Visi žinome advento kalendorius, kurių pilna parduotuvėse, taip pat žinome, kad Advento metas yra pasninkavimo metas (kurio dažniausiai nesilaikome), tačiau iš tiesų Adventas yra labai gražus ir šiltas metas, skirtas apmąstymams ir susilaikymui. Pagalvojome ir paieškojome modernių būdų švęsti Advento laikotarpį ir jį paminėti su šeima ar draugais.
- SKAITINIAI. Kiekvieną rytą (turbūt patogiau vienai ar vienam) ar vakarą (tada jau pajungiant ir kitus šeimos narius paskaityti kažką gilaus, prasmingo. Mes galbūt nesam uolios katalikės, bet labai labai mėgstam kunigų Algirdo Toliato ir Beno Lyrio knygas, ir manom, jog jos tobulai tinka šitam laikui prieš šventes. Juolab, kad net perskaičius jų knygas – galima jas skaityti vis iš naujo.
- ADVENTO ŽVAKĖS. Galima naudoti 4 žvakes ir degti vis viena daugiau kiekviena savaite artėjant prie Kalėdų, o galima apsiriboti ir viena žvake. Tik advento žvakės prasmė atsiranda, kai jai suteiki dėmesio – siūlytume vakare uždegus žvakę padėkoti už gerus to dienos dalykus, pagalvoti apskritai apie visus praėjusius metus – ką gražiausio prisimenate kiekvienas, ką gero, ką keičiančio, ko norėtumėt iš kitų metų. Galima net susirašyti po klausimą kiekvienai dienai ir kas vakarą rasti, kad ir 10 minučių šiltam ramiam pokalbiui prie žvakės ir galbūt arbatos puodelio. Dar galima parašyti kasdien po RAŠTELĮ Kalėdų seneliui su kiekvieno šeimos nario AČIŪ už… Ar sugebėsit atrasti 24 ačiū už..?:)
- GERUMO GIRLIANDA. Susirašykite 24 žmones – kiekvienai dienai po 1, iš plonų raštelių padarykite girliandą ir kasdien – planas minimum – pagalvokit apie tos dienos žmogų. Bet galima nuveikti daug daugiau – galima su vaikais kasdien nupiešti atvirutę tos dienos žmogui ir išsiųsti, parašyti jam laišką, įrašyti sveikinimą ir nusiųsti, galima susirašyti kelis mėgstamiausius prisiminimus susijusius su tuo žmogum ir juos jam surašyti, surasti nuotraukų iš senesnių laikų. Galima tiesiog paskambinti.
- SAVANORYSTĖ – kiekviename mieste galime rasti, kur galima savanoriauti. Žinoma, karantino metu ta savanorystė galbūt kiek kitokia, bet kad ir paprasčiausiai – apipirkti senelius, atnešti produktų, pristatyti knygas iš bibliotekų tikrai galima. Nors mes dar visada primename, kad turbūt turite ir savo senelius, savo tetas ir dėdes, galbūt savo tėvų tetas ir dėdes – tikrai galite pagalvoti ir apie savo aplinką – gal žinote, ką tikrai pradžiugintų jūsų šeimos staigmena. Tebūnie ir kalėdinė daina po langais, mažutė kalėdinė eglutė ar papuošta šaka, ar tiesiog atvirutė ir dovanėlė prie durų. Jei ne kasdien – galbūt kiekvieną savaitgalį?
- GERI ŽMONĖS – pasaulyje iš tiesų labai daug savanorių, labai daug žmonių, užsidegusių gerom idėjom ir gražiais tikslais, labai daug informacijos apie įvairias organizacijas ir iniciatyvas pilna internete. O kodėl nesusipažinti su gerais darbais? Kasdien po vieną organizaciją, vieną šviesų žmogų. Neseniai rengėme skaitinius vaikų mokyklai apie vaikus, kurie įkūrė gerus darbus darančias organizacijas – nuostabūs vaikai, geri darbai, graudinančios istorijos – kodėl neatkreipt savo vaikų (ir savo) dėmesį į kitus dalykus, į rimtas pasaulio problemas ir galimybes jas spręsti?
Visa kita – kalėdinė muzika (tik pabandyk paieškot negirdėtos, seniai girdėtos, galbūt skirtingų šalių ar senų laikų), stalo žaidimai, dėlionės, tiesiog prasmingas laikas kartu su pokalbiais, juoku, o gal ašarom. Šiemet Kalėdų metas kitoks – apsieikime be apsipirkimų, pirkime mažiau dovanų, turėkime daugiau kokybiško ir prasmingo laiko. Manome, kad kas savaitę pasveikinus po tetą/dėdę/senelį ir pan. jausmas bus daug turtingesnis.