Greipfruto eterinis aliejus

Nuostabaus kvapo ir įtinka daugkam – citrusiniai kvapai patinka dažnam.

Mums viena savrbiausių teigiamų greipfruto eterinio aliejaus savybių yra tai, kad jis gali padėti subalansuoti nuotaiką. Daug tyrimų su greipfruto eteriniu aliejumi atlikta nėra, tačiau tyrimai atlikti su įvairiais citrusiniais eteriniais aliejais rodo, kad citrusų eteriniai aliejai veikia raminančiai ir turi antistresinių savybių. Ypač šios savybės siejamos su citrusinių eterinių aliejų elementu limonenu.

Kaip ir dažnas eterinis aliejus, greifrutų taip pat turi antibakterinių savybių. Tyrimai su šiuo aliejumi laboratorijoje rodo, kad jis puikiai kovoja prieš Stphylococcus aureus, Enterococcus faecalis ir Escherichia coli bakterijas. Kitas laboratorijos tyrimas parodė, kad greipfruto eterinis aliejus stipriai žalingai veikia bakterijas, kurios yra labai atsparios antibiotikams.

Ne be reikalo greipfruto eterinis aliejus yra dažnas anticeliulitinių ar liekninamųjų kosmetikos priemonių ingredientas – jis iš tiesų turi liekninančių savybių. Be to, mažina apetitą. Viename tyrime, dalyviai kvėpavę greipfruto eterinį aliejų 15 minučių per dieną 3 kartus per savaitę pastebėjo sumažėjusį apetitą, mažesnes suvalgytas maisto porcijas ir sumažėjusį svorį. Taip pat, greipfruto eterinis aliejus gali sumažinti saldumynų potraukį. Veikia raminančiai. Viename tyrime buvo tiriamas greipfruto ir levandų eteriniai aliejai, abiejų rezultatai parodė, kad dalyviai kvėpavę vieno ar kito eterinio aliejaus pariodiškai ilgesnį laiką turėjo mažesnį kraujo spaudimą ir jautė mažesnį streso lygį. Dažnesni gyvūnų tyrimai su šiuo eteriniu aliejumi taip pat patvirtina šiuos rezultatus.

Greipfrukto eterinis aliejus. Nuotrauka: fotografierende.
Nemokamas siuntimas nuo 50 eur