Labas, esu Jovita Kiežė – psichologė, konsultuojanti bei vedanti seminarus ir sąmoningumo praktikas, rašymo terapeutė, sertifikuota nidra (miego) jogos fasilitatorė, rašytoja, publicistė, poetė, gamtos-žmogaus ryšio puoselėtoja, aromaterapijos šalininkė, natūralios kosmetikos gamintoja, tinklaraštininkė (pinkcity.lt, laimespsichologija.lt). Šiandien noriu pasidalinti su Tavimi:
Kaip mylėti savo kūną
Ar gali atvirai ir nuoširdžiai prisipažinti, ar esi šimtu procentu patenkinta savo kūnu ir besąlygiškai jį myli? Deja, greičiausiai esi viena iš 84% moterų, kurios nesidžiaugia savo išvaizda ir norėtų ją pakeisti. Tokia statistika liūdina ir verčia sunerimti, nes meilė kūnui yra neatsiejama nuo meilės sau ir laimės pojūčio. Taigi, kaip galėtum labiau pamilti savo kūną?
Įsipareigok pokyčiui
Pirmasis ir vienas svarbiausių žingsnių problemos sprendimo link – jos įvardinimas ir pripažinimas. Kai suvoki, kad Tavo požiūris į savo kūną nėra sveikas ir pozityvus, gali įsipareigoti jį pakeisti priešingu. Ištark sau: „Aš ketinu mylėti savo kūną!“ ir primink sau apie tai kaskart, kai užklups negatyvios mintys.
Suprask, kas slepiasi po kitokio kūno troškimu
Gali netgi sudaryti sąrašą – „Jei turėčiau kitokį kūną, štai kas mano gyvenime būtų kitaip…“ Dažniausiai manome, kad tuomet mus labiau mylėtų, vertintų, pagarbiau elgtųsi, daugiau pasiektume, tačiau tai nėra tiesa. Netgi ir tobulos išvaizdos garsenybės yra vyrų apgaudinėjamos su kitomis arba paliekamos. Meilė ir pagarba kyla ne dėl išvaizdos, o dėl asmenybės savybių ir elgesio, taigi liaukis kaltinti savo kūną dėl asmeninių problemų.
Nevertink kitų kūnų
Jei nori išmokti mylėti savo kūną, bet vartydama žurnalus komentuoji kiekvienos kitos moters išvaizdą arba su draugėmis aptarinėji, kiek kam kilogramų reiktų numesti, siunti žinutę, kad žmogaus kūno išorė yra svarbus matas jo vertei. Liaukis! Tu esi verta meilės atrodydama taip, kaip atrodai. Kiekvienas kitas žmogus – taip pat!
Pažink savo kūną
Įsiklausyk į jo siunčiamus signalus. Dažnai kūnas mums bando kažką pasakyti, dėl kažko perspėti (ir dėl to jis yra nuostabus!), tačiau mes negirdime jo tol, kol nesame paguldyti į ligos patalą. Skirk laiko kūno nuskaitymo meditacijai. Atsipalaiduok gulimoj ar sėdimoj padėty, pradėk nuo savo kvėpavimo sekimo. Pajausk, kaip oras įeina į tavo kūną ir kaip išeina, kokius pojūčius tai sukelia. Tuomet nuskenuok visą savo kūną paeiliui po kiekvieną kūno dalį, skirdama jai dėmesio. Gali pradėti nuo kojų pirštų, judėti per pėdas, čiurnas, blauzdas, kelius vis aukštyn, kol pasieksi kaktą ir viršugalvį. Patikrink, kuriose kūno vietose jauti įtampą. Sąmoningai pasiųsk ten atsipalaidavimo pliūpsnį.
Kiekvieną dieną palepink kūną malonumu
Išsiugdyk įprotį kasdien padaryti kažką malonaus savo kūnui – pamirkyk pėdas kvapnioje vonelėje, pasidaryk plaštakų masažą, užsitepk veido kaukę, maudydamasi duše skirk dėmesio ir meilės visoms kūno dalims. Atsimink, kad malonumą gauname per visus penkis pojūčius, taigi palepink akis gražiais vaizdais, ausis – širdžiai mielais garsais, nosį – aromaterapija, o gomurį – sveikais skanumynais.
Pajudink savo kūną!
Dažniausiai sportuojame tam, kad pakeistume savo kūną, o Tu pabandyk judėdama juo tiesiog pasimėgauti! Įsijunk mėgstamą muziką ir visiškai atsiduok šokiui, tokiam, kuris sklinda iš paties kūno, be jokių taisyklių ar estetikos normų. Užsiimk lėta mankštos praktika – joga ar kalanetika – tam, kad pajustum kiekvieną savo kūno raumenuką, judėjimo malonumą, sąmoningą raumenų įtempimą ir atpalaidavimą.
Pajausk dėkingumą savo kūnui
Kadangi esu rašymo terapeutė, visuomet skatinu šį pratimą atlikti raštu, bet jei tau tai nėra smagu, gali tiesiog apmąstyti. Surašyk bent dvidešimties dalykų sąrašą, už ką esi dėkinga savo kūnui. Pagalvok apie atskiras kūno dalis, vidinius organus, kiek daug funkcijų visas šis darnus organizmas atlieka, tau nė nesusimąstant apie tai! Kūno sveikatą dažniausiai prisimename tik susirgę, o Tu pasistenk kasdien atkreipti dėmesį į tai, ką kūnas dėl tavęs daro.
Nesustok!
Meilė savo kūnui nenutinka per vieną dieną. Ypač jei prieš tai keliasdešimt metų siuntei į smegenis priešingas žinutes. Maži kasdieniai ritualai, atpažįstamos ir keičiamos negatyvios mintys, intuityvus judėjimas – visa tai žingsnelis po žingsnelio artina tave prie dienos, kuomet galėsi nuoširdžiai džiaugtis savo kūnu ir jį mylėti.
To Tau ir linkiu!
Su šilčiausiais linkėjimais,
Jovita Kiežė