Kodėl naudinga tiek dirbant, tiek mokinantis pajudėti?
–JUDĖJIMAS GERINA CIRKULIACIJĄ – darant dažnas pertraukas pajudėti suaktyvinama kraujotaka, tai yra elementariausias ryšys tarp judėjimo ir smegenų – smegenų efektyviam veikimui reikia deguonies, jo daugiau smegenys gauna jei žmogus juda. Tuo metu taip pat pailsi akys ir sėdėjimui naudojami raumenys. Ypatingai svarbu padaryti bent nedidelius tempimo pratimus – kad kraujas patektų į sanarius, į tas vietas, kurios būna užspaudžiamos sėdint ir tą darant ilgą laiką.
–JUDĖJIMAS GERINA ERDVĖS SUVOKIMĄ – smegenims naudinga duoti darbo. Nesvarbu, kad ofisas, darbo kambarys ar klasė yra iki negalėjimo pažįstami, pakeičiant poziciją, vietą, žiūrėjimo aukštį ir kampą, liečiant skirtingus paviršius, išbandant fizines galimybės smegenys įdarbinamos visai kitu režimu nei tiesiog sėdint prie ekrano. Smegenims labai sveika pakeisti užduotis, duoti daugiau veiklos, informacijos nagrinėjimui. Smegenys erdvę pažįsta ne tik per matymą, bet ir per jos lietimą, fizinius bandymus.
-JUDĖJIMAS REIKALINGAS KAIP PAUZĖ ATMINČIAI SUSIFORMUOTI – radome labai gerą palyginimą – gali pilti visą ąsotį vandens į stiklinę, bet stiklinė liks tokio dydžio, kokio yra. Smegenims sėkmingai susidėti failus į stalčiukus reikia laiko, petraukos, jos yra sukurto mokytis ir spręsti užduotis tam tikrą trumpą laiką ir tada joms reikia pailsėti, atsipūsti. Judėjimas kaip tik ir suteikia tokią pertrauką su visais kitais judėjimo privalumais.
-JUDĖJIMAS GALI PASKATINTI DOPAMINO GAMYBĄ – dopaminas yra hormonas sukeliantis teigiamus jausmus. Beje, pripratinant kūną prie judėjimo, organizmas pradeda jo išskirti daugiau, nes tikisi nuolat suteikti motyvacijos ir teigiamų emocijų – ar ne nuostabu?
-JUDĖJIMAS…REIŠKIA MAŽIAU SĖDĖJIMO, o tai visada yra gerai.