Kodėl NEskaityti žurnalų?

Gerai, mėgstam mes tuos žurnalus: vienokius ar kitokius. Kartais skaitom ir moteriškus, paprastus, ypač jei atostogos ir tiesiog norisi nedaug mąstant pavartyti ir paskaitinėti. O bet tačiau – kodėl reiktų kartais susilaikyti nuo moteriškų žurnalų? Turbūt įtari priežastį, bet mes ją norim panagrinėti giliau ir kai kitąkart sieksi naujo spalvoto žurnaliuko iš lentynos suteikti priežasčių jo nepasiimti.

  1. Kam jo reikia? Ką naujo sužinosi perskaičiusi kažkokį tokio tipo žurnalą? Ar nepastebėjai, kad dažniausiai tiesiog praverti jį? Paskaitai užrašus po nuotraukom? Gerai, perskaitysi kokį įdomesnį interviu – bet ar ta informacija Tau svarbi? Kas pasikeistų Tavo gyvenime jei nežinotum personos A ar B gyvenimo naujienų ir požiūrių, ir nuomonių? Tokią informaciją labai greitai pamirštame, ji mums tiesiog nereikalinga.
  2. 70% moterų pavarčiusios tokio tipo žurnalą jaučiasi blogai – bent jau taip rodo apklausa atlikta JAV, tik spėjam, kad ir Lietuvoje moterims kyla visokių minčių po šimto reklamų pažiūrėjimo. Pamatai, kad tavo figūra visai NE tokia kaip tos manekenės, o oda NE tokia kaip to modelio, o gyvenimas ne toks įdomus kaip personas A, o vyras ne toks fainas kaip panelės B, o dar neturi sezono madingiausių naujienų, ir seniai norėjai tų kvepalų, bet vis NEleidi sau nusipirkt – tų neigiamų minčių nors vežimu vežk. Ir NET jei taip konkrečiai savęs ir nepagausi, bet gražus žurnalas su gražiais žmonėmis ir gražiais daiktais mums slapčia formuoja įvaizdį, kad dauguma yra tokie gražūs/tobuli/madingi/kokie tik nori, kai realybė visai kita.
Žurnalų skaitymas. Nuotrauka: Dominika RoseClay
  1. Patarimai nepadeda – gerai, pripažinkim, bet kokie mini patarimai, trumpas poros puslapių straipsnis apie naują dietą, penkios naujų pratimų nuotraukos ir pan. dar turbūt niekam nepadėjo iš tiesų ir ilgesniam laiko numesti svorio ar pasiekti stangrų kūną -argi ne taip? Arba straipsnis „trys zodiako ženklai, kuriems labiausiai seksis rugsėjo mėnesį?” ir „ar išlaikysi sekso testą?”. Ir ar tik mums vienoms, bet kažkaip moteriškų žurnalų receptai niekad neprilimpa..
  2. Tau nereikia naujausių kremų/kvepalų/rudens sezono makiažo naujienų – žurnalai prikiša į galvą visokių ‘reikia’ ir ‘noriu’. Ir net jeigu tu ir neprisiperki kalno buteliukų ir maišų rūbų, bet tu jau pervertus žurnalą sau pasąmonėje užsidedi visokių minusiukų (noriu naujo kremo, bet neturiu pinigų; noriu naujų kvepalų, bet nepabaigiau senų, negaliu sau leist darrr vieno buteliuko ir pan.). O kai kurie žurnalai išvis mėgsta įdėt fotosesijas su tokiais produktais kaip Gucci rankinukai, Burberry paltai ir pan – kiek skaitytojų gali įpirkt tokius daiktus? Na smagu pasekti madą (galll…), bet kiek iš mūsų esam stilistės, kurios seka tą madą? Tad rezultate ir vėl sužinai, kad kažko NEgali turėti. Jau nekalbant apie manekenės išvaizdą ir kūną, ant kurio ir gracingai guli tas paltas.
  3. Pinigai. Gerai, jei tu mėgsti tik vieną tokį žurnalą, bet dažna mėgstanti vieną, mėgsta ir kitą, ir dar trečią – kiek pinigų per mėnesį susidaro tokiai spaudai? Tiesiog paskaičiuok – imk ir matematiškai sudėk: 4xŽmonės, Stilius, L’Officiel, Moteris,… atrodo euras, du, trys, ir susidaro…ne gerai – ne milžiniška suma, bet ar verta?
  4. Ir po galais – tikrai smagu vis pamatyt straipsnius ‘kaip susitvarkyti plaukus?’ – perverti, pasižiūri kokių priemonių reikia juos išpūsti, kokių juos suglotninti ir kas?? Kas pasikeičia? Nei išmoksti susitvarkyt, nei tai išvis kažkaip pakeičia Tavo išvaizdą – tiesiog Tau darkart primena, kad Tavieji ne TOKIE šilkiniai kaip nuotraukoj, ne TOKIE sutvarkyti kaip nuotraukoj ir išvis palyginus esi kūtvėla ir nemoki net su plaukais susitvarkyt.
  5. Ir galiausiai – tokie žurnalai siunčia pagrindinę žinutę, kad Tu NEtobula – kad tau trūksta riestesnio užpakalio, naujesnio kremo, rankinuko, batų, oralinio sekso įgūdžių, porcelianinės odos, stiliaus, naujų rūbų, įdomesnių hobių, procedūrų, plastikos operacijų ir t.t. ir pan. O Tu turi įsikalt sau į galvą, kad esi nuostabi, tau nieko netrūksta, tu nieko neprivalai tobulintis – nori, tą daryk, bet Tau nereikia žurnalų, kad Tau baksnotų, daryk tą iš vidinės motyvacijos ir be neigiamų emocijų – tada viskas eina kaip iš pypkės:)) Mes esame čia, kad padėtume tau jaustis pačia geriausia, o tam reikalinga aukšta savivertė, pasidomėt kas tai ir kaip ją stiprinti!
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur