Interviu su jogos mokytoja Vaiva Shanti Beržanskiene

Vaiva Shanti Beržanskienė – jogos mokytoja, išminties ir guru energijos pasisėmus iš „World Peace Yoga School” mokyklos, kur buvo inicijuota į Himalajų Jogos mokytojų liniją.

interviu su jogos mokytoja, balansas, meilė sau, sąmoningumas

Sveiki, Vaiva. Pokalbį norėtume pradėti norint sužinoti šiek tiek daugiau apie Jus. Kaip susidomėjote joga? Kas jus paskatino tapti jogos trenere? Kokias jogos rūšis praktikuojate?

Tiesą pasakius, jau net ir nebeatsimenu, kaip joga atsirado mano gyvenime. Tai vyko po truputį, pirmiausia, man susižavėjimą kėlė kūno lankstumas, man tai buvo ir gražu, estetiška ir tuo pačiu atrodė, kad turėtų būti patogu turėti lankstų ir stiprų kūną. Pradėjus užsiiminėti joga dažniau, negalėjau nepastebėti, kaip gerai jaučiuosi po to. Iš pamokų atrodė, kad ne išeinu, o išskrendu. Gyvendama Taivane, turėjau savo pirmąjį jogos mokytoją iš Indijos, kuris parodė, kad joga – tai ne tik asanos (jogos pozos), jis praplėtė mano jogos suvokimą ir supažindino plačiau su jogos filosofija. Grįžus į Lietuvą, kelionėse sutikti žmonės parekomendavo kelias knygas, kurios supažindino su meditacija, taip atsidūriau 10-ies dienų Vipasanos tylos stovykloje, o po 3 mėnesių pradėjau jogos mokytojų kursus. Užsirašydama į mokymus visiems sakiau, kad einu ten tik dėl savo asmeninės praktikos, kad mokytoja tikrai nebūsiu, tačiau patys kursai ir juose sutikti žmonės, privertė po mokymų pasijusti gerokai kitaip, o kai turėjau nepaprastai stiprų palaikymą ir tikėjimą iš savo mylimo vyro ir šeimos, atrodė, kad nėra kito kelio, aš tiesiog privalau dalintis joga su aplinkiniais. Jogos mokytojų kursų metu buvau inicijuota į Hatha ir Ashtanga Vinyasa jogos mokytoją, tačiau man patinka visos jogos kryptys, ypatingai Yin ir Vinyasa, todėl praktikuodama pati stengiuosi klausytis savęs ir pasirinkti, ko tą dieną mano kūnui ir protui labiausiai reikia.

Kaip manote, kaip joga pakeitė Jus kaip asmenybę?

Joga mano asmenybės nepakeitė, tačiau padėjo, ir vis dar padeda, nusimesti nemažai kaukių, blokų ir žalingų įsitikinimų apie save ir pasaulį. Tai nuostabus, nors ir nelengvas procesas. Ir žinau, kad aš tik pačioje šio kelio pradžioje, bet jau esu dėkinga už viską, ko joga mane išmokė. Ėmiau geriau jausti save ir mus supančią energiją, lengviau suprasti tai, kas žalinga, o kas suteikia mums gyvybinės energijos. Įgijau daugiau valios rinktis gyvenime tai, kas atveria, papildo ir praturtina. Pradedant nuo maisto, kasdienių įpročių, emocijų, aplinkos, žmonių, veiklos, kurioje pavyksta save realizuoti, baigiant mintimis ir vidinėmis būsenomis, kuriomis keičiame savo realybę. Tai tikrai ne vieno gyvenimo procesas, netapau viso to eksperte, bet manau, kad pažanga jau šiokia tokia yra, tą tikrai galėtų patvirtinti mano vyras, ypatingai, kas liečia mano emocijas.

Kokias įvardintume pagrindines jogos praktikų naudas?

interviu su jogos mokytoja, balansas, meilė sau, sąmoningumas

Mano manymu, pati didžiausia jogos nauda yra žvilgsnio nukreipimas į save. Joga moko stabtelėti ir atsigręžti į save, o tai ugdo 4 dalykus: gebėjimą jausti ir girdėti savo kūną, pastebėti protą ir mintis, atpažinti ir suprasti emocijas, bei išjausti sielos poreikius. Būdami sąmoningi savo kūno atžvilgiu mes pradedame puoselėti savo sveikatą ir nustojame sau kenkti. Kūnas tampa tvirtu įrankiu, kad galėtume realizuoti save ir nudirbti didelius darbus. Stebėdami savo protą, mes įgyjame nuostabią galimybę išrauti toksiškus įsitikinimus, kurie stabdo mus nuo augimo ir išsilaisvinimo. Stebėdami savo mintis galiausiai suvokiame, kad esame kažkas daugiau nei viduje nuolat triukšmaujantis komentatorius kritikas. Pradėjus stebėti savo emocijas, mes, visų pirma, galime leisti sau jas atpažinti, o kai suvokiame, ką jaučiame, galime leisti sau tai išjausti iki galo, o tai ypatingai svarbus žingsnis mokantis neužspausti savyje ir „nenuryti“, kad ir kokie kartais nemalonūs jausmai išlenda į paviršių. Tai padeda auginti savo emocinį intelektą ir žengti žingsneliu aukščiau, nei tuo metu viduje vyraujanti emocija. Galiausiai, išmokus jausti savo kūną, protą ir emocijas, mes galime išgirsti savo sielos poreikius. Žinojimas, o tiksliau, pajautimas, ko reikia mūsų sielai, padeda atrasti savo asmeninį kelią, kuriuo eidami patirsime visišką pilnatvę ir laimę. O tai, manau, ir būtų vienas didžiausių jogos kelio ypatumų.

Ką manote apie jogos įtaką poros santykiuose?

Joga keičia gyvenimus, todėl ir santykius gali apversti aukštyn kojom. Joga skatina vidinę transformaciją, o tai veda prie savojo aš išsigryninimo ir asmeninio tobulėjimo. Kai tai nutinka partneriui ar partnerei nelieka nieko kito kaip augti kartu, ir tai gali atvesti prie nuostabaus, tvirto, atjauta bei supratimu pagrįsto poros ryšio. Tai nebūtinai reiškia, kad partneris/-ė pradės domėtis tai pačiais dalykais, ar užsiimti tomis pačiomis praktikomis, kaip ir jūs, tačiau jis ar ji, be abejonės atras savų būdų kaip prisiderinti prie jūsų besikeičiančio pasaulio. Vis girdžiu, kad daug porų išsiskiria, kuomet vienas iš parterių pradeda eiti sąmoningumo keliu, tačiau, mano nuomone, tai lengvas kelias, o lengvi keliai niekur neveda. Sutinku, kad gali taip nutikti, kad vienam iš partnerių pradėjus keistis, kitas priešinsis bet kokiam pokyčiui ir taip santykiai galiausiai nutrūks, tačiau esu įsitikinusi, kad tokia tikimybė gali būti labai maža, jei augant sąmoningumui, neleisime augti savajam ego ir būsime atviri partnerio pokyčiams, kurie dažniausiai nebus tokie, kokius mes įsivaizduojame, ar bandome primesti. Taigi, palikę pakankamai vietos savo antrai pusei augti savo unikaliu būdu, ir augdami patys iš naujo imame tobulinti ir tarpusavio ryšį. Kokį jį išugdysime priklausys tik nuo mūsų pačių.

Meditacija ir jos naudos – Kiek Jums pačiai yra svarbi meditacija ar dažnai ją praktikuojat?

Meditacija – neatsiejama jogos dalis. Tai 7 iš 8 Patanjalio jogos pakopų, dar vadinama Dhyana, kas reiškia nenutrūkstamą dėmesio koncentravimo tėkmę. Neretai meditacija painiojama su dėmesio koncentravimu. Dėmesį dažniausiai koncentruojame į vieną dalyką, tai gali būti kvėpavimas, žvakės liepsna, mintys ar tam tikri žodžiai, meditacijos metu mes patiriame būseną, kuomet mums nebereikia pastangų, kad būtume susikoncentravę ir nebereikia objekto, į kurį nukreiptume savo dėmesį, mes tarsi įkrentame į tyrą sąmoningumo būseną. Pradžioje, ši būsena būna spontaniška, vėliau, įdedant daug darbo, valios ir pastangų, galime išsiugdyti gebėjimą šią būseną pasiekti kada tik panorėję. Aš kol kas vis dar esu procese. Stengiuosi sukurti tvirtus pamatus, kad maniškis sąmoningumo namas būtų tvirtas ir nesugriaunamas, todėl negaliu sakyti, kad dažnai praktikuoju meditaciją, nes kol kas nesu tiek pažengusi, kad ši būsena mane aplankytų kada panorėjus, tačiau nuolatos stengiuosi kreipti savo dėmesį į vidų, susikoncentravus būti šiame momente, tiek vedant jogos pamokas ar užsiimant asmenine praktika, tiek vaikštant miške ar vairuojant automobilį. Ir kartais, kai mažiausiai to tikiuosi, tai tampa meditacija.

Sakoma, kad kiekvienas kelias prasideda nuo mažo žingsnelio. Kokį ritualą į savo kasdienybę pasiūlytume įsivesti kiekvienai moteriai?

Esu įsitikinusi, kad mes, moterys, visos esame tokios skirtingos ir unikalios, kad šiukštu negaliu siūlyti vieno ritualo visoms. Mano patarimas būtų įsiklausyti į save ir daryti tai, ką jaučiate, nesvarbu, ar tai būtų keli sąmoningi įkvėpimai, ar nėrimas nuogai į ledinį upės vandenį, ar šokis su pilnatimi vidury girių. Tik jūs pačios žinote, ko jūsų kūnui ir sielai šiuo metu labiausiai reikia.

interviu su jogos mokytoja, balansas, meilė sau, sąmoningumas

Ko palinkėtumei žmonėms, nerandantiems savo vidinės ramybės?

Palinkėčiau ją surasti. Pirmiausia, atsigręžti į save tokią, kokia esate: tikrą, nesuvaidintą, nuogą iki pat širdies gelmių, tuomet mokytis priimti kiekvieną unikalią savo dalelę su meile, dėkingumu ir suvokimu, kad šios savybės mums duotos neatsitiktinai, kad visi mūsų “privalumai” ir “trūkumai” anaiptol negali būti sudėlioti į baltą ir juodą stalčiukus ir mūsų asmeninių savybių kokteilis mus padaro tuo, kas esame ir padeda mums tapti geriausia savo versija. Kai pavyksta pilnai priimti save, galima judėti toliau ir surasti savo vidinę ramybę.

Ar turite moto kuriuo vadovaujatės?

Vipasanos meditacija padėjo suprasti ir išgyventi vieną ir vienintelę nuostabią gyvenimo tiesą: viskas nuolatos kinta. Nuo to laiko visur mane lydi mintis, kad VISKAS VISADA PRAEIS. Nesvarbu, ar būtų labai sunki ir slegianti diena, ar be proto jaudinanti ir džiaugsminga, šis suvokimas padeda išlaikyti vidinę ramybę.

Pokalbį norėčiau užbaigti Jūsų profilyje atrasta ir labai įstrigusia mintimi – “Joga tai kelias link susivienijimo. Tapimo vienu su savimi ir visa visata. Tai kelias į išsilaisvinimą. Joga transformuoja ir išlaisvina tam, kad patirtume beribę savo prigimtį.”

 • eterinių aliejų mišinys su 25 eteriniais aliejais stikliniame buteliuke su pipete Neturime
  30.00 

  Trumpai apie eterinių aliejų mišinį:

  Sunku išlikti susikaupus? „Focus+Concentration” eterinių aliejų mišinys skirtas sutelkti dėmesį ir susikaupti. Jis buvo sukurtas siekiant optimizuoti proto gebėjimą susikaupti, palengvinti nuovargį ir palaikyti pažinimo veiklą. „Focus+Concentration” 25 eterinių aliejų mišinyje naudojama indiška imbiero šaknis, kuri (moksliškai įrodyta) gerina smegenų funkciją, reakcijos laiką ir darbinę atmintį.

  30 ml Skaityti daugiau

 • natūralūs smilkalai palo santo, išskirtiniai smilkalai, smilkalai energijai valyti, mistiniai smilkalai ritualams Neturime
  10.50 

  Trumpai apie Smilkalus:

  „Palo Santo“ yra vienas populiariausių ir dažniausiai naudojamų smilkalų. Skirtas dvasiniam valymui ir energijos subalansavimui. Sakoma, jog šio augalo dūmai pašalina neigiamą energiją ir suteikia ramybę.

  Visiškai natūralūs Purnama Rituals smilkalai Palo Santo yra daug daugiau nei tik dar viena tendencija ar malonus aromatas, tad ir naudoti jį reikėtų atitinkamai – atsižvelgiant į jo mistiką, savybes ir kultūrą, iš kurios jis kilęs. Būtent iš Peru kilęs Palo Santo yra didesnio dydžio ir stačiakampio formos, su kiek aštresnėmis citrusinių vaisių ir mėtų natomis. Skaityti daugiau

 • natūralūs smilkalai Inner Bloom juodoje dėžutėje smėlio spalvos fone Neturime
  25.00 

  Trumpai apie Smilkalus:

  Japoniško stiliaus, natūralūs ir kokybiški „Inner Bloom” smilkalai paskleis unikalų levandų pumpurų, rūko ir santalmedžio aromatą. Puikiai tinka laiko sau ritualams ir kelionėms į save!

  Pakuotėje yra 50 smilkalų lazdelių. Skaityti daugiau

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur