6 būdai greitai pajausti laimę

Pastaruoju metu daug skaitome apie laimę – pradedant tuo, kas yra ta laimė, kodėl ji yra tokia siekiamybė, ar tikrai reikia jos siekti, ir baigiant tuo, kaip ją pasiekti. Galime kalbėti apie tą tikrąją vidinę ilgalaikę laimę ir vidinę harmoniją, bet šiandien mes apie tai, kaip greituoju būdu gauti laimės hormonų pliūpsnį ir per kelias minutes (!) pasijausti gerai.

  1. UŽBAIK UŽDUOTĮ – dopaminas stipriai susijęs ar iš dalies yra užbaigimo jausmas, tad jei šiandien vengei kokio nedidelio, bet bjauraus darbo, jei nori pasistūmėti dideliam darbe – jį išskaidyk mažesniais, bet gana greitai – pajausi pasitenkinimą atlikta užduotim, net jei tai nemalonus skambutis, kurio pastaruoju metu vengei.
  2. PAŠOK – plačiai žinoma, bet dažnai, kai slogi nuotaika užmirštama priemonė prisitraukti laimę – šokis pagal mėgstamą dainą. Mes Spotify programėlėje kiekviena turim tokį mini sąrašą dainų (5-6 dainas), kurios iškart išjudina, visada užkabina, kai kurios susijusios su linksmais prisiminimais. Liūdna, slogu – nebandydama naujų, nepatikrintų dainų, pasijungi savo TOP sąrašą ir iš visos širdies pašoki. Ir pabandyk nesišypsoti:)
  3. KVĖPAVIMO PRATIMAS – bet koks. Tiesiog atsisėdus ir giliai įkvepiant ir iškvepiant, atsigulus ir užsidėjus ranką ant krūtinės ir giliai, lėtai kvėpuojant, užsidegus smilkalų ir atsisėdus į lotoso pozą, sulaikant kvėpavimą giliai įkvėpus – tiks bet koks Tau limpantis. Koks tikslas? Tikslas – įsižeminti, sulėtinti mintis, širdies ritmą, padėti kūnui nurimti ir pasukti ramybės keliu. Drugelių pilve tai nesukurs, bet lėtą pasitenkinimą gali pasiekti.
  4. DĖKINGUMO ŽURNALAS – jau nagrinėjome dėkingumo temą ir kiek daug gero ji gali duoti mūsų organizmui, psichologinei savijautai, dosnumui, pasitenkinimui ir netgi savivertei. Jautiesi išsitaškiusi ir nebežinai, kuo džiaugtis? Prisėsk su lapeliu popieriaus (psichologai dažnai rekomenduoja užrašyti) ir rašyk už ką šiandien vistik esi dėkinga. Už kokius dalykus, žmones, daiktus, įvykius, momentus. Taip sutelki mintis į pozityvumą, nukreipi jas nuo negatyvių dienos įvykių, pripumpuoji sau optimizmo.
  5. AČIŪ KITIEMS – išsivirk arbatos ar kavos, atsisėsk, patogiai, ir mintyse vardink kam ir už ką norėtum padėkoti, ką norėtum pagirti, kuriuo/kuria pasidžiaugti. Galvok tik apie žmones. Gali galvoti apie tos dienos žmones, kuriuos sutikai, su kuriais bendravai ar apie kuriuos tądien pagalvojai, gali galvoti apskritai. Net nebūtinai apie artimus žmones. Galbūt žiauriai fainai šiandien geros dienos palinkėjo parduotuvėje, gal smagiai pakalbėjai su taksistu, gal.. Pamatysi – netrukus pradėsi imti šypsotis.
  6. ŠYPSOKIS – tyrimai rodo, kad net ir dirbtinė šypsena mūsų savijautą veikia beveik kaip tikra. Gali tą daryti bet kur, Gali atsistoti priešais veidrodį. Gali pasimaivyti. Gali pasipraktikuoti pakelti vieną antakį, tada kitą, tada vėl pirmą ir kuo greičiau. Gali pabandyti paliesti liežuviu nosies galiuką. Atsipalaiduok – pralinksmink save. Vienas du, vienas du, šypsena -> antakis -> antakis -> liežuvis. Dažnai sakom – kaip gera buvo būti vaikais, pabūk vaikui, išsinerk iš suaugusio kūno ir pakvailiok.

Vis kartojame – Tu esi suaugusi moteris, gali priimti sprendimą – likti ten, kur esi, arba daryti veiksmus ir siekti pokyčių. Jei jauti nerimą, liūdesį, nėra nuotaikos, slogu -> gali kažką net ir nedidelio padaryti, kad įjungti savyje laimės mygtuką.

 

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur