Eteriniai aliejai vietoj antibiotikų žemės ūkyje

Sakysi – prie ko čia vištos? Stengėmės parašyti trumputį straipsnį kaip eterinius aliejus pradedama vartoti žemės ūkyje vietoj antibiotikų. Taip, mes ne vištos, mūsų organizmai sudėtingesni. Taip, su žmonėmis tyrimų dar nepakankamai atlikta, kad būtų galima lygiai taip pat drąsiai keisti antibiotikus eteriniais aliejais. Bet mums tai daug žadanti pradžia! Be to, norime padėti keisti požiūrį į eterinius aliejus tik kaip į kažkokį „natūralistų” išsigalvojimą, JIE VEIKIA – tik galbūt kai kuriais atvejais trūksta pagrįstos informacijos kaip juos teisingai naudoti.

Kaip veikia eteriniai aliejai vietoj antibiotikų?

Kol kas tiksliai neaišku kaip veikia eteriniai aliejai kaip antibakterinės priemonės– tačiau panašu, kad jie veikia “dviem frontais” – tiek antibakteriškai pačiame žarnyne, tiek stimuliuodami žarnyno ląsteles aktyviau atsigauti ir reaguoti į blogąsias bakterijas. Taip pat jie silpnina bakterijų ląsteles – taip jos greičiau žūsta.

Kodėl norima keisti antibiotikus į eterinius aliejus?

Apie 80% visų JAV suvartojamų antibiotikų suvartoja būtent gyvūnai (mhm, o paskui tą mėsą valgome, geriame pieną ir t.t.) Aišku Lietuva ne JAV, bet manome situacija tikrai nebus radikaliai daug geresnė.

Antibiotikus ūkiuose naudoja kaip prevencijos priemonę – dėl blogesnių gyvenimo sąlygų ten dažnesnės infekcijos, bei antibiotikai turi tokį “šalutinį efektą” – gyvūnai geriau ir greičiau auga vartodami antibiotikus.

Pasaulio sveikatos organizacija (taip, ne bet kas) teigia, jog būtent toks antibiotikų vartojimas kelia didelę grėsmę žmonių sveikatai ir labiausiai prisideda prie atsparių antibiotikams bakterijų atsiradimo. Organizacijos teigimu – mažinti antibiotikų vartojimą žemės ūkyje turėtų būti turėtų būti tiek visuomenės, tiek vyriausybių iniciatyva.

Ir dar keletas pavyzdžių iš tyrimų ir naujų praktikų:

-vienas palyginamasis tyrimas su vištomis parodė, kad vištos užaugo tiek pat vartodamos raudonėlio ir rozmarino eterinius aliejus vietoj įprasto antibiotiko avilamicino. Taip pat šis eterinių aliejų mišinys veiksmingai veikė ir prieš bakterinius susirgimus.

-eteriniai aliejai padeda nesklisti salmonelės bakterijoms paukštynuose.

-vištos, kurioms buvo duodama raudonėlio, cinamono ir čili pipirų mišinys, greičiau augo bei veiksmingai susidorojo su į žarnyną įšvirkštomis pavojingomis žarnyno bakterijomis.

-tyrimai, kuriuose vištoms duodama ir antibiotikų, ir eterinių aliejų mišiniai rodo, kad vištų organizmai greičiau susidoroja su bakterija, kai vartojami abu – tai reiškia, kad reikia mažiau antibiotikų.

-JAV yra pavyzdžių ne tik mažuose ekologiškuose ūkiuose, bet ir dideliuose paukštynuose – tarkim 140 paukštynų tinkle, kuriame gyvena apie 9 milijonai vištų, yra naudojami raudonėlio ir cinamono eteriniai aliejai vietoj antibiotikų. 9 milijonų vištų infekcijos sukontroliuojamos dviem eteriniais aliejais!

Ir tų tyrimų yra padaryta jau pakankamai daug, kad eteriniai aliejai būtų realiai naudojami su gyvūnais – tiek kaip prevencinė priemonė, tiek ir kaip alternatyva vietoj tikrųjų antibiotikų. Ne viename šaltinyje radome nusistebėjimą, kodėl visdar trūksta tyrimų su žmonėmis, jeigu su gyvūnais matomas toks eterinių aliejų veiksmingumas. Mes giliai įsitikinę, kad tai stipriai susiję su verslu ir tokie tyrimai tiesiog kol kas neturi paklausos, tik tikime, kad ateityje tiek su visuomenės, tiek su vyriausybių pagalba bus galima išstumti antibiotikus iš gyvūnų kasdienės mitybos. O tuo tarpu – nepamirškime ir patys vartoti antibiotikus teisingai ir atsakingai. Taip pat kviečiame pasiskaityti ir apie natūralius antibiotikus padedančius mums žmonėms.

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur