5 natūralūs būdai kaip padėti kūnui valytis

Arba kitaip – detoksikacija. Kažkada labai domėjomės šitu reikalu, esame nemažai skaitę šia tema. Kuo daugiau gilinomės, tuo geriau supratome, kad valymosi procesas mūsų nuostabiam kūnui yra visiškai natūralus, nereikia įspūdingų produktų, kad kūnas atliktų savo darbą. Tačiau mes jam galime padėti, tad šiandien norime atnaujinti pasiūlymus – kokie mūsų atsirinkti natūralūs būdai padėti kūnui valytis?

Atsisakyti alkoholio

Vienas paprasčiausių būdų padėti mūsų kūnui yra tiesiog atsisakyti alkoholio. Galbūt ne visam laikui, o tam tikrai laikotarpiui. Alkoholis yra siejamas su depresija, susilpnėjusiu imunitetu, vartojant jo daugiau – su įvairiomis kepenų ligomis, vidiniais uždegimais. Nors alkoholis trumpuoju laikotarpiu- keliom valandom – dažnam pakelia nuotaiką, atneša ramybę, tačiau tai tik kelių valandų efektas, jau kitą rytą gali jausti blogesnę nuotaiką, savijautą. Ilgalaikis vartojimas apskritai siejamas su prastesne psichine sveikata. Tad jei vartoji jį retai ir nedaug – galbūt ne problema, jei kasdien vakarienė prasideda taure vyno.. mes visada skatiname klausti – kodėl esi prilipusi (-ęs) prie tam tikro įpročio? Kodėl nepabandyt mesti jam iššūkio?

Valgyti daugiau daržovių ir žalėsių

Daržovės ir žalėsiai yra labai reikalingi mūsų organizmui, jų valgymas ypač praturtina mūsų mitybą įvairiais vitaminais, mikroelementais. Mityba praturtinta daržovėmis gerina virškinimą, itin svarbi iš augalų gaunama ląsteliena. Ne veltui nuo mažens esame skatinami suvalgyti visas daržoves, nepamirškime jų svarbos ir suaugę 🙂 

Vartoti papildus.

Įvairūs natūralūs papildai gali padėti Tavo organizmui. Žinoma, geriausiai būtų jeigu mums jų išvis nereikėtų, jeigu visi maitintumėmės visiškai pilnaverstiškai ir visas naudingas medžiagas gautume su maistu. Deja, dažnai realybė kiek kitokia ir tam tikrų produktų gauti gan sunku, o ir dėl laiko stokos dažnas iš mūsų negali kasdien pasigaminti šviežio, sveiko maisto. Na ir žinių čia reikia turėti labai daug – koks produktas kokios medžiagos turi ir kokių pagalbinių produktų reikia, kad įsisavintume viską iš to ką valgome.  Tad maisto papildai gali būti puikūs pagalbininkai. Ir nereikia sakyti – kam man ta chemija. Rinkis ne „chemiją”, o natūralius papildus, pagamintus iš augalų. Jie visiškai natūraliai papildys Tavo mitybą. Tiesa prieš pradedant kažką vartoti, visada rekomenduojame pirmiausiai pasitarti su savo šeimos gydytoju, juk ir natūralaus produkto gali būti perdaug jeigu organizme jo ir taip netrūko.

Atsisakyti ‘ekranų’.

Vat ir prigavom – turbūt šiais laikais lengviau atsisakyti tos vakarinės vyno taurės nei ‘pasitikrinimo’ instagrame ar facebooke. Kaip Tau iššūkis – savaitgaliai be ekranų? Arba rytai be ekranų? O gal vakarai? Valyti reikia ne tik savo kūną, bet ir mintis. Ekranai, o ypač telefonas taip pat sukelia priklausomybę, o tai labai kenksminga mūsų psichologijai, atsigręžkime į gyvą bendravimą ir užuot susirašinėję su seniai matyta drauge – pakvieskime ją pasivaikščioti. 

Naudoti eterinius aliejus, jų mišinius.

Jų ne vartoti – t.y. negerti, o džiaugtis jų aromatinėmis savybėmis. Eterinių aliejų mišinių vartojimas yra siejamas su ritualais, su nuotaikos pakeitimu, aplinkos pakeitimu. Savimi besirūpinant, skatinant save sustoti, įkvėpti gamtos kvapų (juk eteriniai aliejai kaip tik tai ir yra) kreipi savo mąstymą link meilės sau, skatini save ir kitaip mylėti savo kūną ir save, nurimsti ir bent trumpam pamiršti rūpesčius – leidi kūnui atsipalaiduoti ir ramiai dirbti savo darbą.

Taigi mums visai nereikia specialių detoksikacinių arbatų ir gėrimų, mums nereikia prabangių piliulių su liekna moters talija ant pakuotės, mums net nereikia laikytis kažkokių dietų. Mūsų kūnas detoksikuojasi ir valosi kiekvieną dieną ir kiekvieną minutę pats, natūraliai be jokios išorinės pagalbos. Šiuo klausimu dirba mūsų prakaito liaukos, oda, inkstai, kepenys ir dar visas pulkas organų. Viskas ką mums reikia padaryti tai neapsunkinti jiems šios užduoties, nenuodyti savęs tikslingai ir šiek tiek dažniau pagalvoti ar tai ką ruošiamės daryti (valgyti, gerti, veikti) tikrai mums sveika. 

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur