Kelias į pozityvumą

Iš tikrųjų, neslėpsim, mes tikrai manom, kad Lietuvoje neigiamų nuomonių, neigiamos atmosferos, patyčių yra labai labai per daug. Mums keista kaip netgi vieši žmonės labai mėgsta pašiepti, pasityčioti, sukritikuoti – atrodo, jei esi viešas, juk turėtum galvoti kokią žinią skleidi, kaip skatini mąstyti ar ne? Ir iš tiesų tai užkrečiama – kai visos žinios per televizorių neigiamos, kai facebook’e pilna neigiamų nuomonių, kai aplinkiniai irgi gražiais žodžiais nesižarsto – o ko ne bambėt, burbėt, skųstis, apkalbėt, graužti ir graužtis a? Apie apkalbų žalą esame rašę jau ir anksčiau. Tai va. Gruodis – tas nuostabus nuostabus Kalėdinis metas, kai pats tas laikas išsiplaut liežuvį ir tuo pačiu prasipūst galvą teigiamais vėjais.

Nuo ko pradėti?

Čia atrinkom kelis pagrindinius žingsnius, rekomenduojamus ir psichologų – kaip gi pradėti mąstyti gražiau, pozityviau ir taip prikviesti laimę.

Anais Nin “Mes nematome dalykų tokių, kokie jie yra, mes matome juos tokius, kokie mes esame”

Taip kad pirmoji užduotis – ieškoti pozityvumo visose situacijose. Gerai, nekalbam apie visai baisius dalykus nutinkančius gyvenime, bet jei užgriuvo darbai, nuleido padangą, pavogė piniginę, vaikas sugadino naują suknelę, nesigavo šventinė vakarienė, ne ta plaukų spalva (ir kai tai rašome jau pačias juokas ima – ei na argi čia problemos??? O dažnai atrodo, kad taip..) – susimąstyk – mums tas labai veikia – ar šita problema tokia, kurią aš prisiminsiu už 5 ar 10 metų? Ar tikrai galvosi – blemba, 2017-ais pavėlavau į susitikimą.. žiauru.. blemba, 2017-ais vaikas aptaškė mano baltus marškinius.. dar žiauriau.. blemba, 2017-ais turėjau daug darbo ir reikėjo porą savaičių padirbti vakarais vaikus sumigdžius.. ohoho :))) iš tiesų turbūt į 99% gyvenimo įvykių galima žiūrėti su šypsena ar bent jau su pozityvumo gaidele.

Na ir kas?

Žaisk su savim loginį žaidimą – kažką pradedi galvoti neigiamai ir iškart dėliokis įvykių seką – kas blogiausia gali atsitikti – ir jei tarp tų baisybių nėra kokia rimta liga ar galūnės netekimas – tada ir vėl – šypsena veide ar bent galvoje ir ramiai praplauk pro situaciją.

Gyvenk pozityvioje aplinkoje

Ir tai reiškia – atsirink žmones, su kuriais pabendravus visada apninka blogos mintys. Venk kontakto su jais – o kam? Arba stenkis atsiribot ir kitaip bendraut su jais. Žinai, kaip būna – susitinki su kokia pažįstama-drauge ir ji pradeda apkalbinėt, pradeda burbėt ant kažko, pradeda pasakot kaip jai tas, anas nepatiko, netiko ir pan. – tada dažniausiai stengiesi palaikyt pokalbį ir linkčioji galvą, kažką paantrini, kažkur nutyli ir vėl palinkčioji, bet realiai tik užsikrauni sau neigiamos energijos.

Kurk pozityvumą

O taip – iš tiesų pagal ajurvedą moteriai labai tinka savanoriška veikla – gali rinktis tokią. Jei tai ne tau – tada parodyk dėmesį močiutei, pakalbink kasininkę parduotuvėj, kažkam nusišypsok, pagirk moterį sporto klube, padaryk staigmeną mamai, pasakyk komplimentą seniai matytai pažįstamai, paaukok Maisto bankui, išpildyk vaikų svajones www.vaikusvajones.lt, pamylėk savo vyrą, užmik apsikabinus vaiką jo lovoj (na jei jam dar tas smagu – jei jis jau paauglys ir to visai nesuprastų – tada anoks čia pozityvumas 🙂 ), padaryk kalėdinį vainiką ir padovanok draugei – čia šimtai būdų būt pozityvia aktyviai – t.y. kurti pozityvumą, kuris – stebuklas – tik sukuria dar daugiau pozityvumo tau.

Sveikai maitinkis, gerk vandens, nepamiršk vitamino D

Persekioja ta sveika mityba nors tu ką 🙂 biologiškai įrodyta, kad sveikas maistas teigiamai veikia laimės hormonus, bendrą žmogaus savijautą – tai nėra pramanai, tai nėra “teigiama augalų energija” (jei netiki), tiesiog moksliškai įrodyta. Tad ypač žiemą (nors šiaip tai visada) maitinkis kuo sveikiau – žiemą mažiau judame, mažiau būname gryname ore, mažiau valgome žalių daržovių, mažiau gauname vitamino D – taip atrodo ‘tas oras ir tamsa man varo depresiją’ – iš dalies esi teisi, nes ‘tuo oru’ mažiau iškiši nosį lauk, mažiau gauni saulės, nori sotesnio maisto – o tu pasistenk bent iš mitybos pusės apgauti savo organizmą ir padaryt jam vasarą 🙂

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur