12 priežasčių nesportuot ir kodėl visos jos nesąmonė

 

  1. NETURIU LAIKO – Turi. Visu 100% turi. Manau visi yra skaitę įkvepiančius interviu, kur koks neurochirurgas, prezidentas, milžiniškos korporacijos verslininkas, penkių vaikų mama ima ir sportuoja. Gal keliasi anksčiau, gal spėja per pietų pertrauką, gal sportuoja vakare – bet laiko randa. Mes galvojam taip – kadangi mes toli gražu iki prezidenčių ir neurochirurgių – na tiesiog neturim tokio pasiteisinimo “neturim laiko”, o jei jau laiko tikrai mažai – sportuojam tarkim pusvalandį, bet sportuojam.
  2. NETURIU KUR VAIKŲ PADĖT – aišku, su vaikais atkrenta daugybė treniruočių, bet iš kitos pusės – atsiranda visai kitokių galimybių. Gali pabėgiot su vežimėliu, daryt iš youtube pratimus mamoms su leliukais, o jei vaikai didesni – gali su jais valandą laiko žaisti futbolą, važinėti paspirtukais, dviračiais, riedučiais, slėpynių, gaudynių, galit bandyt kartu daryt pritūpimus, pasidaryt estafetes, vaikai gali prilaikyt kojas darant atsilenkimus ir šimtai kitų variantų. Galėsim kada įdėt filmuką kaip Mildos Jurgis būdamas 1,5 metukų juokingai darydavo pritūpimus su dar juokingesniais iškvėpimais – nes Mildai “tekdavo” sportuot su juo, tad tokį pavyzdį ir mokėjo J ir čia išvis yra abipusė nauda- patikėkit vaikai bus TOKIE laimingi, kad mama/tėtis su jais žaidė jų žaidimus.
  3. AŠ PER SENAS/PER SENA – vieniems atrodo, kad visą gyvenimą nesportavo tai lyg ir nebegali pradėt sportuot, kiti įsivaizduoja, kad jau nieko naujo negali išbandyt, treti turbūt galvoja – na kaip gi jie atrodys kokiam sporto klube.. Ei – gyvenimas vienas, kada jei ne dabar išbandyti kažką naujo? Ar grįžti prie seno? Tik galbūt būtų galima pasikonsultuot su gydytoju – kaip geriausia pradėti, kokiais žingsneliais didinti tempus ir gal ir tą sporto šaką prisitaikyti – bet sportuoti tikrai nebūsit per senas ar per sena.
  4. AŠ STORAS/STORA – kaip aš atrodysiu, visi į mane žiūrės ir visi kiti kompleksai kompleksiukai. Nesąmonė. Ar tikrai geriau visą gyvenimą prasėdėt nesportuojant, neatradus to aktyvios veiklos džiaugsmo, kai kažkas gaunasi, kai laimi, kai įveiki, kai pasieki, kai patobulėji, nei paimt, atsistot ir išeit – veikt ką tik Tavo širdis geidžia. Jei tikslas numest svorį – žinai, jei tikrai to nori – tu jį ir numesi, ir žinai koks nugalėtojas/kokia nugalėtoja tada jausies?? Antsvoris tikrai ne priežastis nesportuoti, veikiau priežastis sportuoti:)
  5. AŠ PLONAS – kam sportuoti jei aš ir taip plonas? Išvaizda yra tik labai maža dalis teigiamos sporto įtakos tau, tavo organizmui ir tavo sveikatai:) tad nesportuoti, nes esi plonas, reiškia atsisakyti ilgesnio/laimingesnio/aktyvesnio/įdomesnio gyvenimo su sportu.
  6. NEJAUKU SPORTUOTI VIENAM/VIENAI – taip, būna taip. Kartais tarkim vienam nejauku bėgioti miške – bent mums taip būna. Gali būti nejauku daryti pratimus gatvėje. Bet ar tikrai verta nesportuoti, nes nėra draugo, kuris būtų šalia? Visų pirma – gali pasikviesti: draugus, šeimos narius, kaimynus, pažįstamus, o jei toks planas neišdegė – rinkis grupines treniruotes, kokių tik dabar nebūna, susirask ir pradėk eit. Aišku tada atsiranda sekanti priežastis:
  7. NEDRĄSU BŪTI NAUJOKU – aha, žiūrėk – mes per šį mėnesį išbandėm ir išbandysim n treniruočių, visur pabūsim visiškomis naujokėmis ir dar tokiomis vištulėmis, kur naujuose pratimuose dar bando nuotraukų padaryti:))) Jei galim mes – visiškai paprastos paprastutėlaitės – gali ir Tu. Taip, ir mums būdavo tas jausmas – atrodo ateini į naują vietą ir visų žvilgsniai į tave (kartais taip ir būna:D), atrodo išdegins skyles tavo kaktoj ir nugaroj, visi tik ir žiūri kokia tavo apranga, kaip tu kreivai darai pratimus, kaip tavo raumenų nematyti, ir dar – tikriausiai po treniruotės, kai išeisi, visi juoksis iš tavęs… Tai yra visiška totali nesąmonė – vienintelė tiesa, kad kartais tikrai į naujokus labiau pasižiūrima, nes tiesiog – esi naujas žmogus, bet visi tie senbuviai irgi kažkada buvo naujokai, jie tikrai žino, kad naujokai nemoka taisyklingų judesių ar nežino kur koks inventorius sudėtas, ar kad ir tų raumenų pas naujokus kartais ir nėra:)) čia viskas normalu – tam ir eini į treniruotes, kad kažką nuveiktum, išmoktum ir tuos raumenis užsiaugintum.
  8. NUOBODU – taip, nuobodu – jei pasirinkai ne savo sporto šaką. Jei tradiiciškai nuėjai į sporto klubą dirbti su treniruokliais arba kaip dabar ant bangos – nusipirkai mandrus bėgimo batelius ir Bandai lakstyt parke. Bet gal tau visai netinka šitie sportai? Jie tikrai gali būti nuobodūs, jie tikrai ne visiems, kaip ne visiems yra joga ir ne visiems krepšinis (ir nebūtinai dėl ūgio trūkumo:). Tad tam ir yra mūsų mėnesio iššūkis ir apskritai iššūkis – bandyt, kol rasi savo:) o tada… dar bandyt- nes gal atrasi dar vieną savo, o gal šiaip labai smagiai praleisi laiką:)
  9. TRAŠKA SĄNARIAI, SKAUDA NUGARĄ ir kitos bėdos – turbūt visi esame mate, kaip žmonės amputuotom galūnėm sportuoja, kaip su tikrai didelėm bėdom – tiesiog įveikia ar apeina problemą ir juda. Nevaidinsime gydytojų – bet nuėjus pas gerą kineziterapeutą jau būtų gera pradžia pradėti sportuoti. Jis tikrai pasakys kaip sustiprėti, kokių sportų vengti, kaip sportuoti ir pan. Beje traškėti sąnariai gali ir tiesiog nuo nepakankamo judėjimo.
  10. BRANGU – na jei įsivaizduoji, kad sportuojama tik brangiausiuose sporto klubuose, tik su madingiausia sportine apranga, kad būtinai reikia susipirkt naujausią inventorių – tada gali būti brangoka;) bet čia yra tik koks procentas visų galimybių, ką tu ir su mažom pajamom gali nuveikti, tiesiog ieškok pigesnių alternatyvų, panaudoto inventoriaus, apranga pradžiai tikrai bus tinkama sena ar skolinta, meskis su draugais ir pan. – kai nori, tikrai sugalvosi kaip:)
  11. AŠ IR TAIP PAVARGĘS/PAVARGUSI – taip gali būti tik jei dirbi fizinį darbą, o jei ne – deja, Tu nesi pavargęs/pavargusi. Vienas dalykas yra tai, kad Tu maišai psichologinį nuovargį su fiziniu, ir Tavo smegenys maišo – grįžti namo “nusikalęs”, nors realiai be sėdėjimo prie ofiso stalo nieko neveikei? Tavo protas pavargęs, o kūnas verkia kaip nori pajudėt – o pajudėjus išsiskiria endorfinai, kurie duoda tau energijos ir priverčia jaustis gerai:)
  12. SPORTAS NE MAN – ar tikrai? Kiek sportų išbandei? Gal tau nepatinka suprakaituoti? Tada rinkis vandens sportus. Gal nuobodu sporto salės? Rinkos lauko sportus. Gal viskas per greita? Rinkis jogą, kalanetiką, gal paprastą vaikščiojimą, bet vaikščiok daug. Gal nemėgsti komandinių sportų? Sportuok vienas gal net namuose. Susigalvok kaip atrasti savo sportą. Tiesiog pasirink negyvent be judėjimo 🙂 Apie judėjimo naudą kalbėta tikrai daug, bet jei vis dar skaitai šį straipsnį ir dvejoji, siūlome daugiau paskaityti apie bėgiojimą, judėjimo ir ilgaamžiškumo sąsajas, judėjimo naudą smegenims, judėjimo svarbą kovojant su PMS, jogos naudą ….. na ar tikrai vis dar dvejoji? 
Nuotrauka: Matthias Zomer
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur