Judėjimas ir ilgaamžiškumas

Keliolika minučių judesio per dieną nepadarys Tavęs fitneso čempione, bet padidins tikimybę gyventi ilgiau. Straipsnyje, išspausdintame Britų Medicinos žurnale rašoma, kad net ir 11 minučių aktyvumo per dieną didina gyvenimo trukmę. Tyrimas buvo atliktas su žmonėmis, kurie bent 8 valandas per dieną sėdi – šiais laikais moderniame pasaulyje turbūt didžioji dauguma žmonių, dirbančių sėdimą darbą. Ir tai, kad jie vos keliolika minučių per dieną judėjo aktyviai, didino tikimybę ilgiau gyventi. Tyrime buvo lyginami rezultatai iš 44.730 vidutinio amžiaus moterų ir vyrų iš JAV, Norvegijos ir Švedijos. Dalyvius mokslininkai stebėjo nuo 4 iki 14,5 metų, per tą laiką mirė 3451 dalyviai.

pedsakai jūros pakrantėje saulėlydžio metu

Nekalbant apie grožio (lieknumo, tvirtumo, riestaužpakališkumo) tikslus, JAV rekomenduojama judėti 150-300 minučių per savaitę užsiimant vidutinio aktyvumo veiklomis (20-45 minutės per dieną) ARBA 75-150 minučių per savaitę aukšto intensyvumo veiklomis (10-20 minučių per dieną). Vidutinio intensyvumo veiklos yra spartus pasivaikščiojimas, žolės pjovimas kieme, namų tvarkymas. Aukšto intensyvumo veiklos – bėgimas, aerobika, spartus važiavimas dviračiu (na kai sportuoji, o ne lėtai važiuoji su vaikais nusipirkti ledų iki ledainės – ir tas būtų nuostabu! Tik jau labiau panašėtų į vidutinio intensyvumo veiklą). Tad gerai, imkime visiškai planą minimum – 20 minučių per dieną vidutinio intensyvumo judėjimo – niekas mūsų neįtikins, kad nerasi 20 minučių sparčiai pasivaikščioti. Kaip ir, tiesą pasakius, pripažinkime ir tas aukšto intensyvumo laikas (10-20 minučių per dieną) neatrodo kaip kažkoks nesuvokiamai ilgas laiko tarpas.

Ir žinai, šiandien gal tau rūpi tas turbūt Tau vienai matomas lašinys ant juosmens ar ant klubų, ar suglebusi oda, bet kada nors sau padėkotum, kad judėjai, kad senatvėje jautiesi neblogai, vaikštai, gyveni vis dar pakankamai aktyvų gyvenimą – ir pasakysi sau AČIŪ, kad nepašykštėjai tų keliasdešimt minučių per dieną ar kas antrą dieną judėjimui.

 • balti dekoratyviniai eldstickan originalūs degtukai stikliniame inde baltame fone Neturime
  9.50 

  Laikas ištraukti degtukus iš stalčiaus, tegul jie tampa gražia ir matoma interjero detale ir Tavo namuose!

  Degtukus gali (ir turi!) derinti prie savo namų interjero ir savo nuotaikos. Balta spalva – skandinaviško minimalizmo skiriamasis ženklas. Tai stilinga klasika, kurią pasirinkęs niekada nesuklysi.

  Nedideliame stikliniame indelyje su dangteliu telpa 60 standartinio dydžio degtukų. Skaityti daugiau

 • Interjero detalė rožinė popierinė vaza nebrangi dovana Neturime
  19.50 

  Taip, Jūs perskaitėte teisingai, ši vaza iš tiesų popierinė! Jeigu kadanors gyvenime gėles yra tekę merkti į stiklainį ar stiklinę, nes namuose turite vos vieną vazą, ši popierinė Octaevo vaza yra puikus būdas tą stiklainį peversti stilinga interjero dalimi.

  Nereali dovana, nerealus interjero aksesuaras – popierinė vaza Octaevo. Kiekvienas dizainas savaip patraukia, priderinama prie įvairių interjero stilių.

  Naujas būdas stilingai parodyti dėmesį su išskirtiniu namų ar biuro aksesuaru.

  Dydis: 26,5 x 29 cm Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur