Smilkalai. Kaip išsirinkti?

Smilkalai. Dažną jie iškart pakviečia į keliones – bent mintimis. Nukelia į tolimuosius rytus, kur šventyklos paskendusios kvapniuose dūmų debesyse. Arba į vis labiau populiarėjančius meditacijos ar jogos užsiėmimus. Ir vis dažniau smilkalai tampa dar viena alternatyva namų kvapams. Ir puiki dovana. Tik pagrindinis klausimas (tiek renkantis sau, tiek ieškant dovanos):

 

KO IEŠKOTI?

Apie tai, kodėl smilkalai gali būti ir ‚nesveiki‘ arba kenksmingi – tikrai pažadame atskirą straipsnį. Nes dažnai rasti kokybiškus ir sveikatai naudingus smikalus yra tikrai didelis iššūkis (asmeninė patirtis taip pat tą sako!).

Tad nuo ko pradėti? Nuo smilkalų pakuotės. Apžiūrėk ją ir ieškok žodžių „natūralios smilkalų lazdelės“ (angliškai „natural incense sticks”). Šis užrašas reiškia, kad smilkalai pagaminti iš natūralių ingredientų. Tai jau pirmas žingsnis, kad renkiesi gerai.

Tada keliaujam toliau ir bandome suprasti iš ko atsiranda pats smilkalo kvapas (su šia informacija galėsi lengviau suprasti smilkalų sudėtines dalis). Važiuojam!

Tikrai nemaža dalis smilkalų yra gaminami iš bambuko šerdies, kuri yra padengiama aromatingu užpilu. Tada ši lazdelė yra ‚pamerkiama‘ į stipriai kvepiantį aromatinį aliejų (šis gali būti tiek sintetinis, tiek natūralus. Labai rekomenduojame sintetinio vengti!), arba į natūralų eterinių aliejų mišinį.

Tačiau jei ieškai kokybiškiausių ir sveikiausių smilkalų – ieškok tų, kurie yra pagaminti naudojant tik natūralius augalinius ingredientus (angliškai ‚pure herbs’) ir kuriuose nėra bambuko šerdies. Taip, bambuko šerdis duoda smilkalui tvirtumo, bet tuo pačiu ji turi ir specifinį kvapą ir dūmą. O tuo tarpu gryni augaliniai smilkalai turi švarų baltą dūmą, kurį jau nuo seno vadina elegantišku baltu debesiu.

 

UME smilkalai

Tada keliaujame prie kainos. Kaina dažnai reiškia kokybę. Tarkim prie smilkalų sudėtinių dalių randi santalmedį (‘sandalwood’ angliškai). Tai yra tikrai brangi žaliava, todėl dažnai naudojama dvejopai. Pigesniuose smilkaluose rasi tik kelis lašus eterinio aliejaus (apie pačias pigiausias versijas net nekalbame), o ‘premium’ klasės smilkalai turės grynos medienos. Kur skirtumas? Įkvėpusi pačios medienos kvapą Tu gauni nepalyginamai didesnę naudą sau, nei iš tiesiog degančio aliejaus. Aliejai, eteriniai aliejai ir aromaterapiniai aliejai negali ir niekada nekonkuruos su išliekančiu natūraliu aromatinių žolelių kvapu, kuris dažnai išlieka kambaryje net iki kelių valandų po smilkinimo ritualo.

 

Taigi, ieškodami ‘sveikų’ ir kokybiškų smilkalų

 

 • Etiketėje ieškome užrašo „natūralios smilkalų lazdelės“ (angliškai „natural incense sticks”).
 • Įsitikiname, kad sudėtyje nėra aliejų (net ir eterinių), kurie kvapą padaro dūminį (ir kenksmingą).
 • Smilkalai pagaminti nenaudojant bambuko šerdies.
 • Atkreipiame dėmesį į kainą. Mažai kainuojantys smilkalai nebus pagaminti iš kokybiškų ingredientų. Geriau rečiau, bet geras ir kokybiškas smilkalas!

Tikime, kad tiek renkantis sau, tiek renkant dovaną pats procesas bus su šiek tiek daugiau aiškumo ir žinojimo – ko ieškoti 🙂

Ir visada kviečiame apsidairyti pas mus parduotuvėje, mes visą sunkųjį darbą jau atlikome už jus – mūsų siūlomi smilkalai  VISADA tik aukščiausios kokybės.

 

Linkime elegantiško balto debesio dūmų!

 • natūralūs smilkalai palo santo, išskirtiniai smilkalai, smilkalai energijai valyti, mistiniai smilkalai ritualams Neturime
  10.50 

  Trumpai apie Smilkalus:

  „Palo Santo“ yra vienas populiariausių ir dažniausiai naudojamų smilkalų. Skirtas dvasiniam valymui ir energijos subalansavimui. Sakoma, jog šio augalo dūmai pašalina neigiamą energiją ir suteikia ramybę.

  Visiškai natūralūs Purnama Rituals smilkalai Palo Santo yra daug daugiau nei tik dar viena tendencija ar malonus aromatas, tad ir naudoti jį reikėtų atitinkamai – atsižvelgiant į jo mistiką, savybes ir kultūrą, iš kurios jis kilęs. Būtent iš Peru kilęs Palo Santo yra didesnio dydžio ir stačiakampio formos, su kiek aštresnėmis citrusinių vaisių ir mėtų natomis. Skaityti daugiau

 • naturalus smilkalai, japoniski smilkalai, smilkalai su mediena, smilkalai su kiparisu, isskirtiniai smilkalai, prabangus smilkalai, veganiski smilkalai, smilkalai dovanoms, smilkalai ceremonijos, smilkalai ritualams
  20.00 

  Trumpai apie Smilkalus:

  Japoniško stiliaus, natūralūs ir kokybiški „Point Lobos” smilkalai pripildys tavo erdvę nepakartojamu kipariso aromatu. Tai miškas, vasara, nuotykiai. Tai vasaros karščiu alsuojantis miškas. Nerk į gamtos paslaptis su „Point Lobos”. Natūralūs smilkalai namams ir meditacijai.

  Pakuotėje yra 90 smilkalų lazdelių. Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur