Neseniai rašėme straipsnį apie vaikų sveikatą karantino metu – kokią įtaką turi karantinas vaikams, jų psichologinei savijautai, koks ilgalaikis saviizoliacijos poveikis. Šiandien norim atkreipti dėmesį į moteris, į Tave. Nesakome, kad vyrams lengva, tačiau pasirodo moterys kiek kitaip reaguoja į karantiną ir jų elgesio pokyčiai nežada nieko gero.
- Moterys labiau linkusios nesikreipti dėl sveikatos problemų. Karantino metu dažna moteris savo sveikatos nusiskundimus stumia į šalį, vengia eiti pas gydytojus, laukia karantino pabaigos. Ir nors kontaktų mažinimas yra sveikintinas dalykas, vistik ne sveikatos srityje juos reikėtų mažinti. Nepamiršk – lėktuve liepiama pirmiausia deguonies kaukę užsidėti sau, tada kitiems. Tad pasirūpink savimi laiku.
- JAV nustatyta, jog karantino metu vartojama daugiau alkoholio, nors tas nebūtinai priskirtina moterims, tačiau IR moterims. Dažnas ir gausesnis alkoholio vartojimas veda prie nuotaikų kaitos, nuovargio, blogo miego, prastesnės sveikatos.
- Sumažėjęs lytinis potraukis – ir nors tai nebūtinai problema, tačiau moterys tą linkę labiau išgyventi, ypač, kai karantino sąlygomis vyrų reakcija dažniau yra priešinga – kaip tik padidėjęs lytinis potraukis. Tad atsiradusi kaltė, bandymas prisitaikyti prie antros pusės, arba jos ignoravimas sukelia įvairių psichologinių sunkumų.
- Moterys daugiau jaučia nerimo ir depresijos simptomų nei vyrai – būtent pandemijos metu. Tai nemažai susiję su mokyklų ir kitų vaikų priežiūros įstaigų uždarymu, padidėjusiu krūviu namuose.
- Daugiau nei 25 procentai moterų karantino metu pradėjo svarstyti keisti darbą, mažinti darbo valandas – pagrindinės dvi įvardinamos priežastys – perdegimas ir padidėjęs krūvis namuose.
- Moterys dažniau kreipėsi pas gydytojus dėl rimtesnių psichinių sutrikimų.
Tad rūpinkis savimi. Artimiausiuose straipsniuose daugiau kalbėsime apie tai, kaip parodyti sau dėmesį karantino metu. O tuo tarpu žinok, kad viskas, kas vyksta su Tavimi yra svarbu. Jei jauti nerimą keliančius simptomus – kreipkis pas specialistus. Jei jauti nuovargį, nerimą, viskas užk..iso, nepyk ant savęs, leisk sau būti pavargusiai, pailsėk, atsipūsk, duok sau laiko. Tu ne viena – daug moterų taip jaučiasi, daug moterų brauktų dienas iki karantino pabaigos ir normalaus gyvenimo jei tik žinotų, kada gi bus TA diena, kai gyvensim kaip gyvenę.
Su meile,
Milda ir Dovilė