Kalėdų laukimas – TOP patarimai

Net jei nesi religinga (-as), galbūt apskritai netiki į Dievą, vistik Kalėdos turbūt vistiek reiškia stebuklingą metų laiką, kai susitinkam su artimaisiais, kai pasimatom su seniai matytais, o gal su matomais dažnai, bet kitaip – giliau ir šilčiau. Kai gyvenimas atrodo beveik visam pasaulyje sustoja. Kai atrodo iš tiesų vyksta jei ne Kalėdų senelio, tai tiesiog meilės stebuklai. Juk ar ne nuostabu, kad tiek pasaulio žmonių tą dieną stabteli?

Stebuklas. Tikrai. Bet o kas vyksta iki tol?

Visi skubame, nes reikia dovanas nupirkti, apie visus pagalvoti, namus susitvarkyti, vaikų Kalėdiniams renginiams pasiruošti, juose sudalyvauti, darbo vakare pasirodyti, galbūt kažką suorganizuoti, dovanas supakuoti, apsipirkti, turėti extra dovanų, pradėti ruošti maisto patiekalus, kepinius, pyragus ir kūčiukus… Laikas, kai kaip tik turėtume

Leisti sau pajausti laukimą ir skirti laiką prasmingiems dalykams

Ar žinai, kas yra prasminga? Prasminga tiesiog paprastą darbo dienos vakarą mesti visus buities darbus ir sukristi pažiūrėti filmuko su vaikais. Prasminga yra atsisakyti ekrano ir leisti ilgus vakarus su knyga. Prasminga išsitraukti seniai nežaistus stalo žaidimus. Prasminga pasikviesti iš tiesų gerus draugus ir pažaisti prisiminimų žaidimus. Prasminga yra kartu šeimoje pasidaryti vakarienę. Prasminga yra iškepti imbierinių sausainių ir iškart juos suvalgyti. Prasminga yra tą velniškai greitai bėgantį gruodį su milijonu reikalų SUSTOTI.

Mūsų patarimai kaip gruodį paversti stebuklingu:

 • visiškai atsisakyk ekrano gruodžio mėnesį (telefonas, planšetė, TV, kompiuteris laisvalaikiui,..)
 • dovanas užsakyk internetu iš vieno puslapio (knygos, stalo žaidimai, mūsų puslapis monu.lt)
 • paleisk laikui imlius ir nemalonius darbus (perorganizuot namų spintas, išpuošti namus rankų darbo dekoracijomis, paruošti naminių paštetų, vyniotinių, sausainių,..)
 • sumažink susitikimųkava su pažįstama ar kolege gali palaukti, mėgaukimės laukimu. Tikrai. Geriau jau išgerk tą puodelį kavos ramybėje su savimi. Pabūk su savimi. Skirk sau laiko.
 • imkis tik širdžiai mielų ir jaukių darbų – nuostabu jei iš tiesų mėgaujiesi karpydama dekoracijas namams, bet jei tą darai tik dėl lenktynių instagrame ar prieš seniai matytas gimines.. tiek to:) bet jei kaifuoji – gruodis yra būtent tam.
 • kelkis anksčiau ryto ritualui su knyga. Pradėk skaityti rytais. Paskirk gruodį prasmingiems skaitiniams.
 • sakyk ‘ne’. Gruodis yra skirtas sakyti ‘ne’. Tai net gali būti tavo oficialus atsakymas – Ar gali padėti organizuoti įmonės vakarėlį? Žinok ne, šiemet aš nusprendžiau visiškai kitaip laukti Kalėdų ir papildomiems darbams tiesiog sakau ne. Ar gali padėti puošti mokyklą? Labai norėčiau, bet ne. Tiesiog viskam be išimties sakau ‘ne’, būtų neteisinga kitų atžvilgiu.
 • planuok. Atrodo palauk – sakot atsipalaiduot, o dabar jau planuot? Taip, planuok laiką sau, planuok tinginiavimą, planuok lėtus ir ramius vakarus. Įsirašyk į darbo knygą.
 • rytais ar vakarais pasidalinkite ‘ačiū’ šeimoje – už ką esi šiandien dėkinga (dėkingas)?
 • nesilygink. Nenorim kartotis. bet nesilygink. Na ir kas, kad kaimynė šiemet pasipuošė įspūdingiau? Na ir kas, kad draugė jau lapkritį išsikepė tradicinį mėnesįi laiko brandinamą, konjaku suliejamą pyragą Kalėdoms? Na ir kas, kad kažkas skrenda į Laplandiją prieš pat Kalėdas? Na ir kas… Visų neaplenksi. Patikėk.
 • dovanas supakuoti gali ir į dovanų maišelius. Jei dovanų pakavimas neteikia malonumo – viskas gerai jei jos bus dovanų maišeliuose. Arba pirk jau supakuotas.
 • susimažink. Gruodis natūraliai yra intensyvesnis mėnuo – tad gali susipaprastinti net ir įprastus darbus ir reikalus (mažiau susitikimų, retesnės treniruotės, dažnesnis maistas į namus,..)
 • norėk. Iš tiesų užsibrėžk tikslą, kad šiemet nori lėto ir ramaus laukimo. Bet kokį sprendimą priimk galvodama apie tai.
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur