Smilkalai. Kaip išsirinkti?

Smilkalai. Dažną jie iškart pakviečia į keliones – bent mintimis. Nukelia į tolimuosius rytus, kur šventyklos paskendusios kvapniuose dūmų debesyse. Arba į vis labiau populiarėjančius meditacijos ar jogos užsiėmimus. Ir vis dažniau smilkalai tampa dar viena alternatyva namų kvapams. Ir puiki dovana Tik pagrindinis klausimas (tiek renkantis sau, tiek ieškant dovanos):

KO IEŠKOTI?

Apie tai, kodėl smilkalai gali būti ir ‚nesveiki‘ arba kenksmingi – tikrai pažadame atskirą straipsnį. Nes dažnai rasti kokybiškus ir sveikatai naudingus smikalus yra tikrai didelis iššūkis (asmeninė patirtis taip pat tą sako!).

Tad nuo ko pradėti? Nuo smilkalų pakuotės. Apžiūrėk ją ir ieškok žodžių „natūralios smilkalų lazdelės“ (angliškai „natural incense sticks”). Šis užrašas reiškia, kad smilkalai pagaminti iš natūralių indredientų. Tai jau pirmas žingsnis, kad renkiesi gerai.

Tada keliaujam toliau ir bandome suprasti iš ko atsiranda pats smilkalo kvapas (su šia informacija galėsi lengviau suprasti smilkalų sudėtines dalis). Važiuojam!

Tikrai nemaža dalis smilkalų yra gaminami iš bambuko šerdies, kuri yra padengiama aromatingu užpilu. Tada ši lazdelė yra ‚pamerkiama‘ į stipriai kvepiantį aromatinį aliejų (šis gali būti tiek sintetinis, tiek natūralus. Labai rekomenduojame sintetinio vengti!), arba į natūralų eterinių aliejų mišinį.

Tačiau jei ieškai kokybiškiausių ir sveikiausių smilkalų – ieškok tų, kurie yra pagaminti naudojant tik natūralius augalinius ingredientus (angliškai ‚ pure herbs’) ir kuriuose nėra bambuko šerdies. Taip, bambuko šerdis duoda smilkalui tvirtumo, bet tuo pačiu ji turi ir specifinį kvapą ir dūmą. O tuo tarpu gryni augaliniai smilkalai turi švarų baltą dūmą, kurį jau nuo seno vadina elegantišku baltu debesiu.

UME smilkalai

Tada keliaujame prie kainos. Kaina dažnai reiškia kokybę. Tarkim prie smilkalų sudėtinių dalių randi santalmedį (‘sandalwood’ angliškai). Tai yra tikrai brangi žaliava, todėl dažnai naudojama dvejopai. Pigesniuose smilkaluose rasi tik kelis lašus eterinio aliejaus (apie pačias pigiausias versijas net nekalbame), o ‘premium’ klasės smilkalai turės grynos medienos. Kur skirtumas? Įkvėpusi pačios medienos kvapą Tu gauni nepalyginamai didesnę naudą sau, nei iš tiesiog degančio aliejaus. Aliejai, eteriniai aliejai ir aromaterapiniai aliejai negali ir niekada nekonkuruos su išliekančiu natūraliu aromatinių žolelių kvapu, kuris dažnai išlieka kambaryje net iki kelių valandų smilkinimo ritual.

Taigi, ieškodami ‘sveikų’ ir kokybiškų smilkalų

  • Etiketėje ieškome užrašo „natūralios smilkalų lazdelės“ (angliškai „natural incense sticks”).
  • Įsitikiname, kad sudėtyje nėra aliejų (net ir eterinių), kurie kvapą padaro dūminį (ir kenksmingą).
  • Smilkalai pagaminti nenaudojant bambuko šerdies.
  • Atkreipiame dėmesį į kainą. Mažai kainuojantys smilkalai nebus pagaminti iš kokybiškų ingredientų. Geriau rečiau, bet geras ir kokybiškas smilkalas!

Tikime, kad tiek renkantis sau, tiek renkant dovaną pats procesas bus su šiek tiek daugiau aiškumo ir žinojimo – ko ieškoti 🙂

Linkime elegantiško balto debesio dūmų!