Sveika mityba – nesąmonė

Nenorim labai nuskubėti, bet kartu labai norisi ir pradėti kito mėnesio temą apie HARMONIJĄ. Ir šią temą norėtume pradėti būtent šiuo straipsniu – kodėl sveika ir švari mityba yra nesąmonė :)) geras ane? Ėmėm ir į metų galą sugalvojom vis gi pradėt kelt hamburgerių ir picų receptus ir rašyti 10 čipsų panaudojimo karštuose patiekaluose būdų 😀 ne ne, juokaujam 🙂

Tiesiog pastebim (šįkart tai mūsų pastabumas, o ne kažkokios didelės atliktos apklausos rezultatai), kad dabar sveikai maitintis yra didelė mada. Kaip ir sportuoti, bėgioti, naudoti vitaminus ir kitokius maisto papildus (ir net maisto pakaitalus) ir visi kiti su tuo susiję dalykai. Nuostabu – visada laikėmės tos nuomonės, kad jei tik visos mados būtų tokios, tai pasaulis būtų tik gražesnis 🙂 O bet tačiau, kartais šita mada mums atrodo perspaudžiama.. Ir štai mūsų punktai kodėl:

  • Anksčiau vienos laikėsi dietų, o kitos nesilaikė ir sakė, kad tie “kankinimaisi” ne joms, ne joms ir jo-jo efektai, ir pan. O dabar? Dietų niekas nebesilaiko. Vienos sveikai maitinasi, o kitos…nesimaitina sveikai 😀 ir atrodo lyg jei grikiai ne kasdieniai tavo pusryčiai, tu nedaigini daigų ant palangės ir neduokdie nežinai, kas yra kynva – OMG OMG – rimtai?? Pabrėžiam – mes UŽ sveiką mitybą, bet kartu ir UŽ kiekvieno pasirinkimą be jokio neigiamo atspalvio ant tų, kurie to nedaro, kurie – kaip Hario Poterio knygose nevalia garsiai ištarti Voldemorto vardo, taip ir čia – nesimaitina sveikai.
  • Niekas nebegeria pieno. Nors netoleranciją laktozei turi tikrai ne visi, bet dabar vis populiarėja pieno netolerancija, kaip kokia epidemija. Visi gėrė gėrė, o dabar staiga visiems blogai pasidarė. (beje, teisybės dėlei – Milda tikrai turi vengti pieno produktų ir jų vengia). Beje, Europos Sąjunga net padarė griežtą nutarimą, kad bet kokie riešutų ar grūdų produktai negali vadintis pieno produktų pavadinimais, nes taip maišomas vartotojas (nebėra riešutų PIENO, yra riešutų gėrimas ar pan.).
  • Dažnas vengia gliuteno. Dažnas ir nelabai žino, kas tas yra, bet jei ant pakuotės parašyta ‘gluten-free’ – na turi būt kažkas geriau nei gluten-not free 😀
  • Jei susirgai – nu, sorriukas, bet aišku dėl to, kad tu nesveikai maitinies. Ai, maitinies sveikai? Bet turbūt per mažai uogų/želmenėlių/ekologiškų produktų suvalgei ir dėl to taip nutiko.
  • Cukrus – jei pasakai, kad atsisakei cukraus, tai jau amen – jau visi paklaus ar tikrai namie neturi cukraus, išmanesni pakomentuos, kad vietoj agavos sirupo geriau būtų naudoti klevų sirupą, visiems bus tikrai žiauriai įdomu, o tai kaip vaikai – ar tu atimsi iš jų vaikystę su sausainiais ir ledais? Taigi, cukraus mes gal ir neturim, bet o jei ir turėtume? Ir jei kartą ar du per savaitę suvalgysim tą desertą? Ir jei vis tik liksim prie agavos sirupo?? Ir…ai ir beje mūsų vaikai valgo ledus.
  • Kažkodėl labai bando susiskirstyti į sveikus valgytojus, vegetarus, veganus, žaliavalgius ir susidėt save bei kitus į tam tikrus stalčiukus – o žinai, mums atrodo, kad tuose stalčiuose dažnai labai jau nepatogu ir kai save uždarai į kažkokią dėžutę, apstatai rėmais ir draudimais – tada vieną dieną sprogsta – staiga tu sėdi McDonalde. Tad mes už gyvenimą ir valgymą SVEIKIAU. Be jokios kritikos kitų atžvilgiu. Ir dar labai svarbu – be jokios kritikos SAU – visi tie draudimai, kurie (šiaip iš patirties sakom) yra neretai palaužomi vėliau dažnai pavirsta į kaltės jausmą – kodėl vis tik valgiau, kokia aš kiaulė, kaip taip ir t.t.
  • Sekamos visokios sveikatos top naujienos – koks produktas staiga tapo labai sveikas, o koks vis gi labai nesveikas ir vos ne vėžį sukelia, kokio tikrai negalima duoti vaikams, ir pan. Taip pat mityba kartais pasidaro super griežta – neduokdie suvalgysi bananą ar avokadą vakarienei (taigi ten krakmolas ir riebalai, nesusipratėle tu!!!) arba pradedama jau taip griežtai žiūrėti kad staiga pomidorai, morkos ir burokėliai pasidaro per saldžios daržovės, kurių reiktų vengti.

Taigi, nei mes čia rekomenduojam nei ką, bet na būk laiminga, mylėk save, nedaryk iš maisto kažkokios didelės kortų pilies, krūvos taisyklių ir draudimų, niekad nebausk ir nebark savęs už maistą, džiaukis, kad gyveni ir jei vis gi nesi sveikai besimaitinanti – bent jau mėgaukis tuo (ir vis gi įtrauk daugiau daržovių ir vaisių ir grūdinių produktų į savo racioną 🙂 ) čia dėl sveikatos 🙂

Ledai irgi yra gerai. Nuotrauka: Daria Shetvtsova

P.S. Ir Mildos vieni iš mėgstamų vasaros ledų yra Magnum (OMG – ne vien iš bananų ir kone riebiausias plombyras prekyboje 😀 jai skanu ir tie pagaminti iš bananų ar kokoso pieno – ir jų tikrai suvalgo. Ir jai patinka draugės Julijos saulėje džiovintų pomidorų su KALNU kalendrų užtepėlė, kuri po kelių užkandžiavimų išaiškėjo, kad yra su pora šaukštų majonezo:D Dovilė vaikams į kelionę PRIE MILDOS AKIŲ yra nupirkusi 7days kruasanų 😀 ir reiktų pamatyt kiek vienąkart buvo pieno jos šaldytuve :)))

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur