Moterų sveikata karantino metu

Neseniai rašėme straipsnį apie vaikų sveikatą karantino metu – kokią įtaką turi karantinas vaikams, jų psichologinei savijautai, koks ilgalaikis saviizoliacijos poveikis. Šiandien norim atkreipti dėmesį į moteris, į Tave. Nesakome, kad vyrams lengva, tačiau pasirodo moterys kiek kitaip reaguoja į karantiną ir jų elgesio pokyčiai nežada nieko gero.

 1. Moterys labiau linkusios nesikreipti dėl sveikatos problemų. Karantino metu dažna moteris savo sveikatos nusiskundimus stumia į šalį, vengia eiti pas gydytojus, laukia karantino pabaigos. Ir nors kontaktų mažinimas yra sveikintinas dalykas, vistik ne sveikatos srityje juos reikėtų mažinti. Nepamiršk – lėktuve liepiama pirmiausia deguonies kaukę užsidėti sau, tada kitiems. Tad pasirūpink savimi laiku.
 2. JAV nustatyta, jog karantino metu vartojama daugiau alkoholio, nors tas nebūtinai priskirtina moterims, tačiau IR moterims. Dažnas ir gausesnis alkoholio vartojimas veda prie nuotaikų kaitos, nuovargio, blogo miego, prastesnės sveikatos.
 3. Sumažėjęs lytinis potraukis – ir nors tai nebūtinai problema, tačiau moterys tą linkę labiau išgyventi, ypač, kai karantino sąlygomis vyrų reakcija dažniau yra priešinga – kaip tik padidėjęs lytinis potraukis. Tad atsiradusi kaltė, bandymas prisitaikyti prie antros pusės, arba jos ignoravimas sukelia įvairių psichologinių sunkumų.
 4. Moterys daugiau jaučia nerimo ir depresijos simptomų nei vyrai – būtent pandemijos metu. Tai nemažai susiję su mokyklų ir kitų vaikų priežiūros įstaigų uždarymu, padidėjusiu krūviu namuose.
 5. Daugiau nei 25 procentai moterų karantino metu pradėjo svarstyti keisti darbą, mažinti darbo valandas – pagrindinės dvi įvardinamos priežastys – perdegimas ir padidėjęs krūvis namuose.
 6. Moterys dažniau kreipėsi pas gydytojus dėl rimtesnių psichinių sutrikimų.

Tad rūpinkis savimi. Artimiausiuose straipsniuose daugiau kalbėsime apie tai, kaip parodyti sau dėmesį karantino metu. O tuo tarpu žinok, kad viskas, kas vyksta su Tavimi yra svarbu. Jei jauti nerimą keliančius simptomus – kreipkis pas specialistus. Jei jauti nuovargį, nerimą, viskas užk..iso, nepyk ant savęs, leisk sau būti pavargusiai, pailsėk, atsipūsk, duok sau laiko. Tu ne viena – daug moterų taip jaučiasi, daug moterų brauktų dienas iki karantino pabaigos ir normalaus gyvenimo jei tik žinotų, kada gi bus TA diena, kai gyvensim kaip gyvenę.

Su meile,

Milda ir Dovilė

 • dekoratyviniai degtukai eldstickan rožinės spalvos stikliniame inde su kamščiu Neturime
  9.50 

  Trumpai apie degtukus:

  Rožinė spalva iškart patraukia akį. Tai subtilaus švelnumo rausvas atspalvis, kuris džiugina akį ir pakylėja tavo nuotaiką! Išskirtinė spalva išskirtinėms progoms ir asmenybėms.

  Nedideliame stikliniame indelyje su dangteliu telpa 60 starndartinio dydžio degtukų.

    Skaityti daugiau

 • auksinis knygos žymeklis venera moters formos įpakavime Neturime
  14.50 

  Šis smulkiai supjaustytas metalinis knygos skirtukas nuslysta ant puslapio kaip šilkinė pirštinė. Baigtas subtiliu blizgesiu ir pateikiamas ant atspausdinto atviruko dydžio laikiklio.

    Skaityti daugiau

 • vaza-duna-balta-auksas Neturime
  15.00 

  Taip, Jūs perskaitėte teisingai, ši vaza iš tiesų popierinė! Jeigu kadanors gyvenime gėles yra tekę merkti į stiklainį ar stiklinę, nes namuose turite vos vieną vazą, ši popierinė Octaevo vaza yra puikus būdas tą stiklainį peversti stilinga interjero dalimi.

  Nereali dovana, nerealus interjero aksesuaras – popierinė vaza Octaevo. Kiekvienas dizainas savaip patraukia, priderinama prie įvairių interjero stilių.

  Naujas būdas stilingai parodyti dėmesį su išskirtiniu namų ar biuro aksesuaru.

  Dydis: 26,5 x 29 cm Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur