Joga padeda smegenų sritims, labiausiai veikiamoms senėjimo

Nors joga yra Rytų sportas, praktika, filosofija, tačiau Vakarų pasaulis jau gana seniai perėmė šį įvairiai sveiką, kūną tvirtinantį, lankstumą didinantį, mintis nuraminantį Rytų „dalyką“ būtent dėl jau paminėtų priežasčių. Vakarai nebūtų Vakarai jei nenorėtų visko ištirti, pagrįsti ir išanalizuoti – juk negali tiesiog tikėti, kad tūkstančiams žmonių joga padeda, reikia tą žūtbūt įrodyti. Ir mes, tiesą pasakius, džiaugiamės, kad vis daugėja įvairių tyrimų, rodančių įvairiapusę jogos naudą.

Nuo pat tinklaraščio rašymo pradžios mes ieškojome ‘įrodymų’, mokslu grįstu faktų, mums niekad netiko mitai, spėjimai ar stereotipai. Tad ir jogos atveju – ieškome tiesos. Ieškome to, ką mokslas šiandien jau žino.

Tyrime, kuriame buvo nagrinėjami 11 jogos tyrimų atliktų su smegenų skanavimu, Neha Gothe ir kolegos buvo atrinkti tik tyrimai, kuriuose buvo apimtos trys jogos dalys: pozos, kvėpavimas ir meditacija ar sąmoningumas. Dalis 11-os tyrimų tyrė ilgai praktikuojančius jogą ir naujokus, šias dvi grupes lygino, kita dalis tyrimų lygino tyrimo dalyvius: vieniems skiriant jogos užsiėmimus, o kontrolinei grupei neskiriant. Ir nors visi nagrinėti tyrimai nėra didelio masto, tačiau iš jų galima daryti kelias išvadas:

-jogos praktiką galima susieti su padidėjusiu pilkosios medžiagos kiekiu hipokampe, pagrindine atminties struktūra;

-padidėjusiu tūriu tam tikruose prefrontalinės žievės regionuose, aukštesnio laipsnio pažinimo centre;

-didesniu ryšiu visame smegenų tinkle tinkle. Šis tinklas vaidina svarbų vaidmenį apdorojant prisiminimus ir emocijas, daugiau ryšių gali rodyti geresnį funkcionavimą.

Šios sritys yra labiausiai paveikiamos senėjimo. Šiandien negalime dėti lygu tarp jogos ir geriausios praktikos prieš senėjimą. Turbūt geriausio dalyko apskritai nėra, nes visada reikia žiūrėti į visumą. Tačiau šie pradiniai tyrimai ir daug naujų, visdar vykstančių kelia daug gerų minčių – gal iš tiesų greitu metu turėsime kompleksą atsakymų ir galėsime rinktis sau tinkančius būdus stabdyti senėjimą, prailginti aktyvumą, atsijauninti, išvengti ligų.

 • Eterinių aliejų mišinys įkvėptas miško maudynių Neturime
  17.00 

  Žemiškas kedro, ąžuolo ir juodųjų pipirų mišinys „Shinrin-Yoku“ įkvėptas japoniško miško maudynių ritualo. Earl of East sukūrė produktų liniją Tavo SPA laikui namų vonioje, o šis kvapas būtent įkvėptas japonų ritualo – vaikščiojimo po miškus, kuris teikia nusiraminimą, atsipalaidavimą, turi įvairiausių teigiamų psichologinių ir fiziologinių savybių.

  10 ml Skaityti daugiau

 • natūralūs smilkalai Inner Bloom juodoje dėžutėje smėlio spalvos fone Neturime
  25.00 

  Trumpai apie Smilkalus:

  Japoniško stiliaus, natūralūs ir kokybiški „Inner Bloom“ smilkalai paskleis unikalų levandų pumpurų, rūko ir santalmedžio aromatą. Puikiai tinka laiko sau ritualams ir kelionėms į save!

  Pakuotėje yra 50 smilkalų lazdelių. Skaityti daugiau

 • Ypatingo citrusinio kvapo natūrali epsomo vonios druska
  25.90 

  Earl of East „Onsen“ vonios druska sukurta siekiant palengvinti raumenų įtampą ir padėti atsipalaiduoti. Tai himalajų ir epsom druskų mišinys su mandarinų, pipirmėčių ir eukaliptų eteriniais aliejais. Jau seniai įrodyta, kad citrusinių vaisių eteriniai aliejai padeda kūnui gaminti laimės hormonus, šis ypatingas kvapų mišinys iškart nukreips mintis ir padės nurimti.

  500 ml Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur