15 min pratimas – kaip grįžti į save? Įkvėpta smilkalų

Mums smilkalai yra egzotika, kažkas rytietiško, kažkas rastas Indiškoje parduotuvėje, tačiau Rytų kultūroje smilkalai naudojami jau labai seniai, naudojami ritualams, meditacijai. Žinoma, Rytų kultūra yra labiau apie laiko stabdymą, o mūsų šiuolaikinė – apie sparčiai bėgantį laiką. Nuoširdžiai manome, kad galime tam tikrus dalykus pasiskolinti ir pritaikyti sau.

Natūralūs smilkalai yra vienas iš jų. Juos deginti gali medituodama ar darydama jogą, bet jei tai ne Tau – kodėl tiesiog nepabuvus su savimi? Mes nebemokame nieko neveikti. Kada pastarąjį kartą tiesiog sėdėjai ir žiūrėjai į tašką? Ne tvarkei namus, ne gaminai valgyt, ne skaitei knygą, nei sėdėjai telefone, ne žaidei su vaikais, o tiesiog visiškai nieko neveikdama spoksojai kažkur į erdvę ir leidai mintims susidėlioti. Mes tiek daug prarandame neleisdamos galvai pailsėti, reflektuoti, apgalvoti, galbūt ir tiesiog pasinervuoti, bet neskubant, o bandans dalykus sudėti į jų stalčiukus..

Gijimas prasideda tada, kai leidi sau jausti. Gali įkvėpti savo jausmus klajodama kažkur savo mintyse. Turėtum sau leisti suprasti, kaip Tavo kūnas jaučiasi kiekvieną akimirką … 

Pasiūlysime Tau tokį pratimą, jei nori vadinti rimčiau, meditaciją.

Pradėk ramiai sėdėdama…

Sutelk dėmesį į tai, ką ką tik darei. Pastebėk ar greit prisimeni paskutinius kelis savo veiksmus, gal viską darei automatu ir dabar suki galvą?

Dabar grįžk į savo kūną, tapk dabartimi. Jau prisiminei, dabar pajausk, kur esi, galvok tik apie savo kūną ir tai, ką jis jaučia.

Gal nepatogu?

Gal nemalonu?

Gal kažką skauda?

Gal Tavo kūnas įsitempęs?

Gal jauti kaip sėdi sukandusi dantis?

Kaip Tavo pečiai? Kojos? Pėdos? Veidas?

Pajausk viską, keliauk savo kūnu, pasitikrink kiekvieną kūno dalį.

Giliai kvėpuok… Ilgai įkvėpk, ilgai iškvėpk. Lėtai. Tu niekur neskubi. Tai yra laikas Tau. 

Kaip jaučiasi Tavo kūnas?

Nori dar labiau atsipalaiduoti ir perkelti mintis?

Gali iš tiesų liesti skirtingas faktūras, tiesiog šalia pasidėk skirtingų paviršių daiktų, skirtingų temperatūrų daiktų, kažką šilto, kažką šalto, kažką grubaus, šiurkštaus, kažką neįtikėtinai švelnaus, o taip gali tiesiog įsivaizduoti.

Įsivaizduok kaip brauki rankomis … palei akmens akmens sienos faktūras.

Kaip lieti medžio kamieną. Piršto galiukai … jaučiasi sausa, šiurkšti medžio žievė.

Įsivaizduok… slysti rankomis per minkštą kailį … arba išilgai krištolo skaidrumo stiklo lakšto, padengto storu kremu …

Kaip tos tekstūros jaučiasi Tavo rankose?

Kur dabar Tavo mintys?

Šis pratimas nuoširdžiai daromas daro stebuklus. Išjungia mūsų visą dieną veikiančias, besisukančias galvas pilnas reikalų. Jį daryti tikrai rekomenduojame jaukiame kampelyje, užsidegus natūralių žvakių, galbūt pakvėpimus ar pasikvėpinus eteriniais aliejais ar uždegus natūralių smilkalų.

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur