Kai trūksta energijos…

Ruduo. Ateina ir su savimi atsineša daug daug veiklų ir planavimo. Ir mažiau saulės. Ir šiaip – jausmą, kad reikia dirbti 🙂 O tos energijos – na ima ir pastebimai sumažėja… Lyg tyčia..

Kas dar nutinka vėstančiais rudens rytais? Sunku atsikelti – taip nesinori palikti šiltutėlių patalų, taip norisi išjungti žadintuvą ir tiesiog..miegoti!!! O jei ir atsikeli – vaikštai vienur, o mintys skrajoja kitur, sunku susikoncentruoti, greitai išsiblaškai, na o darbai – jie tiesiog didėja, tęsiasi, kaupiasi. Ir kantrybės atsargos pastebimai sumažėja – viskas greitai suerzina (ypač, kas vyksta ne taip, kaip suplanavai). O jei turi vaikų – tai tie planai sau, o vaikai sau. Ir turi labai labai labai save suimti į rankas, kad vat tiesiog neišsilieti – ant vaikų, ant vyro, ant aplinkinių. Tai kur dingo visa energija, ir motyvacija kažką daryti, ir šiaip – gera nuotaika? Ir ką daryti, kad susirinktum save vėl. Ir gautum energijos?

Tai gi, patarimai, kurie bent mums veikia:

 

  1. Mityba. Toks abstraktus patarimas, ane? Bet taip jau yra. Ilgai ir nuobodžiai kartojam (ir kartosim) – esi tai, ką valgai. Nes maistas turi suteikti energijos, ir jėgų, ir gerų minčių. O jei valgai greitą maistą, jei svarbu tik užsikimšti ir prisikimšti – tai kas tada? Ir lieki tik prisikimšęs, ir apsunkęs. Reikia keisti požiūrį į maistą.
  2. Pajudėk gryname ore. Ypač jei tau reikia energijos greičiau. Tiesiog pasivaikščiok gryname ore, arba dar geriau – pasportuok. Tingi judėti? Vis tiek eik! Nes na būtent kai trūksta energijos, kai labiausiai norisi tik kristi į lovą ir ilgai miegoti, būtent tada labiausiai reikia imti ir pajudėti. Nes judėjimas gryname ore duoda energijos. Nes ir taip didžiąją dienos dalį praleidi (ir kuo bus šalčiau – tuo daugiau praleisi) uždarose patalpose. Tad tavo smegenims būtinas grynas oras, o kūnui – judėjimas.
  3. Pusryčiauk. Nes pusryčiai yra būtina dienos dalis, ypač jei nori turėti energijos. Nebūtina pusryčiauti tik atsikėlus, juos turi suvalgyti per 3 valandas po pabudimo. Bet būtinai pusryčiauk. Ir vėl gi, grįžtant prie pirmojo patarimo – pasistenk, kad pusryčiai suteiktų tau energijos! Lygiai tas pats galioja ir kitiems dienos valgiams – nepraleidinėk jų. Nei pietų, nei vakarienės. Ir rinkis juos tokius, kad gautum energijos – ne tiesiog užkištum skrandį, ne gautum tuščių kalorijų, bet gautum dozę energijos!
  4. Sumažink stresą. Ooo, čia tai super patarimas. Toks na – lengvai įgyvendinamas 🙂 Tiesiog imi, užsimanai, ir stresas sumažėja. Kaip telefono garso lygis – paspaudi mygtuką, ir yra. Aha, mes irgi taip galvojom – kad stresas ne nuo mūsų priklauso, kad toks gyvenimo tempas, ir šiaip – čia toks gi išorinis dalykas, ką aš kaltas, kad kiti mane nervuoja?? 🙂 Bet iš tikro, tu gali. Ir labai daug gali. Nes kaltas ne išorinis pasaulis, ne kiti. o tu- kaip tu reaguoji į tam tiktas situacijas, ką tu galvoji. Viskas yra tavo galvoje – mintyse. Sunku suvaldyti savo mintis? Atrask mėgstamą veiklą, sportą. Arba išbandyk meditaciją (apie ją rašėme čia). Mes išbandėme – tikrai veikia 🙂
  5. Mažiau cukraus ir mažiau baltų miltų. Kodėl? Nes jie nesuteikia tau energijos! Tiksliau suteikia laikiną energijos pliūpsnį, kuris greit praeina, ir tada jautiesi likęs su dar dar mažiau jėgų ir energijos. Todėl, kad kaip ir minėjome pirmame patarime – reikia keisti požiūrį į mitybą. Nori energijos? Rinkis maistą, kuris suteiktų energijos. Su mažiau cukraus ir mažiau baltų miltų. (ta proga, kad rudenį energijos lygis ženkliai sumažėja, pažadame greitu laiku tau iššūkį-atrakciją ta tema).
  6. Mažiau alkoholio ir daugiau vandens. Vėl dėl tų pačių priežasčių. Esi tai, ką valgai. Tad ieškok maisto su energija. O vanduo yra tiesiog būtinas mūsų organizmui!! Apie jį labai daug rašėme čia – būtinai paskaityk. Ir būtinai išgerk dienos normą 😉 Pamatysi, kaip maži dalykai (tokie kaip vanduo), gali pakeisti tavo savijautą.
  7. Kokybiškas miegas. Dažniausiai ryte sunku keltis, ir dieną jaučiamės be energijos, jei naktį blogai miegojome. Blogai miegi? Visų pirma, grįžtame prie ketvirto patarimo – sumažink stresą. Ir neprisigalvok problemų, ypač vakare, prieš miegą. Užtat ir mūsų šio mėnesio iššūkis – kiekvieną vakarą padėkoti už 3-5 dalykus. Dar geriau, jei tuos dalykus aptari su vyru, ir tada pamatai, kad viskas kaip ir gerai 🙂 Ir dar – jokių telefonų/kompiuterių/TV prieš miegą ir tik atsikėlus. Griežtai. Pabandyk – tikrai veikia 🙂 Geriau pokalbis su vyru, gera knyga, ar meditacija. Juk viską darai dėl savęs!
  8. Užkandžiai. Vėl – mes ne prieš užkandžius. Mes už tai, kad užkandžiai ne užkimštų, ne numarintų alkį, o suteiktų tau energijos! Rinkis sąmoningai ar atsakingai.
  9. Kraujo tyrimai. Ir tada pabaigai – jei sveikai maitiniesi, gerai išsimiegi, ir lyg ir viską teisingai darai – bet energijos nėra, sunku keltis, greitai pavargsti – labai patariame pasirodyti šeimos gydytojui ir pasidaryti kraujo tyrimus. Kad ir profilaktiškai. Juk visai gali būti, kad tau tiesiog trūksta tam tikrų mikroelementų (tarkim cinko – apie jį straipsnis čia).

Tad, keliam savo energijos lygius ir su plačiom šypsenom kimbam į darbus!

 

Kai truksta energijos
Kai trūksta energijos.. Nuotrauka: cottonbro from Pexels
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur