Gal esi susidūrus? Kai atrodo, kad gamta bunda, vakarai šviesėja, visi aplink tik ir laukia šiltesnių orų, o Tau atrodo, kad viskas blogai, liūdna, nėra energijos, galbūt atsiranda nerimas, o gal įtampa, svyruoja nuotaikos. Pasirodo tai visiškai normalu. Yra mokslininkų tiriančių būtent sezonų įtaką mūsų psichologinei būklei ir yra visokių priežasčių, kodėl ji kartais ne tokia puiki.
Stengiamės kalbėti apie tai, kad jei nesijauti puikiai ir ne kiekvieną dieną jauti laimės drugelius pilve, ir jei ne kasdien pievoje už lango šokinėja vienaragiai – VISKAS GERAI. Pripažinkime, kad šiandien egzistuoja laimės ir balanso kultas. Visi nori LAIMĖS, būti LAIMINGI, darbe, namie, laisvalaikio metu. Tame ir nebūtų nieko blogo jei taip blogai nesijaustume, kai tos LAIMĖS nejaučiame. Kai liūdna ar pikta. Kai nežiūri instagrame, kokie visi laimingi, o Tu…su Tavim turbūt kažkas blogai, turbūt reikia keisti darbą, turbūt reikia tolimesnės ARBA ilgesnės kelionės, o gal vyras…na neįsivažiuojam gerai?
Sakoma, gyvenimas nėra vien juoda ir balta, bet paskutiniu metu toks vaizdas susidaro, kad mes apskritai suvokiam gyvenimą kaip tik baltą – ar ne toks jis visąlaik turėtų būti? Baltas baltutėlis baltučiukas. Bet kokioj kitoj būsenoj ar nuotaikoj mes jaučiames blogai.
Grįžtant prie pavasarinės depresijos – pagrindiniai priskiriami papildomi simptomai – nemiga, apetito pakitimai, nerimas ir jaudulys. Pasirodo keičiantis sezonams keičiasi ir mūsų organizmas – gali keistis serotonino lygis kraujyje arba melotonino išsiskyrimas, taip pat į sezonų pasikeitimus skirtingai reaguoja mūsų biologinis laikrodis. Dar viena priežastis – mityba, pripažinkime, kad žiemos metu valgome daugiau sotaus maisto, mažiau gauname šviežių ir vitaminingų (jei yra toks žodis) daržovių ir vaisių, ir kai atrodo jau pavasaris, jau bunda gamta, Tavo organizmui galbūt kažko kaip tik ir pradeda trūkti, tas gali pasireikšti tik Tavo odoje (dažnai pavasarį ji kaip tik būna papilkėjusi), o galbūt ir per miego, valgymo, nuotaikos pasikeitimus.
Jeigu tai nėra sveikatai pavojinga depresija ar kas kito labai rimto, patartume priimti save, priimti savo nuotaiką, net jei ji ir bloga antra savaitė iš eilės, priimti tokį laikotarpį, koks pas Tave atėjo, ir žinai ką? Didelė tikimybė, kad jis greičiau praeis, jei su juo susitaikysi ir jį priimsi. Kuo labiau pyksi ant savęs, kuo labiau ieškosi kaltų, kuo labiau bandysi „išprievartaut” save būt laiminga – tuo gali būti blogiau.
Kviečiam mylėt save ir ne su tokia balta nuotaika. Net ir saulėtą pavasarį.