Dėkingumo nauda – moksliniai tyrimai

Žinome, kad daug kam dėkingumas atrodo lyg pastarojo meto naujovė, dalykas ant bangos, kažkas iš populiariosios psichologijos. Tačiau dėkingumas buvo ir yra praktikuojamas jau tūkstančius metų įvairiose religijose – žinoma, tyrimų atliktų tada dar nebuvo, bet skirtingose pagrindinėse religijose dėkingumo yra tikrai daug. Tad jis tikrai yra ne tik XXI amžiaus mados klyksmas – jis galbūt ne taip aiškiai įvardintas ir apibrėžtas praktikuojamas jau labai seniai.

O šiandien mes jau galime ir apibrėžti kokią naudą duoda dėkingumo praktikavimas. Beje, rašome „praktikavimas“ dėl to, kad jeigu tai nėra įprastas mąstymas, Tavo gyvenimo požiūris ar jau seniai susiformavę įpročiai – teks pasistengti ir praktikuoti dėkingumą – tai yra įprasti dėkoti už įvairiausius dalykus kasdien. (visada gali parsisiųti mūsų dėkingumo failą iš programos puslapio – ten daug įvairios informacijos)

Vardiname, kokia mokslininkų išskiriama dėkingumo nauda:

-dėkingumą praktikuojantys yra geresnės sveikatos. Dėkingi žmonės mažiau skundžiasi skausmais, yra geresnės sveikatos būklės, dažniau reguliariai spotuoja, reguliariai lankosi pas gydytojus.

rečiau serga depresija.

-kūrybiškiau moka spręsti problemas (Howells 2012).

-žmonės, kurie visada iš tos pozityvesnės pusės žvelgia į situacijas išgyvena daugiau teigiamų emocijų, mažiau streso, turi sveikesnius santykius (Duckworth, Steen and Seligman 2005).

jaučiasi laimingesni – Seligman, Steen ir Peterson (2005) – vieną savaitę kasdien rašiusieji dėkingumo laiškus (dėkingumo praktimas, kai vieną savaitę kasdien parašai po laišką žmogui, kuriam esi labai dėkingas tik nesi tinkamai padėkojęs) – tyrimas parodė, kad 1 savaitę dariusieji šį pratimą, jautėsi laimingesni 1 mėnesį. Įsivaizduokit jei tą darytumėt visą gyvenimą.

 

Dėkingumo nauda

stipresni psichologiškai. Geriau išgyvena traumas, yra lankstesni sunkiose gyvenimo situacijose. Pavyzdžiui, tyrimas atliktas su Vietnamo karo veteranais parodė, kad žmonės su didesniu dėkingumo išgyveno mažesnį potrauminį stresą.

– Dr. Emmons ir Dr. McCullough 10 savaičių tyrimas parodė, kad žmonės, kurie praktikavo dėkingumą tyrimo gale parodė daugiau pozityvumo daugelyje savo gyvenimo sričių.

Daugiau dėkingumo naudos rasi mūsų dėkingumo faile. Jokių paslėptų registracijų, juo labiau mokesčių.

 • suvenyriniai degtukai stikliniame inde pilkos spalvos baltame fone
  9.50 

  9 centimetrų aukščio indelyje su dangteliu telpa apie 60 standartinio dydžio degtukų. Elegantiškas stiklinis buteliukas bus unikalus Tavo namų akcentas.

  Degtukus gali (ir turi!) derinti prie savo namų interjero ir savo nuotaikos. Todėl ELDSTICKAN degtukai yra gaminami įvairių spalvų. Su mumis tu gali rasti savo šiandienos mėgstamiausius.

  Tegul degtukai tampa gražia ir matoma interjero detale ir Tavo namuose! Skaityti daugiau

 • 17.50 

  Dideli židinio degtukai yra 15 sm ilgio. Supakuoti stilingame stikliniame indelyje su kamščio dangteliu. Elegantiška juoda etiketė dera prie tvirtų degtukų juodos galvutės. Pakuotėje yra apie 100 ilgų degtukų.

  Juoda spalva – tai klasika, elegancija. Tai pasitikėjimas savimi. Ji gali būti derinama su visomis kitomis spalvomis, todėl yra viena mėgstamiausių ir perkamiausių!

    Skaityti daugiau

 • Miško maudynės Shirin - yoku
  17.00 

  Autorius ne tik pasakoja apie gydantį miško (ir apskritai gamtos – net ir miesto medžių ar kambarinių augalų) poveikį žmogui, bet ir pateikia praktinių patarimų, kaip būti gamtoje, kad poveikis sveikatai ir savijautai būtų didžiausias.

  Knyga atspausdinta ant 100 % perdirbto popieriaus “Nautilus”

    Skaityti daugiau

 • natūrali aromaterapinė žvakė bonsai medis pagaminta iš sojų vaško su eteriniais aliejais
  28.00 

  Išskirtiniai kvapai – beržų sulos, apelsino ir kvapiojo cintrinmedžio – padaro šią žvakę išties ypatingą ne tik savo kvapu, bet ir aromaterapinėmis savybėmis.

  Dega 45 valandas

  Žvakės svoris: 200 g Skaityti daugiau

Nemokamas pristatymas nuo 50 EUR