Dažnai sergi, nuolat neišsimiegi, greit pavargsti? O gal tiesiog tau trūksta cinko..

Cinkas yra esminis mikroelementas. Kodėl esminis? Nes maži jo kiekiai kasdien yra būtini mūsų organizmui. Ir kuo gi šis mikroelementas toks ypatingas? Daug neišsiplėsime, tiesiog išvardinsime pagrindines naudas:

  • Imunitetui. Gerina imuninės sistemos būklę, padeda išvengti besikartojančių ausų infekcijų. Yra net purškiamas joninio cinko preparatas, kuris gali būti purškiamas į nosį.
  • Antivirusinis. Cinkas gali turėti teigiamą poveikį prieš įvairius virusus. Mokslininkai atrado, kad pradėjus vartoti cinko papildus per 24 h nuo pirmųjų simptomų, galima tikėtis pasveikti per 50% trumpesnį laiko tarpą. Taip pat yra įrodymų, kad cinkas veikia prieš herpes virusą.
  • Priešuždegiminis. Naujausi tyrimai rodo, kad cinkas veikia prieššuždegimiškai ir dėl to turi reikšmingą terapinę naudą esant tam tikroms lėtinėms ligoms (pvz.: vėžys). Taip pat cinkas yra puikus antioksidantas.
  • Odai. Naudojamas gydyti spuogus, aknę, herpes virusus, egzemą. Cinkas taip pat pagreitina žaizdų gijimą.
  • Regėjimui. Kartais cinkas vartojamas gydyti tokioms akių ligoms kaip naktinis aklumas, kataraktai, tinklainės dėmės sindromas.
  • Burnos ertmei. Cinko citratas yra dedamas į dantų pastas ir skalavimo skysčius tam, kad būtų išvengta dantų apnašų susidarymo ir gingivito.
  • Kūnui. Cinkas dalyvauja ląstelių dalijimosi ir augimo procese, todėl yra svarbus raumenų atsigavimo ir augimo procese. Cinkas naudingas raumenims ir visam skeletui, taip pat jis padeda pakelti testosterono kiekį. Jei sportuoji – tau reikia cinko 🙂
  • Hormonams. Cinkas yra labai svarbus hormonų gamyboje, padidina natūralų testosterono kiekį, veikia moteriškus lytinius hormonus, taip pat yra reikalingas gaminant estrogenus ir progesteronus. Taip pat cinkas padeda subalansuoti daugumos hormonų veiklą. Jis veikia ir insuliną (hormoną, kuris reguliuoja cukraus kiekį kraujyje), todėl yra rekomenduojamas diabetu sergantiems.

Kaip žinot, ar trūksta cinko?

Mes visų pirma patariame konsultuotis su savo gydytoju ir/arba pasidaryti kraujo tyrimus. Yra specialus kraujo tyrimas (tiesa, mokamas), kurio metu išsiaiškinsi ar tavo organizmui cinko pakanka, ar jo trūksta. O gal kartais per daug? 🙂

Taip pat pateiksime ir kelis pagrindinius simptomus, kuriems esant gali įtarti, kad tau trūksta cinko:

  • Dažnas sergamumas – ar žinai tą jausmą, kai atrodo net nespėji pasveikti, ir vėl pradedi sirgti? Ir jau pats pameti skaičių, kelintą čia kartą sergi, ir kiek tiksliai sergi? Nebūtinai sunkiai, bet ta nuolatinė nesveikavimo būsena.
  • Nuovargis – ir ne bet koks nuovargis, bet nuolatinis. Nesvarbu, kiek išsimiegi, nesvarbu, ką veiki – rodos vis tiek taip pat (arba dar labiau) pavargęs, be energijos, geros nuotaikos – išsekęs.
  • Prasta koncentracija – nesusikaupi, mintys išsiblaškę, o tą patį tekstą skaitai jau trečią kartą? Atmintis irgi šlubuoja? Pasidedi mašinos raktus, ir nerandi, pamiršti dienos planus?
  • Apetito pasikeitimai – nori daug saldaus, arba kaip tik atvirkščiai – sūraus maisto?
  • Negyja žaizdos – susižeidei, o žaizdos sunkiai ir lėtai gyja? Oda yra jautri, lengvai sudirginama? O gal vis įsimeta kokios odos infekcijos?
  • Slenka plaukai – na va, pakeliam rankas, kam pavasarį nepradeda slinkti plaukai? Matyt, čia nebus tik sezoninis „kailiuko“ keitimas 🙂
  • Hormoniniai sutrikimai – išsiderino tavo ciklas, gal suintensyvėjo PMS? Ar atsirado menopauzės simptomai?

Žinom žinom, kad po žiemos ir tos ligos puola, ir nuovargis dažniau pasireiškia. Bet taip pat žinom, kad po žiemos tavo organizmui gali trūkti tam tikrų vitaminų (pasidomėkite plačiau apie vitaminą C ir vitaminą D) ir mikroelementų. Tad, nekaltinam dėl visko niūraus oro, o padedam sau. Ir pradžiai patariame kuo daugiau cinko pasistengti gauti iš kasdieninės natūralios mitybos (bet taip pat patariame užsukti pas savo šeimos gydytoją 🙂 ).

SVARBU! Norime atkreipti tavo dėmesį, kad daugelyje gaminių ir papildų, kur yra cinko, taip pat gali būti ir kito metalo – kadmio (taip yra dėl tos priežasties, kad tiek cinko, tiek kadmio cheminė struktūra yra labai panašios, ir gamtoje jie dažnai aptinkami kartu). Tačiau, vartojant kadmį ilgą laiko tarpą, jis gali sukelti inkstų nepakankamumą. Įvairiuose cinko papilduose kadmio lygis labai stipriai skiriasi. Mažiausias kadmio lygis yra cinko gliukonato produktuose (todėl patariame tokio ir ieškoti).

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur