Kaip save motyvuoti sportuoti?

Mes vis dedam nuotraukas iš naujų treniruočių, iš savo pabėgiojimų, ir turbūt atrodo esam sklidinos motyvacijos sportuoti, valios atsikelti anksčiau ryte ir pasitikti dieną žvarbiam ore, šiaip kažką tokio įgimto turim, kad vau čia mums kaip viskas lengva ir eina kaip sviestu patepta 😀 NE. Trumpai ir aiškiai – NE. Mes tingim ir dar kaip:))) na gerai – ne kiekvieną dieną, dažnai labai noriai verčiamės iš lovos ir rengiamės sportinę aprangą, bet ne taip jau ir retai reikia gerai su savim pasikalbėti, kad žengti tą pirmą žingsnį. Ir niekada nesigailime – visada sportuoti verta. Niekada nebūna, kad po treniruotės sakytume – ech, šiandien jau tikrai nevertėjo, kodėl nelikau drybsot lovoj? Taip nebūna – visada verta, tik reikia tą pirmą žingsnį padaryt, užsidėt bent tympas, o tada…jau kelio nebėra atgal:D bet kaip bent tas tympas nueit mautis?

Nežinom, kurie Tau gali suveikti, kai kurie mums puikiai veikia, kai kurie visai neveikia – tad atsirink pagal save, o jei reikia – kad ir per visus pasiūlymus pereik, kad save sumotyvuoti išeit sportuot 🙂

-Apsirenk aprangą – susitark su savimi, kad apsirengsi aprangą ir jei labai nenorėsi, galėsi nesportuot 🙂 mūsų patirtis rodo, kad apranga jau tyliai užveda motyvacijos varikliuką ir to noro atsiranda 🙂 šiaip radom tokių forumuose pasisakančių, kurie eina miegot su sportine apranga, kad ryte nebūtų kur dingt 😀

-Susirask draugą – na turbūt jau turi, bet susirask tokį, kuris/kuri sportuotų jei ne kartu tai bent vis tiek sportuotų – kad atsikeltum ir galvotum „na jau ne – kai šiandien Rūta atsiųs selfį iš treniruotės, aš turėsiu, ką jai nusiųsti”:)

-Pagalvok kaip paprastai jautiesi po treniruotės, kaip savim didžiuojiesi, kaip gera būna;

-Jei sportuodamas(-a) klausai muzikos – užsileisk mėgstamiausias dainas, kad mažytis atletas tavyje pradėtų krutinti užpakaliuką:))

-Įsivaizduok, kad pro duris įeina koks David Beckham ar Asta Valentaitė (kam kas..) ir pakviečia pasportuoti:D gi nesakytum – ai ne, šiandien geriau pagulėsiu:D

-įsivaizduok kiek žmonių (tikrai žinai ne vieną žinomą žmogų ir neabejojam prisimintum kokį draugą ar šeimos/giminės narį) visada randa ir to noro, ir to laiko pasportuoti – jei gali jis/ji, gali ir Tu;

-Prisimink kokią nuotrauką iš sporto stovyklos, iš sportbačių reklamos, iš jogos užsiėmimo – iš bet kur, bet tokią, kuri irgi tavyje užveda motyvaciją, į kurią žiūrint, nori būti sportininko vietoje, o ne sėdėtojo ant sofos vietoje:)

-Nežinom, ką sportuoji, bet susigalvok kažką naujo – na tarkim, mums bėgiot atsibosta tais pačiais maršrutais, tad vis susigalvojam pradedant naujos miško trasos išbandymu ir baigiant naujai kaimynystėje statomų namų apžvalga:))) sportuojant sporto salėje – galima kad ir naujų pratimų susigalvot, naują grupinę treniruotę išbandyt, gal pasportuot kada lauke:) ir pan..

Užsibrėžk tikslus – laiko/greičio/svorio/sunkumo ir pan. – galbūt jie stumtels tave nuo sofos į treniruotę, nes už 4 savaičių tikrai nenubėgsi 5 kilometrų jei šiandien sėdi ant sofos:)

-Susidaryk programą (o dar geriau – tegu ją tau sudaro treneris) – vėlgi, turėsi juodu ant balto parašyta, kad šiandien Tu privalai eit lauk ir sportuot;

-Pažiūrėk kokį linksmą, aktyvų video klipą besirengdama – arba gulint lovoj permesk akimis kokį Tave motyvuojantį;

-Naudok išmanųjį laikrodį;

-Galvok, jog tai ne bausmė, ne kažkokie sunkumai – tai laikas sau, dėmesys sau, nauda sau – juk po treniruotės Tu būsi energinga(-as), Tu būsi stipresnė(-is), Tu būsi tvirtesnė(-is), Tu savim didžiuosies!

-Prisimink, kodėl pradėjai sportuoti;

-Įsivaizduok kaip duodi interviu, kaip sėkmingas, sportiškas, aktyvus žmogus ir kaip gi Tau pavyko išlaikyti motyvaciją:))) išduosim paslaptį – kartais mums suveikia:D

Naudok aktyvumo programėles – apps’us, kai kuriems puikiai veikia jų priminimai ar šiaip smagu rinkti aktyvumo laiką, žingsnius, kilometrus ir pan.

-Gauk algą – na gal niekas ir nemokės tau už treniruotes, bet mokėk pati sau – mesk į sporto taupyklę naujiems sportbačiams, kokiai mandrai suknelei ar pan. – mums tiesą pasakius kažkaip nelabai veikia, bet žinom, kad kitiems tikrai suveikia, kai paskaičiuoja, kad mėnesio gale turės tiek ir tiek savo įgeidžiui išpildyt:)

-Ir galų gale – tiesiog ropškis iš lovos ar nuo sofos ir marš sportuot! Turi tu ir tų jėgų, ir laiko – pati/pats tą žinai ir tereikia tik žengt pirmus žingsnius ir tu jau pradėsi džiaugtis savim:) o jei ne – rašyk mums, padėsim:))) gal Tu ne tam sporte, ne tuo metu sportuoji ar pan. – gal galėsim patart:)

Nuotrauka: Sergio Souza
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur