinius aliejus. 🙂 Na, kad ir tu juos įsimylėtum! 🙂

Eteriniai aliejai yra naudojami nuo senų laikų. Ir ypatingas jų poveikis buvo pastebėtas ir įvertintas. Ar žinai, kad maro epidemijos metu pavyko išgyventi tiems, kurie naudojo eterinius aliejus? O žinai, kodėl? Dėl to, jog eteriniai aliejai turi antibakterinį poveikį ir skatina baltųjų kraujo kūnelių gamybą (o tai padeda išvengti ligų, apsisaugoti nuo jų ir padėti išgyti susirgus). Eteriniai aliejai, pagal savo poveikį, skirti:
- Apsisaugoti nuo peršalimo ligų – turintys stiprų antibakterinį ir antivirusinį poveikį – arbatmedis, bazilikas, levanda, eukaliptas, bergamotė, rozmarinas, gvazdikėliai, kamparas ir kiti.
- Sumažinti karščiavimą ir temperatūrą – turintys gaivinantį, šaldantį poveikį – bazilikas, pipirmėtė, citrina, eukaliptas, arbatmedis, šventagaršvė, čiobrelis, šalavijas ir kiti.
- Skatinti prakaitavimą ir toksinų pašalinimą – rozmarinas, čiobrelis, ramunėlė, juozažolė ir kiti.
Monų monams į klausimus atsakė kvalifikuota aromaterapeutė, medicinos mokslų daktarė, Lietuvos aromaterapeutų asociacijos (LAA) vadovė, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų (LSNR) narė Rūta Aldonytė, „Kvapų namai“.
Kokius pagrindinius eterinius aliejus išskirtumėte kaip svarbiausius imuniteto stiprinimui?
Čiobrelių ea (įvairių chemotipų), mirtenių šeima (arbatmedis ir giminaičiai).
Kokius pagrindinius būdus rekomenduotumėte kaip juos naudoti?
Ant odos – apsitrynimams po dušo, vonios, padų ir limfmazgių gausių zonų masažui (kaklo), viso kūno masažui.
Ar paruošti eterinių aliejų mišiniai (pavyzdžiui, vaikų mikrobų mušyklė ar ginančioji chi) yra pranašesni (ir kuo) už pavienius eterinius aliejus?
Pranašesni, nes apjungia ne vieno aliejaus galias, aktyvių substancijų kiekis didėja ir sinergijų tarp jų daugėja.
Kaip eterinių aliejų pagalba padėti stiprinti imunitetą vaikams?
Aptrynimams (keli lašai ant mamos delnų, ant šlapios odos, prieš apšluostant po vonios), kaklo limfmazgių masažui, padukų masažui, apykaklės, nosinės ir pan. suvilgymui, atsiradus ligos požymiams – krūtinės masažui (praskiedus masažiniame aliejuje).
Monų monai taip pat labai mėgsta apsitrynimus ir masažus su eteriniais aliejais. Šiam tikslui mes naudojame bazinį eterinį aliejų, į kurį įlašiname kelis lašus norimo eterinio aliejaus. Smagiausia tai, kad kiekvienam vakarui pagal poreikį gali pasigaminti atskirą mišinį. 🙂 Ir štai – puikiausias vakaro ritualas – ir mūsų kūnui užtenka, ir vaikų pėdutės išmasažuotos.
Ir labai džiaugiamės atradę eterinių aliejų mišinius – vien pavadinimai ko verti! Šaltuoju metų laiku visada namuose turime tiek vaikų mikrobų mušyklę, tiek ginančioji či. Ir labai rekomenduojame 🙂
p.s. vaikai ir eterinai aliejai yra tokia plati (ir mums labai aktuali ir įdomi) tema, kad ja tikrai pažadame daugiau straipsnių! Vienas iš jų – jau netrukus 🙂