Balansas

Kadangi šiek tiek išsiplėtė mūsų profilis ir tinklalapis, daugiau dėmesio norėtume skirti psichologinei sveikatai. Norėtume paskatinti pamatyti ir iš šono pažiūrėti, kaip Tu gyveni, ką gali pakeisti, o gal nieko nereikia keisti?

Apie balansą gyvenime norėsime kalbėti iš įvairių aspektų – pradedant pasiteisinusiais patarimais kaip jo siekti, tyrimais ar apklausomis, kas pasiteisino, interviu su žmonėmis, kurie jaučia, jog gyvena subalansuotą gyvenimą, na ir baigianti tiesiog pamąstymais, kas yra apskritai tas balansas. Šis straipsnis mūsų atsinaujinimo proga kaip tik apie tai.

Tad iš tiesų pilna patarimų, kaip pasiekti balansą savo gyvenime. Visur tik ir girdi, kaip to balanso niekas nepasiekia, kaip gyvena „žiurkių lenktynėse” ar tiesiog alinančioj darbo-namų rutinoje (o po paskutinių karantino laikotarpių – darbo namie-darbo rutinoje). O mes šiandien kviečiame pažvelgti į balansą taip pat, kaip reiktų žvelgti į laimę. Juk sakoma – laimė nėra tikslas, laimė yra kelionė, keliavimo būdas. Tad ir balansas nėra kažkoks mistinis taškas kažkur tarpe nudirbtų darbų, švarių minčių, tvarkingų namų ir sveikų vaikų. NE.

Paskutiniu metu mes abi gyvename tikrai ne tame subalansuotame mistiniame taške X. Jei pažiūrėtume iš šalies – dirbam viena per du, kita per tris darbus, turim mažus vaikus, nuostabius vyrus (kurie irgi kartais nori savo gabaliuko dėmesio), kitas atsakomybes tiek sau, tiek artimiesiems, o dar ir sugebėjom abi keisti namus tuo pačiu metu. Monų tinklalapio pakeitimas, mėnesių mėnesius užtrukę prekių ir tiekėjų atsirinkimai, dialogai, elektroninės parduotuvės atidarymas, kai kiekvienas žingsnis yra naujas ir kiekvienas iškelia 10 klausimų. Tai buvo ir YRA velniškai intensyvus laikas.

Ir manot mes nejaučiame balanso? Kai kartais dirbi 7 dienas per savaitę. Kai sekmadienis su vaikais kartais prasideda nuo pietų ARBA po pietų. Kai dažnas vakaras baigiasi labanakt vaikams, pasiūlymu vyrui „gal tu paskaityk knygą?”, ir patogiu atsisėdimu prie kompiuterio dar keletui valandėlių.. JAUČIAME. Dar ir kaip jaučiame tą balansą. Taip, balansas dabar daugiau darbo pusėje (gerokai daugiau 🙂 , tiesiog esminė ir pagrindinė taisyklė norint jaustis lyg gyveni teisingai ir subalansuotai yra:

SĄMONINGAI BŪTI TEN, KUR ESI

Galbūt intensyviai dirbi nuo ankstyvo ryto, bet grįžus vaikams (ar juos pasiėmus) BŪK namie, BŪK su jais. O gal grįžai namo ir matai, kad po galais – kodėl iš ryto nususiploviau indų? Kodėl tas šuo taip šeriasi? Kodėl savaitgalį nepasidariau visų skalbimų? (nes neįmanoma 😀 Kodėl…? ĮKVĖPK. Kritiškai įvertink, kiek galėtų trukti bazinis ir minimalus susitvarkymas – 15-20 minučių? Liuks, įkvepiam ir tvarkomės. Įkvepiam ir paruošiam vakarienę (kartais padeda įsivaizduoti, kad esi Beata ir vedi kulinarinę laidą – tada visos mintys į „kamerą” 🙂 o ne į darbus. BŪK su šeima, kai su ja esi. Kalbėk, bendrauk, domėkis, pasipasakok. Užmigo vaikai ir tau reikia dar padirbėti? Ok. Gal yra galimybė vėlyvam vakarui pasilikti malonesnius darbus? Taip ir padaryk. Pasidaryk nuostabiai kvepiančios arbatos ir sėsk šalia knygą skaitančio vyro, kad ir su tuo kompiuteriu. Jei nusprendei atsipūsti – skaityk knygą, svajok, žiūrėk filmą, ar 15 minučių atsigulk į karštą vonią – bet JAUSK tas 15 minučių, tas laikas yra tik tavo, nešvaistyk jo mintims apie darbą, reikalus, darbus ir kita.

Net ir šiam paskutinio laikotarpio chaose mes jaučiamės lyg būnam ten, kur esam. Ir gyvenam balanse.

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur