Kaip mylėti savo kūną?

Su dabar formuojamu tobulo kūno kultu nepakovosi – bet kaip mokėti dėl to, liaudiškai tariant, nesigrūzinti? :)) Kaip pamilti savo kūną su visais jo netobulumais? Ir kartu tobulumais? Kaip matyti jo pliusus, o ne minusus? Kaip racionaliai įvertinti savo minusus, kad neverktum dėl įsivaizduojamų papildomų gyvenimą gadinančių radikaliai išvaizdą keičiančių trijų kilogramų? Galvojat mes pačios išvien patenkintos savimi? Tikrai ne. Tikrai randam prie ko prikibti ir vis dar mokomės tiesiog save mylėti 🙂

Ir štai patarimai:

Iš tiesų mylėk save: jau ne kartą rašėm ir rašom – laimės hormonai labai priklauso nuo to ką valgai, kiek judi ir kiek laiko leidi lauke. Visiškai paprasta biologija. Taip pat nepamiršk skirti laiko sau.

Nesakyk to sau jei nesakytum to savo mamai, sesei, dukrai ar geriausiai draugei. Jei nesikabinėtum prie jų nosies „kokia ji didelė ir bjauri”, tai ir sau tokių žodžių (žinoma, net mintyse) nesakyk.

Nelygink savęs su kitais – kaip bebūtų keista, dažniausiai vis tik save nuskriaudi šiose varžybose: mano gražesni plaukai ir liemuo, bet blemba jos TOKIOS kojos, čia nėr ką lygint, daug labiau norėčiau ilgų lieknų kojų, kas man iš tų gražių plaukų. Fu fu ir dar kartą fu – kas čia per nesąmonės?

Parašyk trim draugams/draugėms – paprašyk, kad išvardintų tavo išvaizdos pliusus – ai velniop, gali rašyti ir dešimčiai draugių, ir dar mamai 😀 pamatysi kaip smagu bus skaityti kokia tu graži :))

Prisimink fainiausius ir smagiausius savo pažįstamus žmones – ar jie būtinai gražuoliai? Dažniausiai ne. Dažniausiai netgi turi kokių keistesnių bruožų, ką nors galbūt kreivo :D, galbūt nebūtinai liekni, nebūtinai su porcelianine oda ir t.t. – jie tiesiog labai faini irrrr labai gražūs, nes tiesiog įsimyli juos dėl jų pačių, o ne dėl kažkokių išvaizdos privalumų.

Susidaryk sąrašą kodėl myli savo kūną – ir šįkart jokiu būdu nepildyk kitos pusės, kodėl nemyli, tiesiog stenkis susikoncentruoti į teigiamus dalykus, o ne neigiamus.

Radom įdomų patarimą kasdien pasidaryti…selfį – prie tinkamo apšvietimo, su šypsena, pasitvarkius plaukus ir pan. – tiesiog pasidžiaugt kokia tu graži esi, gali iškart ir ištrint ;))) bet pasidžiaugti būtina 🙂

Mesk lauk visą „kūno šlamštą” – stebėk save, jei blogai jauties po žurnalų pavartymo (išvis mes rekomenduojam mesti tuos žurnalus), po kai kurių instagram’o paskyrų pažiūrėjimo, po kai kurių puslapių ir pan. – mesk juos lauk iš savo gyvenimo – kam tau tai??

Tik nelygink savęs su žurnalų merginom – seniai visiems aišku, kad ten viskas pataisyta, palyginta, patiesinta, paploninta. Iš kitos pusės – na taip, tikrai yra labai gražių moterų – bet jei tu ir nesi pasauliniais standartais Mis Visata, na ir kas? Ar tikrai Tavo gyvenime svarbiausia yra būti gražiausiai?

Nebūk svarstyklių maniakė – sekti savo svorį gal ir gerai, bet nereikia to daryti kasdien. Ypač tegu pagalvoja tos, kurios turi dukras – ar nori rodyti vaikui, jog svoris yra kažkoks labai svarbus skaičius, kurį reikia kasdien žinoti ir sekti? Iš tiesų esame tos nuomonės, kad vaikams svorio reikalai išvis būtų kuo ilgiau visiškai neaktualūs ir nematomi 🙂

Ugdyk savo dėkingumą – visą mėnesį kartojam kaip svarbu išmokti džiaugtis mažais dalykais ir už juos dėkoti – išmok padėkoti už savo išvaizdos privalumus, galų gale net ne už išvaizdą, o UŽ TAI, kad tu esi gyva, kad tu kvėpuoji, kad tu judi, kad gali džiaugtis šia diena:)

Pagalvok kodėl myli save – sugalvok bent septynis dalykus, bet jie privalo būti nesusiję su išvaizda. Pamatyk save kaip nuostabų žmogų, o ne manekeną su ar be trūkumų.

Ir išvis – pradėk galvoti, kad gyvenimas per trumpas, kad gaištum laiką mąstymui kur ir kiek ir kokia tu netobula! 🙂

Nes žinai, tu esi UNIKALI ir TOBULA!

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur