Ko vengti norint išvengti nerimo?

Šis straipsnis paremtas mano perskaitytom knygom, patirtim, straipsniais. Norėjau pabrėžti kai kuriuos dalykus, į kuriuos kartais nekreipiama dėmesio, kartais neleidžiam būti sau tokiai įžūlioms, kartais nepatogu keisti įpročius. Nerimas yra mūsų savijautai kenkiantis dalykas (daugiau apie tai, kas jis yra – straipsnyje), jis įtakoja mūsų laimę, santykius, sprendimus – numoti ranka, kad praeis, galima, jei nerimas trumpalaikis, retai pasitaikantis – juk visiškai normalu nerimauti, tačiau jei nerima išgyveni dažnai, jis yra stiprus – verta ieškoti priežasčių, daryti kad ir nedidelius pokyčius gyvenime, kad nerimo būtų mažiau (visiškai jo juk neišvengsi).

Aš pati esu susidūrusi su nerimu – tokiu, kuris kankino, trukdė, kurio tikrai buvo perdaug – gali pasidomėti kaip man sekėsi šiame kelyje (straipsnis). Puikiai žinau, kaip nerimas kankina, kaip pradedi nervuotis dėl nerimo, nes jis užima vis daugiau laiko ir atima vis daugiau pastangų. Išanalizavau ir pateikiau Jums – kaip jį įveikti, įvairiausi būdai, rasti knygose, moksliniuose straipsniuose, psichologų pasisakymuose ar įrašuose – Straipsnis: Nerimas – kaip jį įveikti?. Na o šiandien straipsnis kaip ir ko vengti, norint sumažinti nerimo ir tuo pačiu streso savo gyvenime?

  1. KAVA – pats paprasčiausiai, banaliausiais patarimas yra sumažinti kavos puodelių skaičių arba jos visiškai atsisakyti. Daug kartų esu minėjusi ir aiškinusi, kodėl kava gali sukelti nervingumą – ji yra tonizuojantis gėrimas, kurio padauginus organizmas nebesupranta, kas vyksta, todėl kava gali prisidėti prie didesnio nerimo. Esu parašiusi porą atskirų straipsnių šia tema – Kava ir ajurveda, Kava sveika?
  2. TOKSIŠKI SANTYKIAI – velniop tuos mandagumus. Ne tik toksiški artimi santykiai su antra puse (tokių išvis neturėtų būti), bet bet kokie toksiški santykiai. Man labai patinka prisiminti skaičių – 7,674 milijardai – tiek žmonių yra pasaulyje. Manyti, kad Tau žūtbūt reikia palaikyti santykius su 1/2/3 žmonėms, kai po pokalbio su jais jautiesi menkesnė / negatyvesnė / nesaugi / nemaloniai / išsunkta / prasta / nevykėlė – kam??
  3. ENERGETINIAI VAMPYRAI – vėlgi, labai mokslinis terminas, bet kaip ir sakiau, šis straipsnis yra daugiau mano įžvalgos. Antras punktas persipynęs su šitu – esmė panaši – jei praleidus laiko su žmogum jautiesi išsunkta – kam Tau to reikia? Yra teorija, kad kai kurie žmonės tiesiog yra energetiniai vampyrai, yra teorija, kad kartais taip nesutampa žmonių auros, kad net ir abi pusės gali jaustis išsunktos po keliolikos minučių pokalbio, ir yra praktika – kartais taip tiesiog yra, tikim aurom, vampyrais, ar tiesiog savo patirtim. Mylėk save ir venk žmonių, kurie Tave išsunkia.
  4. NESVEIKI ĮPROČIAI – žinau, kaip norisi, kad ir raumenys tvirtėtų be sporto, ir oda gražėtų be kremo, ir darbas atsiliktų be darbo:)) Mes, žmonės, esame sukurti rinktis lengvesnį kelią. Mūsų smegenys taip veikia – kai galim rinktis lengvesnį, paprastesnį kelią – taip ir darom. Reikia arba labai stiprios motyvacijos, arba įsišaknijusių įpročių, kad darytume tai, kas sunku, nemalonu. Nerimas didėja, kai yra neišsimiegama (valgoma per vėlai, einama miegoti per vėlai, žiūrimi ekranai ir pan. – labai įdomus interviu su miego specialiste apie nemigą), kai nesilaikoma sveikos mitybos įpročių (nekalbu apie dietą), kai organizmui trūksta judėjimo – savais būdais pasistenk mažais žingsneliais įtraukti tai į savo ritualus, pokyčius.
  5. NESVEIKAS MAISTAS – vėlgi persipynę su 4-tu punktu, bet Amerikos gydytojų išskiria gazuotus gėrimus, produktus su baltais miltais, energetinius gėrimus, alkoholį, saldumynus, greitąjį maistą kaip daugiausiai prisidedančius prie nerimo.
  6. DARBOHOLIZMAS – turbūt ir taip supratai, kad persidirbimas, kuris, žinoma, dažnai keliauja su nesveikais įpročiais, prisideda prie didesnio nerimo. Mažėja kokybiško laiko sau, atsipalaidavimo, balanso gyvenime.
  7. SKUBĖJIMAS – šiandien yra labai populiaru – skubėti, turėti daug reikalų, nieko nespėti, atsakyti „kitą savaitę verkiant negaliu susitikti – tiiiiek reikalų”. Tai dažnai yra susiję su nesugebėjimu atsakyti ‘ne’, kartais su nesugebėjimu planuoti, dažniausiai su nesugebėjimu susidėliot prioritetų – juk prioritetas turbūt esi Tu pati? Tad kam apsiimi daug atsakomybių, vis kartoji ‘ taip’, kai reikėtų atsakyti ‘ne’, kam tas kilimas karjeros laiptais, jei praskriejančių metų tiesios neprisiminsi? Prisimink kaip jautiesi, kai skubi? Kai ryte atrodo, kad vėluojat į mokyklą ir sukandus dantis sakai vaikams „kodėl man reikia 10 kartų kartoti, kad eitumėt rengtis???” – ar tada jautiesi mylinti? Ar tokia nori būti? Apie skubėjimą lauk atskirų straipsnių.
  8. ĮSITIKINIMAI – kartais bendraujant su žmonėmis girdžiu, kad ‘tos meditacijos – tikrai ne man’, ‘man joga per lėta’, ‘dienoraščių aš tikrai nerašysiu’, ‘psichologai tik silpniems’, ‘smilkalų mano namuose nebus’, ‘savipagalbos knygų aš tikrai neskaitysiu’ – visada klausiu – kodėl? Bet iš tikrųjų – kodėl? Ar bandei? Kitas klausimas – ar nuoširdžiai bandei? Ar bandei vienu gyvenimo etapu, o tada kitu? Ar bandei ne vieną psichologą, o perėjai per kelis? Įsitikinimai yra vienas iš dalykų, kuriuos mes patys pasistatom ir jie tampa sienomis, kurias patys ir pasistatom.
  9. SOCIALINIAI TINKLAI – stebėt laimingus gyvenimus, gražius gyvenimus ir dar gražesnius žmones, turtingus, aktyvius gyvenimus kartais…nervuoja ar ne?:) Neišsiplėsiu, nes mes visi žinome, kad socialiniai tinklai kelia tikrai ne vien teigiamus jausmus – tuo momentu malonu, lengva, o finale galvoji, kad nesi tokia faina / turtinga / veikli / keliaujanti / įdomi kaip kitos.
  • Natūralūs smilkalai iš Nepalo virvelių Neturime
    10.50 

    Trumpai apie Smilkalus:

    „Astasugandha“ yra 8 skirtingų natūralių žolelių mišinys, naudojamas subalansuoti ir nuraminti protą. Jame yra grynų Himalajų žolelių: kadagio, agarmedžio, ramunėlių, kuto, salmedžio, vetiverijos, kraujažolės ir kamparo mišinys.

    Pagaminta rankomis Nepale pagal senovės tradicinius receptus. Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur