Hygge, aromaterapinės žvakės ir atsipalaidavimas

Daug kas mėgsta vakare užsidegti žvakę, daug kam tai tapę ritualu, daug kas vakarienės neįsivaizduoja be žvakių, o gal jaukaus vakaro su knyga AR mylimuoju (ar ir tuo, ir tuo). Viena iš danų sudedamųjų hygge dalių yra žvakės – jie yra viena daugiausiai žvakių deginančių tautų (jauki statistika?:).

Mes ne taip ir seniai pradėjom domėtis žvakėmis – pamėgusios jas ir pradėjusios jas degti kasdien, pradėjom aiškintis – kaip išsirinkti, į ką atkreipti dėmesį (ieškoti natūralaus vaško, pavyzdžiui, sojų), su natūraliais kvapais arba eteriniais aliejais, tada toliau žvelgiant – pakuotės ekologiškumas. O tada susidomėjome – kodėl žvakės veikia atpalaiduojančiai? Ir tikrai ne mus vienas.

Kodėl žvakės atpalaiduoja ir ramina?

-Paprastas ir elementarus, tiesmukas paaiškinimas – išsirinkus aromaterapinę žvakę su raminančių eterinių aliejų mišiniu.. ne raketų mokslas suprasti, kad ji gali ir turėtų raminti. Tačiau juk ramina ir ne vien tokios žvakės.

-Pasirodo, mūsų akys pasiilgsta natūralaus šviesos šaltinio – dažnai dieną praleidžiame uždarose patalpose, dažnai prie dirbtinio apšvietimo, o vakare ir vėl atsiduriame namuose su įjungtumis lempomis – pasirodo akis ramina lėtas liepsnos šokis, jos spalvų žaismas, toks nedidelis gabaliukas gamtos.

Ugnis, ugnies ritualai buvo naudojami jau labai labai seniai. Ugnies vaizdas kausto žvilgsnį, jei liepsna ne gąsdina, o atrodo jauki – jos vaizdas ramina, „šildo”.

-Aromaterapinės žvakės su eteriniais aliejais taip pat sukelia prisiminimus. Pripažįstama, kad tam tikri kvapai sukelia prisiminimus. Žinoma, nebūtinai žvakių, tačiau natūralūs eterinių aliejų kvapai tikrai nuskraidins į kažkokius švelnius, šiltus, o gal vasariškus ar žiemiškus prisiminimus.

 

Aromaterapinės žvakės su eteriniais aliejais
Aromaterapinės žvakės su eteriniais aliejais

-Kasdienis žvakių naudojimas sukuria Tavo asmeninį ritualą – uždegus žvakę, protas pradeda žinoti, kad tuoj bus įjungta muzika, o gal patiekta vakarienė, o gal įkrisi į patogų fotelį ir atsipalaiduosi su knyga, ar pasimėgausi pokalbiu, arba atsigulsi į šiltą kvepiančią vonią. Elementarus žvakės uždegimas gali sužadinti visą eilę minčių Tavo galvoje – teigiamų minčių.

Ruošia miegui. Dirbtinė šviesa neskatina organizmo ruoštis miegui, o žvakių apšvietimas priešingai – organizmą veikia atpalaiduojančiai ir tikrai nereiškia „darbo režimo”.

 

Nemokamas siuntimas nuo 50 eur