Judėjimas ir ilgaamžiškumas

Keliolika minučių judesio per dieną nepadarys Tavęs fitneso čempione, bet padidins tikimybę gyventi ilgiau. Straipsnyje, išspausdintame Britų Medicinos žurnale rašoma, kad net ir 11 minučių aktyvumo per dieną didina gyvenimo trukmę. Tyrimas buvo atliktas su žmonėmis, kurie bent 8 valandas per dieną sėdi – šiais laikais moderniame pasaulyje turbūt didžioji dauguma žmonių, dirbančių sėdimą darbą. Ir tai, kad jie vos keliolika minučių per dieną judėjo aktyviai, didino tikimybę ilgiau gyventi. Tyrime buvo lyginami rezultatai iš 44.730 vidutinio amžiaus moterų ir vyrų iš JAV, Norvegijos ir Švedijos. Dalyvius mokslininkai stebėjo nuo 4 iki 14,5 metų, per tą laiką mirė 3451 dalyviai.

pedsakai jūros pakrantėje saulėlydžio metu

Nekalbant apie grožio (lieknumo, tvirtumo, riestaužpakališkumo) tikslus, JAV rekomenduojama judėti 150-300 minučių per savaitę užsiimant vidutinio aktyvumo veiklomis (20-45 minutės per dieną) ARBA 75-150 minučių per savaitę aukšto intensyvumo veiklomis (10-20 minučių per dieną). Vidutinio intensyvumo veiklos yra spartus pasivaikščiojimas, žolės pjovimas kieme, namų tvarkymas. Aukšto intensyvumo veiklos – bėgimas, aerobika, spartus važiavimas dviračiu (na kai sportuoji, o ne lėtai važiuoji su vaikais nusipirkti ledų iki ledainės – ir tas būtų nuostabu! Tik jau labiau panašėtų į vidutinio intensyvumo veiklą). Tad gerai, imkime visiškai planą minimum – 20 minučių per dieną vidutinio intensyvumo judėjimo – niekas mūsų neįtikins, kad nerasi 20 minučių sparčiai pasivaikščioti. Kaip ir, tiesą pasakius, pripažinkime ir tas aukšto intensyvumo laikas (10-20 minučių per dieną) neatrodo kaip kažkoks nesuvokiamai ilgas laiko tarpas.

Ir žinai, šiandien gal tau rūpi tas turbūt Tau vienai matomas lašinys ant juosmens ar ant klubų, ar suglebusi oda, bet kada nors sau padėkotum, kad judėjai, kad senatvėje jautiesi neblogai, vaikštai, gyveni vis dar pakankamai aktyvų gyvenimą – ir pasakysi sau AČIŪ, kad nepašykštėjai tų keliasdešimt minučių per dieną ar kas antrą dieną judėjimui.

Ištrauka iš mūsų Laimingesnio gyvenimo programos antros dalies – Judėjimas. Jos dalis nemokamai gali parsisiųsti programos skiltyje.

Nemokamas pristatymas nuo 50 eur