Kardamono eterinis aliejus

Kardamonas yra vadinamas prieskonių karaliene. Jis naudojamas įvairių šalių virtuvėse, patiekalų gaminime, arbatose, saldžiuose kepiniuose. Ne visi žino, kad maiste kardamonas ne tik prideda nuostabų skonį ir kvapą, bet ir padeda virškinimui.

Aromaterapijoje kardamono eterinį aliejų rasite įvairiuose mišiniuose, kurie skirti kvėpavimui palengvinti.

Dėl savo cheminės sudėties kardamonas priskiriamas prie raminančių eterinių aliejų. Teigiamai veikdamas virškinimą, atpalaiduodamas raumenis, jis gali paveikti ir mūsų nuotaiką, streso pojūtį, sumažinti nerimą. Senovės Egipte ir Arabų šalyse jis buvo naudojamas kaip vaistas virškinimo sutrikimams gydyti.

Tyrime su 80 moterų su viršsvoriu ir priešdiabetine būkle, moterys buvo padalintos į 2 grupes: vienos du mėnesius vartojo kardamoną, kitos gavo placebo. Po dviejų mėnesių grupė, vartojusi kardamoną, ženkliai sumažino cholesterolio kiekį kraujyje ir padidino jautrumą insulinui. Mokslininkai išvadose teigia, kad trūksta daugiau tyrimų, galinčių patvirtinti šio tyrimo rezultatus, tačiau visgi šio tyrimo rezultatai tokie.

Aromaterapija vis populiarėja ir daroma vis daugiau tyrimų įrodančių jos teigiamą poveikį sveikatai. Nuotrauka: Karolina Grabowska
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur