Reiškia, kad bus labai sunku, o paskui bus labai gerai. 🙂 Bet apie tai plačiau, kad galėtum įsivaizduoti, kas tavęs laukia tiek pirmomis dienomis, tiek jau gyvenant be saldumynų.
Ką reiškia “mesti cukrų”?
Atsisakius saldumynų reikia žinoti, kas tavęs laukia, nes laukia pokyčiai (o kaip žinia – bet kokie pokyčiai žmogui dažniausiai yra nemalonūs, nes mes gi nemėgstam išeiti iš savo komforto zonos):
- Žinoma, fiziologinis saldumynų troškimas. Kai dažnai atrodo gyvybės ir mirties klausimas dėl to nelemto šokolado stalčiuje – tai va, čia taip būna visiems ir nereikia įsivaizduoti, kad jau TU tai tikrai negali be saldumynų :)) gali ir dar kaip, tik reikia šitą fazę pralaukti 🙂
- Teks rasti kitų savęs mylėjimo ir lepinimo priemonių. Šauniai pasirodei darbo pokalbyje? Ne, tau nereikia torto, kad savim pasidžiaugti! 🙂 Susipykai su vyru? Ne, tau nereikia guostis bandelei 😀 arba na gal tiksliau tariant – tu jai guostis gali (jei padeda), 🙂 bet tik jos nevalgyk 🙂
- Keisti socialinius įpročius. Dažnai ypač moterys yra pratę susitikti kavos, o prie kavos jau visos mes žinom kokie “priedai” eina: nuo karamelinio sirupo į kavą iki avietinio sūrio pyrago. 🙂 Tad teks apsibrėžti “susitinku kavos = TIK KAVOS”, o dar geriau – arbatos.
Kokie simptomai laukia atsisakius cukraus?
Taip taip, atsisakius cukraus laukia labai panašūs simptomai kaip atsisakius nikotino ar net narkotikų. Gali skaudėti galvą, krėsti drebulys, gali svaigti galva, gali užkietėti viduriai, gali imti nuovargis ar niežtėti odą,. Gali būti nuotaikos šuolių, gali atrodyti, kad esi baisiai alkana. Bet turėk omeny, kad jei tau netinka vaisius vietoj saldumyno – reiškia čia ne alkis. Gali būti sunku sutelkti dėmesį (nes galvosi apie kažkokį saldumyną), gali imti depresyvi nuotaika ar nuobodulys (nerasi nieko kito ką veikti tik galvoti apie M&Ms). Mums baisu ką daro cukrus su organizmu jei savaitė kita be cukraus reiškia TOKIAS kančias.. Bet mus šis sąrašas tik motyvuoja jo atsisakyt – verta pakentėt 1-3 savaites (paprastai maždaug tiek užtrunka blogieji simptomai), kad paskui gyventume sveikiau ir nebūtume priklausomos nuo, atsiprašau, šokolado? 🙂 Turi suprasti, kad jeigu kūnas yra pripratęs gauti energiją pačiu paprasčiausiu įmanomu būdu – iš cukraus, natūralu, kad toks pasikeitimas sukelia neigiamas kūno reakcijas. O kur dar neprisitaikęs žarnynas ir psichologiniai įpročiai. Žinoma, sunku. Bet verta.
Kai užeis sunki akimirka (ar iš tų akimirkų sudėta valanda ar kelios :D), galvok, kad esi suaugusi moteris (ar suaugęs vyras) ir NĖRA NORMALU, kad nieko daugiau negali galvoti tik apie kažkokį saldumyną – tu tiesiog turi įveikti tą cukrų.
Kokie galimi gerieji rezultatai?
Specialiai surinkom atsakymą iš įvairių užsienio blogų ir interviu, kad perskaitytum ne teoriją, o va paprastus punktus iš tikrų žmonių tikrų istorijų. Taigi, žmonės teigia, kad dingsta nemiga, susitvarko oda, dingsta nuotaikų šuoliai, pagerėja santykiai su antra puse, padaugėja energijos, padidėja produktyvumas darbe ir atmintis, žinoma, numetama svorio, sumažėja pilvo apimtis (dažnai saldumynai sukelia dujų kaupimąsi žarnyne – jų atsisakius, žinoma, susitvarko ir dujos), o kur dar psichologinis savęs įvertinimas AŠ GALIU. Taip par grįžta skonio receptorių jautrumas – jei anksčiau migdolų pienas atrodė tiesiog kaip augalinis pienas, tai nevartojant cukraus grįžta gebėjimas pajausti natūralų to pieno saldumą (ir taip su kitais produktais).
Trumpi patarimai
Jeigu valgei daug cukraus – gali būti per sunku išvis jį mesti, todėl tikslo siekti galima palaipsniui. Pirmą savaitę atsisakant gaiviųjų gėrimų, antrą desertų po vakarienės, trečią – saldžius užkandžius keičiant saldžiais vaisiais ar riešutais ir pan. Ypač pirmomis dienomis sveikai valgyk (greitas maistas, daug kavos tik atves tave atgal pas saldumynus, todėl nepamiršk daržovių, pusryčiams sveikos košės, bei kiekvieno valgio metu – baltymų), gerk daug vandens. Gali pakeisti kavą į kiaulpienių, gilių ar kitą ‚alternatyvią‘ kavą (įprasta kava taip pat sukelia cukraus kraujyje bangas, kurios kažkiek pasunkina pirmas dienas be cukraus), eik pasivaikščiot bent 15 minučių ir gerai pamiegok. O labiausiai mums patinkantis patarimas internete – susirasti palaikymo grupę! Na ką – tu ją čia jau radai 🙂